Asi som tehotná a neviem čo urobiť

gabika229
8. apr 2017

Ahojte mam taky problem ze mamka ma opustila a zijem s babkou mamka mala dieta na 15 a mna na 18 a nedavno som chodila s jednym chlapcom a mam pocit ze som tehotna prosim si od vas radu ci to male nechat zobrat alebo co .. kolko stoji prvy potrat a ci ma babka nevyhodi z domu kvoli tomu prosim normalne rady ake mate skusenosti dakujem :/

moni244
8. apr 2017

@gabika229 test si si robila? a viac sa venuj skole, pises strasne chaoticky a ako mame vediet, ako sa zachova tvoja babka? A sumu potratu sa dozvies u lekara, suma je rovnaka a je jedno, ci je to prvy alebo 10 potrat

sykorkauhliarka
8. apr 2017

:D ja som teda z chodenia neotehotnela

zuzi0911
8. apr 2017

@gabika229 tak suma je rovnaka,je jedno kolky potrat,,,,ale je to cca 300e +-,,, hmm tazka situacia,,ja osobne by som si to dieta nechala,,,porozpravaj sa z babkou,,,aky mas pocit,,ako dalej a co chalan?,,,viem ze moja babka by mi pomohla s dietatkom,,,uz ty musis vediet,,ake mate vztahy a podobne,,

moni244
8. apr 2017

@sykorkauhliarka nie? Ty si ale nesikovna 😀

sykorkauhliarka
8. apr 2017

@moni244 tak asi to bude tou mojou nesikovnostou :O..alebo hlupy maju stastie.....hmmm tu to neplati...skor aka matka taka Katka...

margaretka99
8. apr 2017

v prvom rade si uvedom, ze ak si ozaj tehu nosis v sebe novy zivot ... na mna tvoja veta, ze chces od nas radu, ci si to male nechat zobrat ci co zaposobila ako - poradte ci to male zabit ci co ☹ moja rada - nie, nezabijaj to male, ale bud zodpovedna za svoje ciny a ich nasledky

sykorkauhliarka
8. apr 2017

sakris stale zabudam na N pl.....hlupi

gabika229
autor
8. apr 2017

Nie neznelo to ze zabit ... len proste neviem byvaly si ma blokol a ani neviem ako mu mam napisat ze bude otcom ... a nemam ani 15 ani 19 .. takze to ze venuj sa skole a tak nepiste

alex49
8. apr 2017

najprv chod k doktorovi, potom k bývalému, adresu hádam vieš

lubkavargova1
8. apr 2017

@gabika229 a co tak mu to povedat z oci do oci??? To ci ta babka vyhodi, to vies najlepsie ty. My ju nepozname.

sunny8
8. apr 2017

Pytas si radu ci si ho nechat ci nie a zaroven hned uvazujes o cene potratu. Ked si nemala 2eura na kondomy urcite 300eur na potrat nenaskrabes. Kolko mas rokov ? Ak si dospela hybaj aspon na brigadu snaz da byt nezavisla od babky aj ked pochybujem zeby mala srdce ta vyhodit z domu a navyse tehotnu ale o male sa musis postarat sama. Zabit ho len preto ze sa na to necitis? Nechapem tie dnesne deti. Sexuje to hlava nehlava pozor to nedava a tak umieraju a prichadzaju o sancu na zivot tisice deti. Ved si vezmi za priklad samu seba. Mamina ti nechyba ? Alebo keby si ta dala vziat? Nebola by si tu. Ved si to vies predatavit z vlastneho zivota a ty to dopustis na to male? Daj mu sancu. Zvladnes to. Jedno vychovas v pohode babka ti urcite pomoze. Neurob take chyby ako tvoja mama. Dnes som vela veci citala na internete prislo mi luto ako male deticky ktore maju cely zivot pred sebou prehravaju boje s rakovinou narodia sa chore este ani hovorit nevedia a uz maju za sebou operacii tolko co niektori ludia nemaju za cely zivot. Som vdacna ze mam zdravu dcerku aj ked ma zlobi obcas velmi ale v poslednych dnoch sme si ovela blizsie a nikdy by som jej umyselne neublizila. Zalubila som sa do nej hned ako ju zo mna vybrali ;) mas len pocit ze si tehotna cize mozno vobec ani nie si. Kiez by si teraz nebola nie si na to pripravena sama nevies co so sebou. Ale ak si tehotna tak si to nechaj ;) je to kusok z teba

dankabodvanka
8. apr 2017

@gabika229 Máš pocit ???? To nevieš ani test ocikať ?? Buď sa niekto zase zabáva, alebo ako sa vôbec môžu takí hlúpi ľudia rozmnožovať?

zuzi0911
8. apr 2017

@gabika229 pozri sa,,,pokial sa zatajil,,kasli na neho,,ak sa potvrdi tehotnost potom sa to bude riesit,,sudom a podobne,,,ak nemas 15-19,,,tak urcite sa dokazes sama postarat ,,,ja som otehu v 18,,,nebude to lahke,ale zvladnes to,,,,niekedy je lepsie byt slob.matka ako zit s nejakym blbom,,,v prvom rade kupit test,,,

mihula
8. apr 2017

@gabika229 a čo s tým ma spoločne to,že tvoja mamka mala prve v 15tich a druhe v 18tich?Podla mna ty nemas ani len tých 15,taketo otazky od buducej matký?no neviem

amoremio26
8. apr 2017

Urob si test a zistis. A to co je ze si ta blokol? 😀 co ma ochranku pred domom? Za dalsie ked vies sexovat mala by si vediet niest následky

stastnablcha
9. apr 2017

vies co chod na urad prace, tam mavaju vacsinou psychologicku. na nete si najdes kontakt priamo vo vasom meste (pobliz) na nu. chod sa s nou porozpravat, je ot zadarmo a vacsinou vedia aj suvislosti s tym co by sa stalo keby sa narodilo, pripadne rovno poradia s adopciou..

tinaa64
9. apr 2017

Najlepsie je pytat sa zien ktore uz maji alebo cakaju dieta c i mas ist na potrat...uzas ozaj.....tak po prve..predpikladam ze ked to tvoja babka prezila pri tvojej mame tak to prezije aj pri tebe....urob si test a potom uvidis co dalje..a ako iz bolo vyssie napisane...na antikoncepciu nemas a na potrat ano?????? Se c ovat to hej ale prevziat zodpovednosť za svoje ciny to uz nie....no nevadi....moja rada znie ...urob si test a porozpravaj sa s babkou.....a ak uz mas viac ako 18 r .tak co potom riesis? Si dospela ,tak vezmi zodpovednozt a zivot do svojich ruk....

tinaa64
9. apr 2017

Ked tak daj potom vediet ako to vsetko dopadlo...a drzim palce ....nic nieje tak strasne ako sa zda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre