Ako fungujú tehotenské prehliadky?

19. jún 2022

Ahojte, možno blbá otázka ale všeobecne nemám moc skúsenosti s návštevou lekárov lebo som to našťastie nikdy nepotrebovala, ale ako to funguje s tehotenskými prehliadkami? Prepláca to poisťovňa alebo treba doplácať? Nikde túto info neviem nájsť

babovka2321
19. jún 2022

Zalezi to od tvojho lekara 🙂 ja som pocas tehotenstva platila len 2 specialne ultrazvuky (dokopy asi 130€), ktore nerobil moj lekar.

autor
19. jún 2022

Ďakujem😅Lebo ja mám svojho gynekológa v súkromnej klinike, ale naposledy som tam bola asi pred 5 rokmi a teraz tam pôjdem zas lebo čakám bábo a neviem čo mám čakať že či pri tej prvej prehliadke cca v 6.tyzdni budem platiť alebo iba keby som chcela niečo extra

babovka2321
19. jún 2022

Myslim, ze by mohol mat na svojej stranke nejaky cennik 🙂 viem, ze niektori beru 10€ za utz, uctuju si aj vytlacenie fotky z utz alebo odhalenie pohlavia. Alebo su taki, co tehotnej zene dopredu naju zaplatit "tehotensky balicek". A potom su taki, co od pacientky neberu nic 🙂

zanetakovacsova
19. jún 2022

Je pravda že ja mám štátneho nie súkromného ale nikdy som neplatila za žiadne vyšetrenie..platila som len za fotku z ultrazvuku nič iné.

dominidi
19. jún 2022

Ja som neplatila nic cele tehu, ani morfologicke sono u Holana, stacil vymenny listok🤷‍♀️

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
19. jún 2022

Ja som platila 350 eur za tehu starostlivosť u môjho dr

rk123
19. jún 2022

ja som platila za kazdu tehotensku poradnu, cize 1x za mesiac cca. mam sukromneho, ale kazdy to ma inak nastavene

nessa123
19. jún 2022

Zákon číslo 577/2004, dole v prílohe je rozsah všetkých prehliadok. Všetko pekne rozpísané, čo je hradené z poistenia. Nie len pre tehotné samozrejme, ale teda celková zdravotná starostlivosť.

nessa123
19. jún 2022

@nessa123 ešte doplním, že väčšinou tehotná žena platí u gyn za také úkony, ktoré sú bežne zdarma vrámci zdravotného poistenia a lekár si to samozrejme ešte nechá aj preplatiť. Ale tak sme na Slovensku, každý chce každého len....

jaskolka
19. jún 2022

Ja som neplatila nikdy nič, ani tie veľké ultrazvuky. Keď mi povedali, že niekde ženy platia aj 100,200 eur, rozum sa mi zastavoval
Normálne usg mi robila na každej kontrole, myslím, že inak je od poisťovne nárok na 3 v tehotenstve,klasicke odbery - protilátky, ochorenia ako rubeola, syfilis, cukrovka atď.
Ak žena chce nejaké špeciálne vyšetrenia, odbery - na urcenie pohlavia napríklad, to už si platí sama ako nadstandard, to chápem. Ale bežná tehotenská prehliadka aby sa platila? 🙈🙈🙈

bielavila
19. jún 2022

Mam sukromnu a platila som iba za fotky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre