Aké potraviny mám vylúčiť v tehotenstve?

martinap735
21. apr 2017

Ahojte, som tu nová, neviem, či tu už je/bola takáto téma otvorená. Som pravdepodobne tehotná, prvý pozitívny test mi vyšiel v stredu, odvtedy každý deň. S návštevou u lekárky chcem počkať ešte aspoň 2 týždne. Jedná sa o moje prvé tehotenstvo, takže nemám žiadne skúsenosti. Chcela by som sa opýtať, aké potraviny by som mala v tehotenstve vylúčiť zo svojej stravy? Prípadne mám začať brať nejaké vitamíny na podporu ešte pred návštevou lekárky?Ďakujem

oli18
21. apr 2017

Určite lososa a ryby z Baltu.

lenachmelikova
21. apr 2017

@martinap735 Ahojky, já jsem v 11 tt. a myslím si, že platí pravidlo - všeho s mírou 🙂
Všude píšou co bychom neměly a mně přijde, že bysme správně neměly skoro nic 🙂 Já bych si určitě dala pozor na syrové maso, paštiky a produkty z vajec, které nejsou správně tepelně upravené. Určitě je dobré mít v jídelníčku zeleninu a ovoce ale důležité je se z toho nezbláznit 🙂 Když budeš ty v pohodě, tak i miminko.

kacenka2803
21. apr 2017

@martinap735 ahoj papas kyselinu listovú predpokladám
Môžeš papkat všetko ale s mierou ... Hlavne naše lokálne suroviny ...nebudeš mať problém neskôr s prikrmovanim lebo bábo bude poznať chute .... ku koncu tehotenstva obmedz strukoviny kapustu a jedlo s ktorého nafukuje aby bábo nemalo problémy

tranquillo
21. apr 2017

pri tejto téme ma napadlo, ako nám v nemocnici počas hospitalizácie v nemocnici servírovali smažené pečienky, chlieb s paštékou, margarínom a podobné mňamky 😂
Baby čo mali presne naštudované zakázané potraviny tak zažívali šoky 😂

2231987
21. apr 2017

Ahoj ja som tehotna uz druhy krat...ked som bola prvy krat tak som si davala pozor no povedala som si, ze uz druhy krat budem jest a pit(okrem alko) co je jasne, vsetko do radu, co aj jem...

evittam
21. apr 2017

@martinap735 V nicom som sa neobmedzovala ani ziadne umele pripravky v podobe vitaminov a spol. A ani ma to vobec nenapadlo riesit.

svetlana35
21. apr 2017

@martinap735 tak ja som v 14tt na zaciatku tehu som si vsetko poctivo nastudovala, spisala zoznam co nesmiem ( bol neskutocne dlhy 😅) po mesiaci mi toto stravovanie
yiezlo na nervy. Do toho som dostala velke nevolnosti. Jem len rano nakolko poobede mi je nevolno, vecer len nasilu cosi. Zoznam som zvesila a veru ze si doprajem aj pastetu, aj tresku v majoneze, ak mi je moc zle nealko pivo. Siblo by mi sa stravovat podla zoznamu. Vylucila som len alkohol, kavu, syr s plesnou. Dnes som mala taku chut na sardinky v oleji, zeby som vrazdila keby mi kolega odmietol otvorit konzervu.

katkakovac
21. apr 2017

Nesmies alkohol a drogy. Potom nesmies nepasterizovane mlieko a syry. To su tie zo salasov a podobne. Inak mozes vsetko, ale z mierou. Ja som jedla aj hermelin, aj lososa a vlastne vsetko, co mi orpec dovolil. Zo zaciatku mi bolo tak zle, ze som 5 mesiacov jedla len rozok z maslom a trochu vody. Tehotenstvo nie je choroba. Netreba sa sledovat a obavat sa kazdej hluposti. Trochu opatrna by som bola pri liekoch, hlavne od bolesti a pod. Tam len paralen. Inak si to uzivaj, prebehne to strasne rychlo😉

katkakovac
21. apr 2017

*krpec nie orpec😆

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
momoqui
21. apr 2017

@martinap735 vylucit alkohol a citarety 🙂 zvysok jedal mozes urcite jest, ja vynechavam iba steaky a ine surove masa alebo ryby. Ale ryby urcite treba. Najma jedz to na co mas chut 🙂
Vitaminy su fajn Ladeviita, je tam komplex vit.a miner.

jeennyv
21. apr 2017

@martinap735 surove jedla ako tatarak ci rozne ryby by sa nemali, plesnove syry atd. ale zas je viac na skodu preberat, lebo potom raz neskor nieco zjes a babo bude mat alergiu, lebo nezvyk..tehu nie je choroba a netreba si to nejak psycho brat..

dankabodvanka
21. apr 2017

@persica Napísala si to, akoby sa majonéza robila z vareného😀

evittam
22. apr 2017

@dankabodvanka Niekto robi aj z vareneho.😉

domisteve
22. apr 2017

Keby som sa riadila tym, co pisu na nete, ze tehotna nemoze tak skapem od hladu 😀 jem vsetko okrem suroveho masa, plesnivych syrov a nepasterizovanych mliecnych vyrobkov... jeden kuchar mi vravel, ze niektore ryby obsahuju vela ortuti a tie by tehotne nemali ale to si musis niekde najst, ktore su to...

moni244
22. apr 2017

Zakladna rada, necitaj, lebo budes na vode cele tehotenstvo. Ja som vylucila alkohol, fajcit som aj tak nefajcila a surove a nepasterizovane vyrobky. Ostatne som jedla normalne, dokonca aj huby, lesne,ktore som si sama nazbierala

siska53
22. apr 2017

@martinap735 alkohol, surove maso, vraj aj morske potvory (ale ja som.si dala sice len raz,je vsetko ok), nepasterizovane potraviny mozu byt riziko. A niekotore bylinky sa neodporucaju. Ja som si to onoho casu vygooglila (kona som.nepoznala,nastastie,takze som sa viac radila sebou a lekarom,tie bylinky vyhladat mi,myslim,poradili u gynekologa..).

No a idealne vynechat potraviny,kde su nebezpecne ecka-ich zoznam si tiez vies vyhladat. To som ja sice nerobila,ale mozno by som sa vzdala sladkosti,kebyze cakam.dieta teraz..

Hlavne jedz pestru stravy,aj bez niekorych somarin ktore telo nepotrebuje,len nasa zavislost vyzaduje,sa to da.

deniska2706
22. apr 2017

Ja som donedávna kvôli nevolnostiam nejedla skoro nič okrem rohlika s maslom a redkovkou.ale odkedy mi je lepšie tak jem proste všetko tak ako aj predtým. Hlavne si užívam to že sa to vo mne konečne udrží tak vždy keď mám na niečo chuť si to proste dam. Tvoj žalúdok ti aj tak napovie čo je pre teba dobre a co nemôžeš ani cítiť. Netreba sa obmedzovať ak nás na niečo chuť. Papaj všetko s mierou a bude dobre. Ak niečoho zjem veľa tak to v pohode zapijem pol pohárom pepsi a včera som si schuti dala dva glgy z ocinovho piva .len ma neukrizujte zato 😄

domisteve
22. apr 2017

@deniska2706 kym som vracala (do 22tt) pila som LEN pepsi a nealko radler... nic ine vo mne neostalo, takze pre 2 glgy ta nikto neskritizuje a ked ano, tak nevedia o com to je prevracat polovicu tehotenstva 😊

deniska2706
22. apr 2017

@domisteve napísala som to preto lebo iste vieš aké sú tu niektoré mamičky a aké majú názory 😂 ale podľa mňa je to v poriadku.hlavne nech je bábätko spokojné a nič iné nie je dôležité 😊

martinap735
autor
22. apr 2017

Ďakujeeem 🙂 Ak mám pravdu povedať, ja vôbec nie som ten typ človeka, čo sa riadi tým čo je napísané na internete, len som chcela vedieť, či je niečo také, čo tehotné nemôžu vyslovene konzumovať. Ja mám rada takmer všetko, čiže ak nebudem mať nevoľnosti, nechcem sa ničoho vzdať. Uvidím, ako to budem znášať. Inak, zbožňujem domáce mlieko, to patrí k tým nepasterizovaným potravinám, to by som mala asi obmedziť či?

martinap735
autor
22. apr 2017

@kacenka2803 ešte zatiaľ nie, ale už som si objednala z lekárne, v pondelok by som mala začať užívať, nie je to neskoro už keď som podľa poslednej MS v 4tt? Nejako som sa na tehotenstvo nepripravovala. Bábätko sme síce plánovali, ale neštudovala som, ako sa na to pripraviť.

siska53
22. apr 2017

@deniska2706 prosim ta,dva glg piva! Ja som.nevedela,ze som tehotna..az v 8.tt mi to dr.zistil,ked mi uz bolo podozrive,co mi tolko meska ms a dva dni ma zrazu natahovalo.. A to sme predtym boli na dovolenke,veselo sme popijali -ako nie vela,ale mala som.cinzano, vinko cca deci.. No nevem,spatne som bola asi v 5-6tt, mala som potom aj strach,ale my sme naozaj babo neplanovali,no kvapka lasky spravila,co mala. Maly je ok.. A pri malej som si tiez dvakrat glgla z vina nechtiac,taky mix vody a dzusu som.si chcela spravit,ja ze co ten dzus nejak divne chuti a svokra,ze odkial.som.si naliala,ukazem,ona ze,ale tam.mame my vino - take to capovane do flias od vody..
Takze nie,neukrizujeme.ta za to. A moja mama mala pri sestre strasnu chut na sampus. Dala si za poharik-asi deci, chut presla.

siska53
22. apr 2017

@martinap735 a neboj,ja som zacala vitaminy uzivat az po potvrdeni tehotenstva,cize podla dr.v7tt,ale podla upresnenia som uz bola vo 8.tt.

zuzi0911
22. apr 2017

Napr.tonic sa nesmie no moja spoluziacka musela 0,5 l denne mat,,,a vsetko je ok,,Urcite potraviny hlavne tie kde moze byt nakaza by sa nemali ale ak to telo pyta v malom mnozste neublizis,,,Na co budes mat chut to si daj,,,neobmedzuj sa ale opatrne,,,a co sa tyka vitaminov ja som neuzivala ani pred ani pocas a vsetko je ok,,,

monilik
22. apr 2017

mam 3 deti.jedla som vsetko okrem nepasterizovanych mliecnych vyrobkov a tepelne neopracovanych masovych vyrobkov. 😉

dankabodvanka
22. apr 2017

@evittam srandistka 🙂

evittam
22. apr 2017

@dankabodvanka Neviem co je na tom vtipne....

dagaz
22. apr 2017

@martinap735. Ja som jedla vsetko...aj segedin aj v 9 mesiaci😂😂😂ved som nebola chora ale tehotna😀syn ma 8r zatial nevieme co je to alergia a dufam ze ani nebudeme vediet..taktiez maly zje vsetko. Z liekov som jedine brala kys.listovu

kacenka2803
22. apr 2017

@martinap735 neboj nič nieje neskoro len začni papkat kys. listovú

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre