Ako povedať rodičom, že som tehotná?

diana___
3. mar 2017

Dobrý, potrebovala by som sa poradiť a nejakú radu, mám 17 a som tehotná ja to berem tak že sebe som pokazila život. Ale moji rodičia mamina tá by to ako tak predýchala, ale môj ocino no ako povedať tak pekne rád si vypije a potom je agresívny tažké situácie on rieši no viete si predstaviť že ako .... Nech namňa kričí koľko chce nevadí len sa bojím o maminu viete žena tesne pred 50tkou a nechcem aby jej robil za to psycho... To dieťa by som si veľmi nechcela dať zobrať lebo v našej rodine viaceré potom už ani viac deti nemohli mať.

krellova
3. mar 2017

Napisem ti spravu 😊

jeannna
3. mar 2017

@diana___ A co otec dietata? Uz je informovany? Na vsetko by ste mali byt dvaja a zapojit do rozhovorov obe rodiny. Tiez som za, aby si si dietatko nechala, interupciu by si asi nepredychala do konca zivota a o adopcii este mozes pouvazovat. A to v momente nevies, ci si si prave tymto pokazila zivot, deju sa aj horsie veci, ktorými sa da spackat zivot, Mozno to jednoho dna bude tvoje slniecko a si povies, ze je to ta najlepsia vec, ktora sa ti mohla prihodit. Nesud dopredu. Len sa mi nepaci, v akej atmosfere by malo vyrastat, kedze pises, ze otec si vypije. V akej situacii su jeho rodicia?

drobcek26l
4. mar 2017

Tiež ma zaujíma co otec dieťaťa, potom môžeme poradiť

tyelde
4. mar 2017

Ja som im zavolala z dovolenky, nech majú časť to rozdýchať... Mama sa s tým zmierila relatívne rýchlo, začala sa tešiť, otec sa nezmieril snáď do pôrodu, ale teraz ju zbožňuje

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sunny8
4. mar 2017

Ja som svojim oznamila po telefone 😂 mali sme to komplikovane ak chces napis spravu

kacenka2803
4. mar 2017

@diana___ ahoj ja mám trošku viac rokou miesi prvá ani posledná hmm skôr dospejes ja som mamke ukázala pozitívni test a bolo ... Tatko bude určite naštvaní ale keď sa drobček narodí a dáš mu ho do náručia tak sa roztopí ako zmrzlina pri 35 stupňoch 🙂

malymyis
4. mar 2017

Ja som mala ten isty problem, asi 2 tyzdne som sa odhodlavala, nakoniec to povedal priatel mame cez telefon a ta to uz povedala ocovi 😀 no ja som mala 19 a 3 mesiace do konca skoly tam pohoda 🙂 teraz ma drobec 2 mesiace a milujem ho nadovsetko 🙂 a ak ti mozem poradit chodte byvat sami. My sme boli najprv u priatela kde sme vydrzali 2 tyzdne a teraz sme u nas a tu je to tiez kava, otec tiez rad vypije takze nervy kazdy den. A prisposobovat sa kazdemu 😈 na palicu.

1988majka
4. mar 2017

V tomto pripade to skus najprv povedat mamine. Verim a dufam ze ta pochopi a ako to povedat otcovi skuste spolu premysliet. Chapem ze sa bojis jeho reakcie. A co otec dietata? Mal by ta aj pred rodicmi podrzat. Bude to velmi tazke s babom ale budes ho lubit najviac na svete a aj mladsie baby maju deti. V skole sa da spravit individualny studijny plan. Pokial by si si na to netrufala male moze byt stastne v adoptivnej rodine u ludi ktorym to nebolo dopriate. Drzim palce

sabina1975
5. mar 2017

@jeannna ako mozes niekomu radit ze nedaj si zobrat ved nevies ci maju zazemie ona asi len tazko nevies ci ju partner podrzi ci ju zabezpeci materialne citovo a o par mesiacov tu bude tema ze ludia pomozte nema kde byvat nemam co obliect nemam v com kocikat nemam co jest atd ja sama som otehotnela v 17 ale mala som rodicov ktory to prijali a priatel sa zachoval ako chlap a sme manzelia uz 25 rokov

jeannna
5. mar 2017

@sabina1975 Ked nie je zazemie, tak treba dieta radsej zabit? Su tu predsa este ine moznosti. Podla prispevku sa obavam, ze zakladatelku by taketo rozhodnutie zabilo na cely zivot. Jednoho dna mozno bude mat zazemie, ale problemy otehotniet, alebo dozivotnu traumu. Zvladla si to ty, mozno to zvladne aj ona. Stale nam chybaju informacie, ako je to s otcom dietata.

sabina1975
5. mar 2017

@jeannna nie nieje riesenie zabit dieta ale ani ho priviest na svet ked nema zazemie a podporu a potom ma Vilo plnu postu ziadosti deti treba mat vtedy ked su podmienky na ich zivot a nie ked zasvrbi koniec a ano ja som to zvladla ale je to kopec odriekania a veru niekolkokrat som si povedala ze mat tu moc vratit sa spat urcite sa viac chranim aj ked svoje deti milujem a zivot by som za nich dala

misinka0611
5. mar 2017

Urcite je to pre teba tažké a bojíš sa, ale raz to povedať musíš a čím skôr tym lepšie. Na toto v tvojom veku neexistuje presný navok AKO. Je jedno či im to povieš pri sviečkach alebo len tak medzi rečou. Hlavne im to povedz opatrne. Povedz im hlavne ze potrebuješ ich podporu. Mozno budú naštvaní mozno nie, nepoznám ich ale ver tomu ze oni to predýchaju s to malé budú nakoniec velmi ľúbiť.

A hlavne, uvedom si ze to pre teba samotnú nebude vôbec ľahké nemáš dokončenú školu a tym pádom asi si nepracovala dostaneš minimum od štátu. Nepíšeš nič o otcovi dieťaťa, dúfam ze máš v ňom oporu. No nezávidím ti, ale nič ti vyčítať nechcem, nemam na to právo ale urcite vieš ze toto bola z tvojej strany nezodpovednosť.

nellina125
5. mar 2017

Ak ti môžem poradiť 🙂 ja som tiež ostala tehotná v 17 samozrejme bol to šok keďže som bola v 3.ročníku na strednej celý život pred sebou, prvá myšlienka bola že si to chcem nechať zobrať ale keďže som bola už v 12.týždni už bolo neskoro na interupciu , nevedela som si predstaviť čo ďalej a už vobec nie to ako to poviem doma otcovi v tom čase som bývala len s ním,rodičov mám rozvedených , mamka to zobrala relatívne dobre ale otec sa myslím že doteraz z toho celkom nespamätal aj keď malú ma rád a čo sa týka otca dieťaťa zo začiatku ani nechcel veriť že to je jeho no potom sa uvedomil a boli sme spolu rok a 3 mesiace keďže mu boli prednejši kamaráti a alkohol o malú sa doteraz nezaujíma ale našťastie po čase som našla človeka ktorý nam to všetko vynahradza a miluje nás 🙂 ... teraz mam 21 a vôvec za nič by som ju nedala je to anjelik ktorý mi hneď urobí deň krajším a aj keď sa nenarodila do pripraveneho zázemia to sa dá postupne vybudovať, bolo to ťažké ale stojí to za ten pocit držať svoje dieťaťko v náručí

evina313
5. mar 2017

v najnovsom čísle Evity su príbehy mladučkých mamičiek ktoré porodili v 17 🙂
verím, že ťažka situacia ale radsej teraz ako nikdy. Držim palce 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre