Aký postup pri teste na tehotenskú cukrovku?

silvia0111
20. sep 2010

Zaujimalo by ma aky postup vam lekar nakazal.
ci najprv odber krvi, vypitie vody, a odber...
lebo u mna je to asi tak, ze rano o 6,00 mam DOMA vypit vodu a nasledne prist na 8.00 k lekarovi, aj vy ste sa stretli s takymto postupom?
nebudu vysledky skreslene??

dakujem.

pia22
20. sep 2010

Nechápem, prečo by mali byť skreslené. Tento istý postup som mala aj ja a myslím, že je to správny postup používaný s malými odchýlkami všade. Kde vypiješ roztok je úplne jedno a doma je to najpohodlnejšie. Priprav sa na to, že ti môže byť z glukózy zle, mne teda bolo a poriadne. Zober si po odbere niečo na prehryznutie, najlepšie asi slané 😉 Držím palce.

weronyca
20. sep 2010

Ja som odvecera predch.dna malapit len cistu vodu.Rano na 7 som mala ist na krv,nasledne vypitglukozu(odporucam zobrat si citron- s tym sa to lepsie zvlada 😉 ) potom som nejake 2hodky cakala(neviem uz presne)a zase mi zobralikrv.ale to len z prsta

andika10
20. sep 2010

ja som tiež doma vypila glukózu 😝 a po 2 hod na odber krvy ale z prsta

otulik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luciaalex
20. sep 2010

ano, citron sa da do toho "drinku", je to potom jednoduchsie vypit.
ja som to mala tak, ze pekne nastup rano nalacno a glukozu som pila az tam, pretoze prvy odber krvi (z prsta) sa robi pred vypitim. takze ja zas nerozumiem tym dr. co dovolia vypit to doma a potom prist do ambulancie. ved tam potom chyba jeden udaj, nie? no a dve hodky po vypiti dalsia krv a moc.

latvia
20. sep 2010

8 hodin pred planovanym odberom nejest, rano nalacno odobrali krv z predlaktia, vypila som sladku vodu, o hodinu kontrolny odber zo zily

angua27
20. sep 2010

zdá sa mi trošku divné, aby tehula chodila na lačno z domu. 😨
ja som mala prísť najedená, odporúčali mi suchý rohlík a čistú vodu, to som aj dodržala. zo sebou som mala priniesť vychladený čierny čaj s citrónom. zobrali mi krv, potom mi do čaju rozriedili ten glukózový prášok. bolo to mňam, ako trošku sladší čajík, znova krv. na dve hodinky ma odložili do oddychovej miestnosti, kde som si mohla niečo spapať, pospinkať, čítať a potom znova odber.

ludka140281
20. sep 2010

ja den dopredu len dietka ☹ rano nejest,nepit,tam som cikala do paharika,vypila sladku vodu 😨 potom som nemohla dve hodky ani cikat,lebo zas len do poharika 😅 .......ja som ale zvracala z tej vody,tak mi to opakovali 😖 ...pred aj po krv z prsta

benne
20. sep 2010

Ja som mala tehotensku cukrovku pri oboch tehu, test čo spomínaš je taký ten "starší typ", dnes sa už robí málokedy, lebo áno, môžu byť výsledky skreslené. Ak to robia priamo na mieste, vedia vypočítať z prvého odberu, aký pomer glukozy dať do pohára. Lenže, ak nemáš nejaký nábeh na gestačnú cukrovku, tak sa nemusíš báť, takýto test úplne postačí na jej vylúčenie 😉
U nás sa to robí tak, že nalačno ráno prídeš s močom, odoberú krv, daju vypiť sladku vodu, po hodine druhý odber + cikanie do pohárika, po druhej hodine posledný odber + cikanie do pohárika a o 2-3 hodinky si prísť po výsledok pre dr.

zlatusik28
20. sep 2010

Ahojte, pri prvom, pred 5 rokmi, mi tiež tak robili, že som doma vypila cukor a u lekára mi vzali krv. Ale teraz, malý má 3 mesiace, som prišla k lekárovi, vzal mi krv, vypila som glukozu, čakal som zhruba 2 hodinky a zas mi vzali krv. Ale nie je to až také strašné. Ale aj mne sa zdá, že ten druhý postup je lepší, čo sa týka výsledkov

dara76
20. sep 2010

rano na lacno odber krvi z prsta, vypila som glukozu (mohla som si priniest aj caj, do ktoreho tu glukozu zarobia), 2 hodiny som cakala a potom znova odber kvi z prsta. Ubehlo to v pohode, netreba zabudnut casopis na skratenie dlhej chvile. 😉

melanche
20. sep 2010

aj ranny cukor nalacno je dolezity udaj. treba vypit ten roztok a ani sa nepohnut, nakolko akymkolvek pohybom spalujes cukor. takze ano, vysledky takto mozu byt skreslene a cudujem sa ze niekde to este takto robia.

newyorkgirl
20. sep 2010

nam dovolili pit vodu cistu aj pocas toho cakania 2hodin ked potrebujes... ale neist na WCko bez oznamenia sestricke, odobrala aj moc potom 😉

katekate
22. sep 2010

Ja som mimo slovenska a moj lekar ma postup krv nalacno - velmi vydatne ranajky - a dve hodiny po ranajkach krv znova .... vraj pokial nie je mamicka rizikova skupina (napr. diabetes v rodine alebo cukor v moci) tak to absolutne staci ako smerodajna informacia ci je vsetko ok - glukoza je vraj zbytocne trapenie .... takze kazdy lekar ma asi iny postup ....

tereza79
4. okt 2010

Mne kázala doktorka od polnoci nejesť ráno prísť na lačno,vzala mi o 7,30 krv a povedala že ma nejde trápiť sladkou vodou,vraj ak budú dobré výsledky z krvi tak ok,ak nie potom mi dá sladkú vodu.

s.i.m.k.a1
4. okt 2010

mne nakazali rano o 6 vypit glukozu s citronom a o osmej na krv.. to bolo cele 😉

paloma29
5. okt 2010

ja som mala prist rano nalacno o siestej, co bol pre mna zabijak,lebo ak som sa nenajedla tak mi bolo zle uz len od hladu , potom odber z predlaktia , vypit glukozu, co som ani nedopila lebo mi prislo zle ,a ta sestricka vravela,ze mi to nemozu spravit kedze som to nevipila cele.....tfuj.....ale ten prvy odber som mala nizky cukor tak vravela ze by mi to uz moc nestuplo......a ako som citala,tak to maju vsade inak niektore postupy sa mi teda viacej pozdavali no uvidime pri druhom....

janulienka89
5. okt 2010

mna ani neposlali na test tehotenskej cukrovky 😒 ani som otom vobec netusila vtedy

zuzkat1
5. okt 2010

nalacno na pol osmu..den predtym ziedne takze jedla... odber z prsta (odpich) a potom ta sladka zbrnda 😝 neviem kolko asi hodinu ci dve som tam potom cakala... z tej sladkej onej mi prislo zle totalne.. po dvoch hodinach dalsi odpich a mohlo sa ist domov

katarina822
5. okt 2010

od.18hod.den pred tym testom som nic nejedla rano nalacno odber krvi aj ranny moc som doniesla vypit kolo sestricky tu glukozu s vodou o hod.odber krvi aj o dve hod.odber krvi s prsta. naobed boli vysledky s vysledkami k doktorke. ay po 2odbere krvi som sa mohla najest a niecoho napit .

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre