Aký je výpočet dňa otehotnenia?

lili456
8. jún 2010

baby na stranke www.tehotenstvo.academy.sk je vypocet kedy zena otehotnela ake mate s tym skusenosti?
napr mne vysiel den otehotnenia 24.1 a podla lekarky som uz bola v tretom tyzdni

zuzanockamt
8. jún 2010

@lili456 mne to podla toho sedi, ked som to pocitala ... merala som si totiz BT a presne ovu vysla v tomto obdobi, takze ja to viem na 100%, ktory den som otehotnela ... a kedze sa tehu pocita od zaciatku MS, tak vlastne v den, ked otehotnies, tak si uz 2 - 3 tt

barbora87
8. jún 2010

Ahojte no ja som si ovu len vypocitala podla kalendara a asi to aj sedi lebo dr mi to tiez az od vtedy vypocital a aj podla velkosti mimi to sedi...ale na nete je ten kalendar od 1.dna poslednej ms

lili456
autor
8. jún 2010

ano z tohto som mala dilemu.takze den otehotnenia je v skutocnosti zena uz v druhom tretom tyzdni ze?

zuzanockamt
8. jún 2010

@barbora87 aj doki pocita termin podla dna poslednej MS a nie podla ovu 😉

imarikai
8. jún 2010

lili456 lekar rata tehotenstvo od začiatku posledneho menzesu aj ked k oplodneniu dojde o dva tyždne neskor zaleži aj od ženy

barbora87
8. jún 2010

@zuzanockamt mne pocital inak az od ovu

lili456
autor
8. jún 2010

to znamena ze muz ma oplodnil dva tri tyzdne dozadu?cize okolo 11.1 a den otehotnenia vychadza okolo 24.1
nejako mi to vysvetlite.

imarikai
8. jún 2010

daj datum posledneho menzesu

zuzanockamt
8. jún 2010

@barbora87 no neviem, podla mojich skusenosti sa ziaden lekar na ovu nepyta, lebo ani nemusis presne vediet, kedy bola, pokial si nemerias BT alebo nerobis testy ... aj tehu sa pocita podla poslednej MS ... lebo ked otehotnies, tak v case ovu si uz vlastne 2 - 3 tt, takze v case predpokladaneho prichodu MS si uz 5-6 tt, hoci zarodok ma o tie 2 tyzdne menej, tak sa to rata

zuzanockamt
8. jún 2010

@lili456 no ak ti vysla ovu 24.1., tak oplodnenie nastalo vtedy 😉

barbora87
8. jún 2010

@zuzanockamt no prave tiez som si to myslela a do teraz to aj u kamosiek lekari pocitali...ja som mala prvy den poslednej ms 8.3. A termin mi hned vypocitali na19.12.

lili456
autor
8. jún 2010

11.1 posledny menzes ale mavala som velmi nepravidelnu skoro kazde tri tyzdne

imarikai
8. jún 2010

u mna je to takto

lili456
autor
8. jún 2010

neviem kedy som mala ovu

zuzanockamt
8. jún 2010

@barbora87 no divne 😕 ... lebo to si vlastne 2 tt pozadu ... a tym padom sa vsetky vysetrenia posuvaju, lebo terminy vys. su nastavene podla poslednej MS ... a mozu tam byt potom niekedy skreslene vysledky ... najmä AFP alebo tripple testy

zuzanockamt
8. jún 2010

mne to sedi presne ... 9.12.09 - posledna MS a ovu 23.12.
aj podla tehu lakulacky aj podla BT

barbora87
8. jún 2010

@zuzanockamt no ja to tiez nejako nechapem ale mimi presne zodpoveda velkosti a vsetkemu tak neviem...sama to nechapem..a ani termin mi ani raz neposunuli...a ked pozeram na nete tie kalkulacky tak mi vychadza termin porodu o tyzden skorej...tak aby som cely december cakala hihi

zuzanockamt
8. jún 2010

ja mam termin podla sona a velkosti maleho o tyzden skor, ale na sone su co sa tyka hmostnosti dost velke odchylky, neskor to robi odchylku aj pol kila az kilo, takze na to sa spoliehat moc neda ... a nas maly je od zaciatku o tyzden väcsi

lili456
autor
8. jún 2010

preco pozadu?neviem kedy som mala ovu ked som mavala aj menzes dost rozhadzany.
ale vlastne je to tak,ze tehotna si dva tyzdne pred datum otehotnenia?to znamena ze manzel ma oplodnil dva tyzdne pred datumom dna oplpdnenia potom sa v tebe vytvara ta vystelka a podobne veci a vlastne potom je ten den otehotnenia?

zuzanockamt
8. jún 2010

@lili456 nieeeeeee ... k oplodneniu dochadza len v case ovu ... a oplodnene vajicko putuje do maternice cca 7-10 dni ... je to individualne ... vajicko je oplodnenia schopne cca 12 hodin a spermie vydrzia max. 72 hodin v tele zeny

lili456
autor
8. jún 2010

no sak do maternice putuje 7 z 10 dni a potom nastava oplodnenie?

zuzanockamt
8. jún 2010

@lili456 nie do maternice uz pride zarodok, nie vajicko ... oplodnenie nastava vo vajcovode ... v maternici sa uz len uhniezdi zarodok a telo zacne produkovat hcg hormon, takze vtedy je mozne tehu zistit aj testom

lili456
autor
8. jún 2010

tak som to myslela

lili456
autor
8. jún 2010

tento cely proces vlastne trva tie dva tyzdne pred tym datumom tehu?

lili456
autor
8. jún 2010

to uz ma davno prestudovane len som z toho debil.dakujem

zuzanockamt
8. jún 2010

@lili456 no tak uz potom neviem 😒 😕 😅

lili456
autor
8. jún 2010

teraz citam ze vlastne po tych dvoch tyznoch ktore v skutocnosti este tehotna nie si treba spat s partnerom ked chces dieta.
ale podla doki vlastne uz tehotna si.
tento proces sa vlastne deje kazdy mesiac? a po tych dvoch tyzdnoch ci otehotnies alebo nie?
lebo nechapem-myslim ten index 8

zuzanockamt
8. jún 2010

@lili456 a ty si vlastne tehotna, ci ako to je? 😕 ... a kolko mas vlastne rokov? 😕

lili456
autor
8. jún 2010

som 22 tyzden a mam 24 rokov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre