Aké pohlavie sa vám narodilo v posledných 2 rokoch?

andreatytler
20. dec 2021

Len taky maly prieskum.
Ked sme boli na predporodnej priprave tak nas tam bolo asi 50-60 parov a viac ako 3/4 cakali chlapcov. Boli sme z toho dost prekvapeni. Tak ze sa opytam tu, ci sa tu deje nieco podobne a rodi sa v poslednej dobe viac chlapcov, alebo to bola nahoda.

natalia137
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
skusihu
20. dec 2021

@andreatytler 3 kamarátky za posledný polrok - 3 chlapci.

andreatytler
autor
20. dec 2021

Inac som zabudla povedat za seba ze mame chlapca.

ajka0207
20. dec 2021

@andreatytler náhoda, čakám tretie dievča za päť rokov a na tehotenskom cvičení z piatich, štyri dievčatá.

miadi
20. dec 2021

Mne zas kamoska co mà dve baby vravi ze je malo chlapcou.. a v triede veru mà mala viac bab.. ale do 2r mame chlapca. Myslim ze sa toto da aj vygooglit aspon Ja zvyknem nast aj taketo statisticke veci .,

miadi
20. dec 2021
elenita
20. dec 2021

My mame dievcatko, a z okolia za posledneho polroka - 5 porodov, 5 dievcat 🤷‍♀️😁

julie19
20. dec 2021

Za posledny rok v mojom okolí 3 dievcata a 2 chlapci 🤷‍♀️.... my máme dievca

solange7
20. dec 2021

7 dievčat a jeden chlapec v našom okruhu.

nevenka
20. dec 2021

@andreatytler zaujimave....Pred rokom sa sesternici narodilo dievcatko, mne o pat dni po nej chlapcek, svagrinej o mesiac dievcatko a dalsej svagrinej o 5 mesiacov chlapcek. Sestra bola tehotna v roku 2020 tiez, ale potratila v 13 tt., takze nevieme, ci dievcatko, ci chlapcek ☹
Takze u nas je to 50:50...🙂

soldi
20. dec 2021

Statisticky sa vzdy rodilo o nieco viac ako dievcat. 51-52% vsetkych narodenych deti su chlapci.
Kedysi vsak bola taka povera, ze ked sa rodi vela chlapcov, tak bude vojna

veverickav
20. dec 2021

@soldi presne to som chcela napisat, ze ked sa rodi viac chlapcov bude vojna. Tiez to tak poznam

janadj
20. dec 2021

@andreatytler u nás v okolí dominujú chlapci...za posledné 4 roky sa v mojom bližšom okolí narodilo asi 20deti a z toho len 4 dievčatá....poznám len 1 par co ma 2dievcatka a 6parov co majú 2-3chlacov do 5 rokov 🙈

soldi
20. dec 2021

@veverickav to je ale len povera z medzivojnoveho obdobia 🙂

pupava_lucna
20. dec 2021

Tento rok dievča a aj 3 moje známe majú tento rok dievčatá. Kolega má zase tento rok syna.

elementissa
20. dec 2021

V mojom okolí takmer iba chlapci. Ja som rodila 2019. Chlapca. Mesiac po mojom synovi sa bratrancovi narodil chlapec. 2020 marec, kamarátke sa narodil chlapec. Máj, druhému bratrancovi dievča. November, kamarátke chlapec. 2021 tretiemu bratrancovi chlapec, prvý bratranec s manželkou čakajú ďalšieho chlapca. Tretia kamarátka čaká chlapca. Okrem toho, v našom bytovom dome sú 4 vchody, v troch z nich sj deti do 3 rokov. Všetko chlapci. V triede môjho syna (2 rocaci) je 8 detí. Nikdy tam nie sú všetci, ale na Vianočnú fotku ich nejako dostali všetkých. 6 chlapcov a 2 dievčatá. Kolegyňa je tehotná, čaká chlapca, ooo, ešte som si pospominala na známych, tak od 2018 4 párom 7 chlapcov a jednému páru 1 dievča, takže opäť z 8 detí sa narodilo mojim známym iba jedno dievča ... Minimálne v mojom okolí je väčšina chlapcov

dada0902
20. dec 2021

Teraz dievčatko a v nemocnici a v okolí samé dievčatka v nemocnici na izbe co som tam bola tak 5bab dievčatka a 1chlapca pred 3 samy chalani aj v okolí aj v nemocnici aj známe asik zalezi ak od mesiaca v ktorom sa deti narodili

lenka2710
20. dec 2021

@andreatytler keď som bola v pôrodnici pred 7 rokmi so staršou, tak na celom oddelení sa narodil jeden chlapec! Pred 18 mesiacmi bola zas na celom oddelení len jedna bábika 😊 a veru tých chlapcov mam v okolí viac za posledné dva roky! Ale keď si zoberiem tretí rok dozadu, tak zasa je strašne veľa dievčat v okolí vo veku 2 a pol až 3 roky 🤷‍♀️

diewcatqoo
20. dec 2021

Rodila som v roku 2016 a vtedy kazdy okolo mna cakal chlapca. Aj ked som lezala v porodnici, tak chalani mali jasnu prevahu.
V poslednych dvoch rokoch kazdy v mojom okoli ma/bude mat dievca. Len jedna kolegyna chalana.

filili
20. dec 2021

U nás v rodine, okolí je zas prevaha dievčat.

emalka
20. dec 2021

Statisticky sa viac chlapcov rodi pocas a tesne po vojne alebo inom krizovom obdobi, mozno do toho patri aj pandemia 🙂 Ten narast ale nieje zas az taky markantny- v obdobi mieru je to cas 105 chlapcov na 100 dievcat, po vojne je to 108 na 100.

My cakame dievca.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
20. dec 2021

@andreatytler chlapec

enusamt
20. dec 2021

Ja za posledne 4 roky 2 chlapci, v mojom okoli prevaha chlapcov a asi len 3 dievcata

pupava_lucna
20. dec 2021

https://myzilina.sme.sk/c/amp/22799234/zilinska...
Podľa tohto je to napr v žilinskej pôrodnici vyrovnane:
Za jedenásť mesiacov tohto roka tu prišlo na svet už 1 754 detí, z nich 19 párov dvojičiek. V úplne totožnom súčte sa zatiaľ drží pomer dievčat a chlapcov – 877:877.

asia83
20. dec 2021

@andreatytler Moja dcéra má v škôlke v triede 14 chlapcov, 8 dievčat (vrátane jej).

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sazumak
20. dec 2021

My máme 3 dievčatko, sused piate a v okolí, čo sledujem, tak je to pol na pol 🙂

a1d4k3a
20. dec 2021

Dve baby v rodine.. 2 chalani 🙂 aj s mojim

marianna_peskova
20. dec 2021

Podľa mňa sa rodí viac chlapcov. Ja som pred troma rokmi porodila syna a teraz čakám ďalšieho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre