Aký je momentálne postup pri teste na glukózu?

leji
9. aug 2020

Ahojte ako je to vlastne teraz s tím testom na glukózu ? Má sa to vypiť doma a tak ísť na odber krvi alebo to rovno tam vypiť ?

smejko25
9. aug 2020

@leji no kazdy to robi inak 🙂 u nas som to pila na mieste a odsedela som si tam 3 hodiny 🙂

leji
autor
9. aug 2020

@smejko25 och ja som pri prvom doma vypila a tak som išla ale teraz som zmenila lekára a neviem či som ju dobre rozumela že si to mám zo sebou zobrať ale ak hej tak sa riadne načakam ale radšej to urobím podľa seba a vypijem do doma

mogaa
9. aug 2020

@leji no u nás to dáva vypiť sestrička, lebo najskôr odmeria glukozu na "lačno", vypiješ roztok, potom odmeria hladinu glukozy po hodine a po 2 hodinách....ty to zbytočne vypiješ doma keď to nebude mať ako sestrička porovnať s glukozou pred vypitím roztoku....treba si zavolať do danej ambulancie a spýtať sa na to....

smejko25
9. aug 2020

@leji tak ako ti pisali treba zavolat a zistit 🙂 lebo presne tak mera ako pisala prispevok vyssie 🙂
Ja som si zobrala casopisy, tablet a knihu 😁😁

leji
autor
9. aug 2020

@mogaa a toto som nevedela lebo predtým to vôbec nemerala rovno vzala krv a bolo

mogaa
9. aug 2020

@leji ono no takto to u nás meria diabetológ, možno u gynekologa je to iné.....

mogaa
9. aug 2020

@leji u nás to meria najskôr sestrička krvou z prsta glukomerom až keď máš horšie výsledky sa berie krv zo žily.....

basska_b
9. aug 2020

@leji Ak by som ja "urobila podľa seba a vypila doma", poslali by ma rovno domov s tým, že mam prísť iný deň. To sa nesmie takto. Lebo po ceste k lekárovi predsa spalis kalórie a cukor bude nižší, nez keby si sedela v čakárni. Telo ma zdolať určitú záťaž, test je takto nastavený a väčšina lekárov ho robí správne

s_a
9. aug 2020

Och.. najlepšie keď si ľudia "robia podľa seba" a potom nadávajú na lekárov...

mariejenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monika2605
9. aug 2020

@leji ja idem 19.8, a mam to vypit doma a len po hodine prist, lebo su este Coronove opatrenia.

mariejenka
9. aug 2020

Sorry, som zmazala, lebo som sa rozpísala o tehotnej,a ogtt a to mozno neni tvoj pripad. V kazdom pade, ja ako tehotna s ranným mocom som prisla na odd.labakov v nemocnici, pichli mi prst, logla tu sladku vodu(mne chutilo) sadla si,o hodinu pichli prst, isla som sa prejsť kus, potom o hodinu zas som sa vycikala,a pichli prst..isla prec... výsledky pollielaju gyndosovi.
Diabetik veru neviem ci tak tiez robia,alebo s tak stanovy nova diagnoza. Postup myslím.

leji
autor
9. aug 2020

@monika2605 no tak sama neviem a môj doktor nerobí o 5 ani o 6 neviem ako mu mám zavolať úplne mi to piatok vypadlo z hlavy lebo ja idem na krv do Alpha menical na odber a pri prvom tehotenstve mi brala krv sestrička v ambulancii....

veronika1234512345
10. aug 2020

Každý gyn to ma inak.
Ja som išla na lačno na odber pred vypitím glukózy. Odobrali krv tak som vypila roztok a po 2h odobrali krv znovu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre