Ako vás zmenilo druhé tehotenstvo?

4. júl 2020

Ahojte ženy zaujímalo by ma ako vás zmenilo druhé tehotenstvo či už citovo alebo vyzorovo zmenili ste svoje správanie k prvému dieťaťu ? Malý ste čas na seba s partnerom ? Ako sa zmenilo vaše telo ? Aké to bolo keď sa narodilo druhé bábo ? Za všetky odpovede vopred ďakujem 😊

marci77
4. júl 2020

zavisi aky vek ma starsie dieta, moje malo v case otehnenia 6rokov, takze v pohodicke, vsetko chapal uz. Prebiehalo tehotenstvo nastastie dobre. Pocas tehotenstva aj do takeho pol roka bolo cas na partnera dost, ale ked dieta zacne lozit, behat, atd....uz je toho casu pomenej, lebo stale musim byt v strehu a to moje mensie dieta si vyzaduje neustalu pozornost, a este aj korona do toho .....no toto obdobie je uz horsie ako to tehotenstvo

autor
4. júl 2020

@marci77 môj bude mať dva a pol keď sa druhé narodí

bibina666
4. júl 2020

Starsia mala v tom case tri. Dbali sme na pripravu, citali si knizky ktore su na tuto temu, ked pride surodenec. Aj sme jej vysvetlovali co ju caka. Po porode sme ju do vsetkeho zapajali, ale netlacili. Snazili ame sa ked malo babo pozornost aby druhy rodic daval pozornost aj starsej a proste to vyvazovat. Dbala som o to aby ked sa dalo sme s casu na cas nieco podnikli len my dve, napriklad tato siel kocikovat a my sme sli na zmrzku, bazen atd. A zda sa ze po 10 mesiacoch ro zmakla a velmi sa lubia. Ale nadalej sa snazime vsetko prirodzene vyvazovat. Nehresit ju za veci v suvislosti s babatkom, aj ked obvas uleti, ale nie moc. Aby nemala zlu asociaciu. Radsej vysvetlujeme. Skor sa stretavame s neopatrnostou ako s nejakym zlym zamerom. Mna to zmenilo tak, ze vsetlo mi ide akosi lahsie. Babatko rastie za jazdy a je to aj lepsie. Ja mam teoriu, prvemu sa prisposobi rodina, druhe sa prisposobi rodine. Postava ok, ale chudla som pomalsie ako pri prvom. Poucena som uu kocikovala primarne na balkone a radaej setrila energiu. Snad som pomohla 🙂 jaj a city nastupili hned, bolo to super a laska rastie kazdym dnom ako aj pri prvom

tosomja
4. júl 2020

Druhe mám po 10.rokoch. Dcérka je rozumná a veľmi sa tešila na súrodenca. Už pomáha, je hrdá sestra. Snažím sa jej venovať keď malý spí. Lebo keď je hore, musím ho nosiť na rukách.
Drobec je náročný, už v bruchu dával zabrať 😄
Vyzorovo má tehotenstvo nezmenilo. Len som trošku viac unavená , pri dcére som si zase neuzivala tehotenstvo, nevnímala som to tak...vlastne mi ani zle nebolo...taka neskúsená, nevedomá...teraz som prežívala každý kopanec, každé zvracanie...
Obe deti som však mala rada hneď , sú to moje 💕
Ešte by som prijala jedno 😁

lija22
4. júl 2020

poviem ti tak, mam tri deti a tretim cas na mna uplne skoncil. ledva si najdem cas si oholit nohy. na partnera cize na sex si ale najdem cas, pre nas oboch je takato "blizkost" dolezita. takze aj ked uz nevladzeme ide sa na vec. co sa tyka nejakeho trebars spolocneho vylihovania, pozerania serialu ( to by sme radi) to je zatial len sen. spolocne prechadzky a vylety neratam do casu s partnerom, sme vsetci spolu ale to je samozrejmost predsa.

janickacrazy
4. júl 2020

U mna to bolo v pohode, lebo starší syn mal už 11 rokov, pomáhal mi, dieťa bolo náročné a manžel v zahraničí robil. Ked sa narodilo tretie, tak druhý mal 5 rokov a celkom fajn to bolo, na malého sa tešil, vypytoval sa na všetko, jediný problém bol, aby bol tichšie, ked malý spal, to sa občas veľmi nedarilo, ale inak fajn. Neviem aký vzťah má tvoje prvé dieťa s otcom, ale dosť pomože, ked sa vie ocko postarať, ked budeš v porodnici, tak by som sa snažila, aby sa mu otec viac venoval už teraz, ked si tehotná, naučiť ho spať v detskej izbe skor než sa malé narodí a také praktické veci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre