Aké cumlíky a fľaše si mám kúpiť?

meg8018
28. jan 2019

Ahojte skúsené maminky. Prosím vás poraďte mi, idem si pomaličky kupovať výbavičku pre prvé bábätko. Viem, že každému bábätku "chutí" niečo iné, ale neviem aké cumlíky a aké fľaše cumlíkové mám kúpiť, v drogérke aj v bábätkovskom obchode sú rozne - na čo sa zamerať? Odporúčate jeden, dva konkrétne druhy? Premýšľam, že si kúpim dva druhy- na skúšku po jednom kuse, a potom uvidím ktorý si bábätko vyberie, ten ešte dokúpime...

vierocka888
28. jan 2019

@meg8018 ahojki. Isto ti tu o chvilu napisu kojace matky, ze na co ti je flasa. Ale uplne rozumiem, ze pre istotu chces mat nejaku doma, aby si ju nemusela potom zhanat. No bodaj by ti ju ani nebolo treba ale....
My pouzivame Avent Natural uz od narodenia Adamka a som spokojna. Tvar malemu vyhovoval, su aj pekne farebne flase, modre a ruzove. Su kompatibilne s odsavackami Avent a kupis asi v kazdej lekarni nahradne cumle atd...
Takze sa mna Avent 🙂

saskia_98
28. jan 2019

@meg8018 ja použivam Tommee tippee od narodenia keďže mam dieťa na um .. Najviac sa podoba prsniku a maly ju chce viac ako Avent natural.

zuzipolo
28. jan 2019

@meg8018 ahoj,je dobré mať nejakú jednu fľašku aj doma,my používame Avent natural od narodenia,úplne super.ja som si vybrala podľa skúseností žien (pracujem v obchode,kde je aj detský sortiment).som maximálne spokojná,teda malá je spokojná 😉 inak dudel to ťažko poradiť..my sme mali aj mam,ale máme nakoniec avent classic...

saskia_98
28. jan 2019

a cumlíky avent ale používame ten klasický tvar nie skosený. No brala som aj aj že ktorý si malý sam vyberie.

mogaa
28. jan 2019

@meg8018 pri flaške si pozeraj cumel aby bol pre novorodeniatka. Sú dostať priamo pre novorodencov - v prípade že by si nemala mliečko alebo by bábo nevedlo chytiť bradavku - je to prvá pomoc - odsaješ mlieko a dáš z flaše.....Tieto pre novorodencov majú cumel podobný prsníku a hlavne malú dierku - čiže bábo je nútené ťahať, netečie mu to samo🙂 potom nie je taký problém prejsť na prsník ako pri druhoch pre väčšie detičky.

meg8018
autor
28. jan 2019

@vierocka888 Presne si trafila, aj ja dúfam, že budem kojiť, ale jeden nikdy nevie, radšej chcem mať pripravené...

dzulli1980
28. jan 2019

Aj keby si kojila, určite treba mať v rezerve fľašku, nikdy nevieš, čo sa môže stať ... my sme používali fľašky zn. MAM.
@meg8018

29simona29
28. jan 2019

@meg8018 ja som používala a stále používam flasky od Tommee Tippee, maleho som kojila 4 mesiace, od 3. tyzdna bol prikrmovany a nemal problém prejsť z flasky k prsníku a naopak, tieto flasky sú aj určené pre dojčené deti. Odporucam Ti aspoň 1 flašku kupit, nikdy nevieš, kedy ju budeš potrebovat, ja som rada, že som ju mala doma v zálohe, tiež som nerátala s tým, že ju budem musieť jedného dňa pohotovo vytiahnuť..Cumliky som mala rozne, aj tomme tippee, aj obyčajne z DN, maly ich potreboval tusim prvé dva mesiace, odvtedy cumel ani za svet- keď bol hladný, chcel mlieko a nič iné nepomohlo, keď bol najedený, bol kludny a cumel nepotreboval🤷‍♀️Každé dieta je iné, ale ja som si brala cumliky aj do porodnice a dobre som urobila, tam boli využite na 100%

vierocka888
28. jan 2019

@meg8018 ja som tiez chcela byt pripravena a dobre som spravila, maly sa mi nedokazal prisat, tak som si musela odsavat a davat z flase. A nakoniec som dostala taky zapal, ze som prisla o mlieko uplne a vtedy som ocenila flasu....
Inak zabudla som ti napisat, super su cumliky avent soothie 🙂

lama25
28. jan 2019

My sme používali Avent fľaše, cumliky na flase aj samostatne cumliky a spokojnosť. Cumliky su prispôsobené a podobné e ako bradavky, tak sa bábätku bude lepšie papať.

zgamd
28. jan 2019

Malý mal všetko od Tommee Tippee.. a k druhému som tiež kúpila túto značku

ketty251
28. jan 2019

Ahoj. Ja som kojila do roka,ale som mala aj fľašku. Veď nemôžeš na začiatku vedieť či ti bude sať a či nie.
Ja používam MAM antikolikovu.
Cumel ti nepomôžem. Moj od narodenia odmietal cumel, darmo som sa snažila 😊

zgamd
28. jan 2019

@ketty251 ja som tiež malého dojčila 2 roky. Fľašku prvý krat mal až keď mal nejakých 6 mesiacov. A cumlík u nás az neskôr si nejak zvykol keď zaspáva a hneď ho vypluje... Ale ja mám radšej veci doma nachystané aj keby som ich náhodou nepotrebovala. Proste radšej mať a nepotrebovať ako v poslednej chvíli behať po obchodoch a zháňať

ketty251
28. jan 2019

@zgamd tak je. Ja tiež mám radšej všetko pripravené a potom už len čakať čo bude.

malinajahoda
28. jan 2019

@meg8018 avent sklenená fľaša. Odporúčam. Používam každý deň.

barborkabol
31. jan 2019

Ja zatial este skusenost nemam, sme cakatelia ale dost som teraz citala o znacke Suavinex

1jochen
24. jún 2019

My sme mali Avent ale pre malé bábätko by som zvolila jemnejší cumlik na fľašu ako je napr MAM alebo aj NUK tie novšie.

lucia147852
24. jún 2019

Za mňa Avent natural. Kojila som aj prikrmovala z tejto fľaše a nemala problém fungovať. Áno prsník neodmieta la.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre