Ako zistím, či mi tvrdne brucho?

erika2909
9. dec 2011

ahojte chcem sa spytat ako vlastne zisti tehotna mamicka ze jej tvrdne brucho

stardust
9. dec 2011

ze ti stvrdne brucho 😉

lypka
9. dec 2011

@erika2909 no tak, že to budeš citíť, budeš ho mať tvrdé 😉

babatienko27
9. dec 2011

stvrdne ako skala nemozes dychat a stahuje ta velmi v kt si tt?

nikuska265
9. dec 2011

Ahoj! ja som si to tiež nevedela takto vopred predstaviť, len som o tom počula a čítala,ale nevedela som si to predstaviť.Ale práve minulý týždeň som to mala 1.krát - zdalo sa mi akoby som mala také strašne napnuté, naduté, plné bruchu, taký divný pocit a trochu ma bolelo celé brucho a samozrejme bolo také stvrdnuté. Ale mne hneď zabralo keď som si dala megnézium, ľahla som si do kľudu a prešlo to.

gemini2
9. dec 2011

ked ti stvrdne brusko, urcite to spoznas, bude pevne-tvrde na dotyk a budes v nom citit aj taky tlak- napätie. tiez som si myslela ze to nespoznam.....ale ked to pride, urcite budes vediet, ze uz tvrdne..... 🙂 😀

tanika5
9. dec 2011

zistíš to určite, mne vždy tvrdlo na poobednej v práci, tak som si vybavila len rannú, potom už bolo dobre 🙂

megi1989
9. dec 2011

@erika2909 - ja som si to nikdy ani len nevšimla - sestrička sa ma na CTG zvykla pýtať či mi tvrdne bruško, ja že nie, ale vravela že na zázname vidno že hej, tak som si to potom odsledovala - na jmat som mala pár krát za deň celé bruško tvrdé - ako futbalová lopta - ale na pocit som nič necítila - prvý krát až v deň termínu 😉

kaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkaks
9. dec 2011

Budes ho mat na omak tvrde a take tlaky budes citi,akoby sa ti natahovalo...zvacsovalo....a po chvili to polavi...

katka3012
9. dec 2011

zistis to urcite ,ked ti brusko stvrdne 😉

ewka0012
10. dec 2011

ja som to tiez nevedela rozoznat,moj maly je dost nizko,takze tam kde je ulozeny mi brucho cele stvrdne,je uplne napnute ze az to trochu boli,nevladzem sa vtedy ani postavit ked lezim,hore nad tym stvrdnutim je uplne makke,ked do neho stuchnes prstom to ucitis.mne teraz tvrdne v noci ale ja uz zacinam 35tt,a cez den ked vela stojim na nohach alebo chodim,uplne stvrdne az otazie,ked si lahnes alebo sadnes a vylozis nohy prejde to.mne to robi asi od 25tt,vtedy len sem tam a teraz uz casto.v praci mi tvrdlo tak som od 27tt bola PN,uz som na materskej

pandula
10. dec 2011

no ono to tvrdnutie nemusi byt take intenzivne. ako si mozno predstavujes . moje tvrdlo ale nevedela som o tom kolko krat ze to je ono. zrazu som sa citila ako balon. takze tak ... niektore tie recicky co sa tu pisu ohladom toalety atd.. dost trapne ako konik ma byt o tom ze si mozes pokecat o vsetkom .. nie ze si nejaka chuderka pride ulavit na niekoho nevedomosti. dost smutne holky

hori
10. dec 2011

ja si myslim, ze otazka je dobra... ja som uz bola dvakrat tehu a dodnes neviem, co to to tvrdnutie bruska vlastne je... v deviatom mesiaci je brucho prirodzene tvrde... ja neviem, vy ste mali niektora niekedy aj makke??? ako... sorry, ze sa blbo pytam, asi som tiez z tych, ktore fakt to "este tvrdsie" nezazili...

lukinka26
10. dec 2011

Mne zacalo tvrdnut v 7, mesiaci, porobili sa mi strie, normalne som pocula ako mi praska koza, nie je ich vela no ale su.Uplne Ti stvrdne na kamen, je take tazke, napnute, mne osobne sa aj zle dychalo a pri kazdom vydychu to bolo, akoby som tam mala kamene. NIe je to moc prijemne, len si musis davat pozor, zbytocne sa nezatazovat a ist si radsej na kus lahnut-resp.kym to neprejde. Mne pomohol aj magnezium, brala som ho do konca.

hornet
10. dec 2011

Ja som to pri prvom dieťatko tiež nevedela rozpoznať.....pripadala som si ako blbec, keď sa ma to sestrička v nemocnici pýtala a ja že nič necítim a na monitore sťahy ako blázon. Ale teraz pri druhom to cítim. Akoby som napäla svaly (ibaže ich nenapínam ja, ale napnú sa samé) 😀

kiwi82
10. dec 2011

@kaby podla mna je to normálna otázka, mozno trochu zle formulvaná, netreba si robit sradu. je to podobná otázka akoby sa mamička spýtala, že ako zistím, že cítim pohyby bábetka? aj tvrdnutie aj pohyby je pre ňu niečo nové, čo ešte nezažila, preto sa pýta. ja som to tiež nevedela a tiež som sa pýtala. ved na to toto fórum je.
@erika2909 bruško bude na dotyk tvrdé, kožu akoby si mala napnutú a môže sa ti aj zle dýchať. magnézium a kľudový režim zaberá. ja som bola aj v nemocke preventívne, lebo pre tvrdnutie som cítila slabšie pohyby - môže to skresľovať. drž sa.

katka1981
10. dec 2011

Nevedela by som ti odpovedat, ale zazila som to jediny krat, na monitore v porodnici, kedze som mala ten opasok a zrazu som citila, ze je mi tesnejsi a potom menej a zas tesnejsi.... Nikdy som to predtym nezazila. PA sa ma pytala, ze odkedy mi tak tvrdne brucho. Ja, ze neviem, teraz asi prvykrat. Prisiel doktor a hovori, ved vy mate kontrakcie. A ja som sa zasmiala, ze dobre ze mi povedali, lebo inak by som nevedela. A ze tak pojdeme rodit a bolo po kontrakciach 🙂 ale potom mi dali vyvolavacku inak by kontrakcia tak skoro neprisli. Takze v skutocnosti nebyt toho opasku, naozaj neviem ake to je.

10mary10
1. máj 2014

cakame prve babo som v 6 mes.mam strrach s tvrdnutia brucha ....lebo som pocula ze je to nebezpecne ....neviem o tom vobec nic a problem s dychanim mam v poslednom case skoro vzdy...

zuzana1108
30. jún 2014

Ahojte.tiež som to pri prvom nepoznala.druhé čakáme dvojičky. Tiež som asi dva dni myslela.že sa mi roztahuje maternica alebo už je tam je tesno.tak preto tie tlaky..ale lekár mi povedal.že sa mi skracuje krcok.je to strašne obtiažne aj pre mňa určit hranicu medzi podcenovanim a prehananim toho čo sa práve deje. Tiež som tvrdila.že tehu nie je choroba a normálne som fungovala.a potom som porodila v 33.tt.treba všetko s mierou a počúvat svoje telo.Držím palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre