Ako sa chrániť proti chrípke a nachladnutiu počas tehotenstva?

mimus265
2. okt 2012

Ahojte kočky, chcem sa spýtať ako ste sa chránili počas tehotenstva proti chrípke a ochoreniam spojenými s jesenným počasím? Teraz ide jeseň bojím sa aby som nebola chorá, tak by som bola rada ak by ste napísali nejaké triky rady ako predchádzat chrípke, nátche....? 🙂

katren
2. okt 2012

Homeopatika Oscillococcinum, Paragrippe, Coryzalia a urcite z DM-ka ciste C-cko 😉 to mam aj teraz v zasobe

zvedavamt
2. okt 2012

vyššie spominane veci som pouzivala,ale nejako ... ☹
postupili sme do vyssieho levelu a zacali sme citat zlozenie rvoznych doplnkov z lekarne, uz ich odvtedy nekupujem.
ja som to este v tehu nemala,ale moja sestra ano, uzivala zelene potraviny a bola v poho pred aj po porode.
dobre je aj zvazit upravu jedalnicka a zbytocne v tele nevytvarat vhodne podmienky pre vstup choroby.
posledna vec k tomu co pisem, doporucujem len osobne vyskusane a osvedcene postupy

kvetinka211
2. okt 2012

@mimus265 vyhybat sa hromadnym podujatiam a vsetkym miestam kde je velka koncentracia ludi ak sa da, vyhybat sa chorym ludom, primerane sa obliekat, kupit si kvalitne topanky v ktorych nebude zima. Ak uz zacina nejaka choroba, tak pokial je mozne ostat hned pri prvych priznakoch doma, uvarit si zazvorovy caj (cerstvy zazvor, med, citron), zjest vela cesnaku, horuca sprcha a zalahnut do postele, vela spat a oddychovat. Tiez sa moze ako prevencia probiotika, echinacea, hliva ustricova a ine pripravky na podporu imunity - popytaj sa v lekarni ktore mozes ako tehotna (alebo posli muza do lekarne aby si tam nieco nechytila 🙂

hradnapani
2. okt 2012

nedam dopustit na Oscilococcinum. Bola to jedina zima (brala som to len ako tehotna), kedy som nebola vobec chora a vsetci okolo mna chripkovali.
a podporit to mozes aj dostatkom zeleniny a ovocia, cerstvym vzduchom a tak, klasika...

inffinity
2. okt 2012

My ficime na colostru jak ja v tehu tak mala tedka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre