Aká maximálna dávka vitamínu E sa v tehotenstve užíva?

lucka227
2. sep 2011

Ahojte maminy a tehulky,mam taky problem. Od zaciatku tehu som bola 2x v nemocnici a tam mi naordinovali okrem ineho aj vit. E. Brala som ho 2x denne a beriem ho doteraz. Lenze zistila som, ze som bravala 2x100mq a doktorka mi napisala 200mq a ja som to nadalen bravala 2x denne.Cize dennu davku som mala 400mq miesto 200. Nemohlo sa nieco stat?Aku maximalnu davku ste v tehu brali? som v 17tt a brala som ho tak posledne tri tyzdne.Dakujem za odpovede 😵

nat28
2. sep 2011

Podla najnovsich studii je max denna davka v tehu len okolo 15mg, viac je vraj skodlive a sposobuje to komplikacie. Oni to este lekari na SK moc nevedia, ale v zahranici uz na to tehule upozornuju. Je to paradox, lebo doteraz sa vit E praveze snazilkam a tehulam odporucal. A teraz sa v tom vyznaj... 😒 Ale tak ty ho beries asi z nejakej priciny, len tak by ti ho dr nekazala uzivat, navyse v takych megadavkach...snad dr vie co robi. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre