Ako vám bolo oznámené tehotenstvo s dvojičkami?

natalysb
9. máj 2017

Mamicky ktore ste na zaciatku tehotenstva. A bolo Vam oznamene ze mate 2 vacky ges. 😇 ako to prezivate? A pripravujete sa na to? Najdem tu nejake mamicky kludne aj vo vyssom stadiu tehotenstva. Vsetko ma zaujima.

tova
9. máj 2017

pridaj sa do jednej zo skupin dvojiciek. ja ich mam tiez. Vela necitaj po nete co sa moze stat ked ta pichne v boku atd.... ja som mala trocha krvacanie v prvom trimestri, to ale byva aj pri jednom dietati, od 30tt je normalne pri dvojickach ze sa krcok zacne otvarat na 1-2 cm ostane tak aj par tyzdnov, a moja prva otazka pr gyn. bola ked som zistila ze su 2 do akej vahy mozu narat ci je sanca aby boli velke , zdrave ako 1 dieta a nie zabky, vravela ano su aj take pripady. Nakoniec som rodila v 38tt, a 3,2 a 3.5kg. posledne par tyzdne som viac menej doma lezala v posteli a chodila len na wc, mala pri sebe chladnicku, tv, pc, tel. to ked sa zeny chytaju za brucho v poslednom mesiaci pri jednom dietati si nevedia predstavit mat ich tam 2 raz takej velkosti. dobra sprava, nemam ziadne strie, dokonca do 5r. som schudla na povodnu vahu pred tehotenstvom. to je velkost S. Nestresuj, jedz zdravo, hyb sa kym sa da, a neskor ber to zlhaka,

natalysb
autor
9. máj 2017

@tova heeej aj nad tym som premyslala. Nad vahou. Ze som pocula pripady ze jedno sa norodilo s peknou vahou a druhe mensie. Ale necitam negativne nic. Ani len google necitam. 😂 lebo by som zosalela. Moc Ti dakujem za odpoved. Viem ze to ku komcu bude narocne. Ale jedine co si zelam zdravie a silu. To co bude po porode starostlivost je najmenej co ma trapi i ked budem na to sama. Vahu? S tym ratam ze naberiem ale stravujem sa dost zdravo. A sladke mi prestalo chutit. Chcek sa este spytat u gyn. Ci mozem vykonavat nejaky sport ako lahky beh. Len na kondiciu. A aky si mala porod prirodzeny? Ci sekcia? .

certo
9. máj 2017

Ja mám dvojročné dvojičky a tiež som krvácala v prvom trimestri. Deti sa narodili v 38tt. Mali 3,3a 3.4kg. s dĺžkou 53a 55cm. Posledný mesiac som tiež prelezala v posteli.

rjb0
9. máj 2017

Ako tova píše necitaj veľa. každá má to teh iné. Aj ja som spinila v prvom trimestri a práve vtedy som sa dozvedela že sú tam dve 🙂. Najprv sok ale potom som si to celé teh užívala a tešila sa.Aj mi vraveli že ešte sa na začiatku teh môže jedno vstrebat ale to som si nepripustala. Rodila som prirodzene v 36 tt jedna mala 2,40 kg 48 cm a druhá 2,65kg 49cm.Sú zdravé krásne a zajtra oslávia prvé narodeniny 🙂 :-*

marlenka112
9. máj 2017

Ja mám takmer 6-ročné dvojičky, tehotenstvo bez výraznejších ťažkostí, až na výrazné bolesti bedr. klbu v 3. trimestri, krívala som, nemohla som chodiť, keď som sa posadila, mala som problém sa postaviť pre bolesti - bolo to dané polohou jedného z dvojčiat - niekde mi tam tlačilo, keď sa otočilo dole hlavou, tak bolesti zmizli zo dňa na deň /to bolo cca týždeň pred pôrodom/. A rodila som v 39 tt., mali 2610 g a 2960 g a 47/48 cm, bez absolútnych ťažkostí - neboli ani na JIS, ani v inkubátore /teda len ten nevyhnutný čas bezprostredne po pôrode, čo bývajú všetci novorodenci/. Tak držím palce, nech Ti to všetko dobre dopadne🙂

natalysb
autor
9. máj 2017

@marlenka112 ahoooj mne zatial nic nieje. Som v 5tyzdni. A vcera mi to oznamili. Ale sposobom ze este sa uvidi ci budi dvojky. Ale ja verim ze tak ako si tam aj zostanu. Otec je z dvojok. 😝 ja sa z toho velmi tesim. Nemam strach x porodu. Skor sa bojim ako sa budu rast ci bude vsetko v poriadku 🙏 inak dakujem :(

natalysb
autor
9. máj 2017

@marlenka112 smile mi preskocil na konci opravujem 🙂

natalysb
autor
9. máj 2017

@rjb0
Snazim sa necitat vobec nic zle aby som nebola v strese. Lebo ja vsetko moc prezzivam 🙏 ako aj mne to pov edali ze sa moze vstrebat. Teraz som v 5tt + a vacky maju 0,59 a 0,55cm. Verim ze obe vacky tam zostanu a v nich kraaaasne zdravucke babatka ❤ dakujem krasne za odpoved. A zelam kraaaaasne narodeninky ❤😍😘

natalysb
autor
9. máj 2017

@certo co sa tyka krvacania. Nepozorujem ziadne ani spinenie. Nic vobec nic zatial 🙏

xevulax
9. máj 2017

Ja mam doma 3 rocne dvojicky- jednovajky. Tehu som prezivala ovela lepsie ako pri starsej- mozno aj preto, ze som musela uz kmitat okolo jedneho maleho dietata a nemala som cas zapodievat sa svojim stavom (okrem vracaciek- to som mala aj pri prvom tehu). Jedine, z coho som mala obavu bol transfuzny syndrom dvojciat- kedze su jednovajecne. Nastastie vsetko bolo ok. Dvojickam som sa velmi tesila. Dr. Mal sice podozrenie na mimomaternicove, kedze na teste som mala dve riadne kolaje a na sone nic nevidel. Na dalsej kontrole ma ubezpecil, ze tehu prebieha v maternici- a rovno dve babatka. Bol nadseny. Moja reakcia sice bola, ze budem vyzerat na konci ako slon (pri starsej som nabrala 35kg- ktore som neschudla, otehotnela som ked mala starsia 6 mesiacov). Ale tak dali sme to, sice vyzeram ako vyzeram, ale za moje princeznicky to stalo. Treba si na seba davat rozhodne pozor, tehu nie je sice choroba, ale predsa s dvojkami je to vzdy rizikovejsie.

natalysb
autor
9. máj 2017

@xevulax slon :D ako si zvladala starostlivost? Nastastie ja nemam zatial ziadne priznaky ale verim ze sa to coskoro zmeni a mozno ani nie. Tiez mam obavy i babatka uz teraz. Sice este neviem zo 100% istotou ci sa druhe udrzi. Ale bolelo by ma ak nie. Nase su obe v maternici nastastie. 😍 a isto sa budem sanovat. Zzijem v zahranici a mala som nastupit do orace ale po vcerajsom verdikte davam tomu cas. Zdravie je dolezitejsie.

zuzkna22
9. máj 2017

Mne od začiatku bývalo pri prvých dvojičkách(2007) zle. To že budú dve som akosi cítila pred prvým ultrazvukom. Povedala som mu to dávno predtým. Manžel išiel somnou na sono a doktor sa pýta, že či máme v rodine dvojičky, a že ak nie, tak ich mať budeme. Manžel sa vtedy neskutočne divil. Narodili sa v 37. týždni spontánne 3000g a 50cm, 3350g a 50 cm.
Druhé dvojičky (2014). Na začiatku len lekár potvrdil tehotenstvo s jedným dieťatkom. Keďže som bola hospitalizovaná kvôli nevoľnostiam, robili mi sono i pri príchode do nemocnice - tam mi bolo povedané, že sú dve, čo ma vôbec neprekvapovalo, keďže mi bývalo tak zle, ako pri prvých. Narodili sa v 38.týždni sekciou 2950g a 48cm, 3650g a 49cm

lucus222
9. máj 2017

Mne doktor povedal ze je jedno a cysta .... Moja cysta ma o mesiac 4 roky 🙂

malesa82040
10. máj 2017

Mne na prvom sobe potvrdili len jedno bábo, ale s tym ze je mensie ako by malo byt. O tyzden som isla k inemu lekarovi zistit ci je vsetko v poriadku, lebo mi zacalo byvat skutocne velmi zle a ta unava....no a pan doktor mi povedal ze babo vyzera byt v poriadku a srdiecko mu bije a ze ma aj partaka 🙂 . Pozerala som na obrazovku prekvapepena, ze vazne su tam dve! Teraz som v 11.tyzdni a cez den nevladzem od unavy nic.

natalysb
autor
10. máj 2017

@malesa82040 jeeee gratukujem 🙏🤰 ja som v 5tt + a mam dva vacky jeden ma 0,59 a druhy 0,55 ale zatial som bola upovedomena ze mi moze jedno uhynut. Ale nepripustam si to. Unavena som aj ja ale skor tak ze nemam na nic energiu. Spanok ma moc nelaka zatial 🙏 tesim sa s Tebou z dvojiciek 🙏k

tinulka174
10. máj 2017

Ja som v šiestom mesiaci ( čakám dvojvaječne dvojičky), zo začiatku cca do 4 mesiaca mi bolo zle ( nechutenstvo), teraz je to už lepšie ale jedávam oveľa menej ako pri prvom tehotenstve....
Aktívne som cvičila ešte pred tehotenstvom tak v tomto pokračujem , ale miernejšie 🙂
Budú to dievčatka, teším sa lebo už mám doma chlapčeka...
Nohy mi nepuchnu,ani kŕče nemávam...

natalysb
autor
10. máj 2017

@tinulka174 lahozelam 😍🤰 po dievcatkach tuzim aj ja ale tak uvidime co nam prinesie. 👶 co sa tyka cbicenia parada. Nevirs ci sa moze cvicit na zaciattku tehu? Tiez premyslam ale mam strach kus. Aby som neuskodila lebo vsade citam inak. Co sa tyka behu... co cvicis?

tinulka174
10. máj 2017

@natalysb
Ja som aktívne cvičila už pred tehu ( moje telo bolo zvyknuté cvičiť aj na záťaž),beh som úplne vylúčila ( doktor to neodporúčal vôbec), ja chodím do posilňovne a to si dávam rýchlo chôdzu,cviky na nohy a zadok, potom činky ale menšiu váhu max 3kg...
Na rýchlo chôdzu som si kúpila gélové botasky ( plnené gélom) aby som dopadla na mäkkú podrážku ( je to dôležité v tehu aby neboli otrasy), rizikové to je do 16tyž.,to mi povedal aj doktor.Pri prvom tehu som v 16tyž.krvacala,tak som dávala pozor...
Musím povedať,že ak si zacvičiť cítim sa fakt super...
Chodievam 1x týždenne + cvičím doma...
Zatiaľ som pribrala 6kg...

natalysb
autor
10. máj 2017

A aj drepujes? Lebo ja tiez premyslam len ze bidem drepovat lebo sa bojim ze mi to pojde vsade do noh zadku 😲😂 ale ani mi jest nechuti ledva zjem ovocie a zeleninu. Ale tiez si chcem udrzat trosku vahu. Predsa 2jicky je vacsia zataz 🙏

tinulka174
10. máj 2017

Aj drepy ale nie klasické viac ( vypučim zadok, aby som spevnila nohy)...
Neviem v ktorom si týždni ale chute určite prídu ( ja som okolo 15tyž. bola stále hladná ale miernila som sa)...

certo
10. máj 2017

Ja som chute nemala, nemohla som zo začiatku kávu a sladkosti ani vidieť. Keď som už mohla jesť, tak ma pálila zaha.

xevulax
11. máj 2017

@natalysb no ja ked som cakala dvojky dungoval som v beznom rezime pri statsej aj som ju nosila. Mne bolo priserne zle, kolko krat som klavala nad wc a mala dostvornozkovala a pozerala na mna 😂 Chudatko snad nema traumu. Co sa tyka dvojiciek zaciatky boli tazke. Jedna vec ze nali prehodeny den a noc zo zaciatku a potom som cely den len krmila prebalovala dokola dokola, medzitym samozrejme na prechadku a nabarot popratat. Take boli tie prve mesiace. Nasli sme si postupne system, zosuladil sa rezim a bolo lahsie. Nevymenila by som ich za nic na svete. Hlavne sa treba prestat znervoznovat ak nahodou nestihnes upratat, - napriklad 😂 Ja som sa pri mojich naucila robit iba najnutnejsie veci a duplom odkedy som sa vratila do prace. Tiez pri statsej som vzdy upratovala kym spala pri noch som sa naucila vylozit nohy a oddychnut inak by som padla dolu hubou- aj ked podlaha bola flakata 😂 Neboj sa vsetko bude v poriadku a o chvilku sa budes tesit z babatiek

natalysb
autor
11. máj 2017

@xevulax jeee dakujem za odpoved 🙏 alebo prispevok 😍 mne je fest zle. Neda sa to opisat ani. Zaludok rano ked vstanem je to ok. Ale na vever ma kazdy den boli zaludok. Zatial nevraciam lrn ma sem tam napnr. Ale citi. Taku tazobu. Dalej sa citim slaba bez energie unavu nepocitujem. A ked sa postavim srdce sa mi rozbusi. No zatial mi je katastrofalne. Ja mam zase vyhodu ze mam muza strasneho pohodaka. Viem uz teraz ze sa nemusim stresovat kvoli neumytym riadom ked sa narodia deti. Ja mam velmi tolerantmeho muza a pomaha mi strasne. To si musim zaklopat. Nooo system isto presne ako pises. 😂 snas sa najdem cela v tom. Pretoze mi chcela orist na pomoc svokra muzova s ktorou nemam moc pekmy vztah. A odmoetla som to. Aj ked by sa mi pomoc zisla ale ten stres a nepokoj mi za to nestoji.

darja12
24. aug 2018

nepamätáte sa na svoje prvé hcg? napr v 5tt-6tt? dakujem

tinaa64
24. aug 2018

Baby ja nemam dvojicky..ale ja vas mamicky s dvojickami a viaccortami fakt obdivujem..ja nechapem ako to zvladate s dvoma a viac babätkami naraz....ja mam 4.5r a skoro 15 mes...a neviem si predstavit ze by som mala este po jednom a tale oste..ved tie moje su sidla hlavne mladsia..nestiham za nou...a meviem si predstavit takto s dvojcatami...takze klobuk dole baby...aj co sa porodu tyka a celkovo starostlivosti

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre