5 dňový festival v štvrtom mesiaci

17vicky17
30. mar 2015

ahojte. Nedavno som zistila, ze som tehu, avsak uz dlhsie mame naplanovany 5-dnovy festival plny tanecnej hudby, avsak to uz budem v 19 tt. myslite, ze hlasna hudba moze ublizit babatku alebo ze nevydrzim byt tolko na nohach?

merlinmurovic
30. mar 2015

@17vicky17 podla mna je to uplne v klude 🙂 ked sa dobre citis a budes si tam mat kde oddychnut, tak chod..teda ja by som isla..je to na tebe.

maslenka47
30. mar 2015

@17vicky17 tehotenstvo nie je choroba, ak sa na to budes citit, tak chod. Hudby by som sa nebala, nemusis predsa stat rovno pod reprakom. Skor by som sa obavala nadmernej konzumacie nevhodnych latok a napojov :D

ivet1371
30. mar 2015

A riziko veľa ľudí aby ti neublížili

07022007
30. mar 2015

Ja by som nešla..... nevieš koľko ľudí sa tam bude na teba mačkať a náhodou ti ublížia.....

17vicky17
autor
30. mar 2015

nie nie nic sa konzumovat nebude, o to nemajte strach

barboritta
30. mar 2015

@17vicky17 ja by som nešla, bála by som sa že mi niekto buchne do bruška alebo niečo také. A to prespavanie pod stanom tiež nie je nič pre tehulku

mabika
30. mar 2015

Ja som bola vo 4m na dvojdnovom festivale a este v neviemkolkatom tusim na depeche . Drzala som sa pre istotu vzadu mimo akukolvek tlacenicu a mala som taku placku pod zadok na sedenie, lebo som byvala velmi unavena. Ak sa nebudes trepat pod repraky s vrhat sa do davu, tak ok. Ale na nejaky metalfest by som sa asi bala ist 😀

gretocka
30. mar 2015

@17vicky17 ak prisposobis program festivalu svojmu stavu, nevidela by som to cierno.... je jasne, ze alkohol a podobne pozitky budu tabu, tiez sa drz dalej od priameho hluku reprakov a co sa tyka davu ludi, vsak nemusis zit v kotli 🙂 ak si das pozor na vsetko okolo seba, v pohode to podla mna zvladnes. Hlavne pocuvaj svoje telo a ak by si mala pochybnosti, tak to zruste aj na poslednu chvilu alebo sa zbalite odtial. Tak nech to dobre dopadne 🙂

lucianakoniku
30. mar 2015

@17vicky17 hlasna hudba by mu nemala ublizit, v najhorsom ta babo trochu pokopka 🙂 ved kolko je na svete hudobnicok co hraju v orchestroch, hudobnych kapelach a pod. a urcite hraju dokedy sa da...
Skor si davaj pozor na tlacenice a festivalovu hygienu, mne by napriklad tie toitoiky a spinave valovy v tehotenstve moc neboli po chuti + by som davala majzla aj na stravu, aby si neskonzumovala nieco pokazene. Takze ak sa da, na tvojom mieste by som ubytko radsej riesila mimo festivaloveho mestecka, aby si v pripade potreby mohla na chvilu vypadnut a oddychnut si, tych pat dni je predsa len dost. A ci budes vladat, to uvidis az potom, teraz je este skoro aby si vedela kolko dokazes ustat na nohach a kolko sa hybat.
Niektore baby behaju ako gazely este pred porodom a ine s tym maju problem uz v polovici tehotenstva.

ivca88
30. mar 2015

Nie.... nechapem ako ta to mohlo napadnut.... nie som sice nazoru ze tehotenstvo je choroba ...ale neni to ani zábava ....
Nevies si ani predstavit cim vsetkým si musia niektore mamicky vytrpiet aby otehotneli ! .... a to platilo aj u mna .... preto krutim hlavou nad tym ... my z manželom sme zrusili mini cestu napriec juznou europou... kedze v tom case by som mala byt v 5 mesiaci...

A festival ? Hlasna hudba ....opitý ludia ktorý ta mozu hocikedy drgnut ..zhodit ... spanie v stsnoch v zime v boh vie akom pocasi ...ak budu aj priliz velke horucavi a budes celý den na slnku a dostanes upal a horucky ...co potom ? ... o intimnej hygiene pomlčím....

Teraz budes mamou ... mala by si si zvykat na zodpovednost ..a hlavne si zváž svoje priority .... či ti nejaký sprosty festival stoji za mozne komplikácie ...

PS: posím ostatné maminky nekomentujte na margo mojho príspevku .... odpovedam autorke... nie vám

pslahorova
30. mar 2015

Ja som teraz v 21tt neviem si predstavit spat v stane s tymto brusiskom, uz teraz mam problem spat na posteli,a nedajboze byt medzi velkym mnozstvom ludi, mne osobne by to za to nestalo a to tanecnu hudbu milujem, co to som sa nachodila po festivaloch...

pslahorova
30. mar 2015

btw nebudes v 4 ale na konci 5mesiaca.

mabika
30. mar 2015

Jaj, spanie by som tiez riesila mimo 😉

ivca88
30. mar 2015

A este by ma zaujimalo ci sa nejedná o zahranicny festival ako Balaton sound .... pretože prepáč.. to by si bola fakt riadne hlúpa ešte aj v cudzej krajine a pravdepodobne bez poistenia ...

17vicky17
autor
31. mar 2015

@lucianakoniku ubytko uz mame poriesene v peknom domceku dalej od festivalu. Varit si budem taktiez sama. Urcite sa nechceme tlacit dopredu, radsej si pekne zdialky vychutnam vyhlad . Ide o to, ze je to skor techno music a ze do domu sa dostanem len raz denne na oddych...

17vicky17
autor
31. mar 2015

@pslahorova nie nie je to presne 19.tt, cize takmer koniec 4.mes.

17vicky17
autor
31. mar 2015

dakujem vsetkym za prispevok, pomohli ste sa mi rozhodnut a urcit si priority

nini1010
31. mar 2015

@17vicky17 Pekna pretvarka v porovnani s tvojim predchadzaju im prispevkom...

17vicky17
autor
31. mar 2015

@nini1010 velmi by som ocenila, keby si komentovala k teme a drzala sa pravidiel fora. Dakujem 🙂

bea0802
31. mar 2015

Ahoj a o aký ide festival ? Ja len kvôli tomu ze my sme boli minulý rok na tomorrowlande a na takýto druh festivalu by som tehotná nešla....ono vieš nieje festival ako festival.

ivca88
31. mar 2015

https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/sanca-otehotniet-po-viacnasobnej-kyretazi/

Waaau.... tu places ze ides druhý krat na kyret v piatom mesiaci a nic ine nechces byt len matkou ..... a pritom budes zvesela tancovat par dni pred kyretom na fesivale ????/??? kokos.... nemám slov ! ....
Píšeš tam síce čo sa stalo no nechapem preco si uz trat planujes kyret v piatom mesiaci ! ved ak by bol plod poskodený ci mrtvy potratís sama ci lekári ti spravia kyret maximalne do tyzdna !!! ...
Nechápem ta ... ja som od teba este o 3 roky mladsia ...no mam pocit ze sa nemozem s tebou ani porovnavat ! ....

17vicky17
autor
31. mar 2015

@ivca88 vobec si nepochopila moj predosly prispevok, takze Ta krasne prosim, ked uz sa chces vrtat v komentoch, aspon si ich citaj poriadne. Mila Ivka, keby si vedela, ze UPT v 5.mesiaci nie je mozné, snad by si sa aj vyvarovala tohto komentaru.

Moj predosly prispevok bol o tom, ze pred 5 mesiacmi som podstupila kyret kvoli komplikaciam a zvazovala som vsetky mozne rizika, ked som znovu zistila, ze som tehotna...

Teraz som sa vsak pytala na mozne rizika pri festivaloch, lebo zvazujeme, ci tam vobec pojdeme. Vstupenky sa daju velmi lahko predat a cesta zrusit.

Takze predtym ako zacnes nepravom odsudzovat ludi, prosim, poriadne si o tom cloveku zisti veci. A s nikym sa neporovnavaj, to je celkom detinske...

stardust
31. mar 2015

ja by som na Festival nesla z jedineho dovodu: nekonecne fronty pred zenskymi toaletami a spina na nich....ale inak, preco nie? Sama budes vediet, ako sa citis a ci tam naozaj chces ist 😉

ivca88
31. mar 2015

@17vicky17 tak pardon.. pisala si to tam nejasne.... ale i tak ... nechapem ako ta ten festival vobec mohol napadnut .. ..
Zeny co boli na kyretazi kvoli tomu ze museli zo zdravotneho hladiska byvaju este aj na rizikovom tehotenstve a neriskuju takto. .

ivca88
31. mar 2015

@17vicky17 inak a vies o tom ze tehotnú ta nemusia pustit na palubu lietadla ??? .... asi nieee

17vicky17
autor
31. mar 2015

@ivca88 a kto tu hovoril o letenkach?

Kazdopadne, uz vyssie som dakovala vsetkym za prispevky, ponevac ste mi pomohli sa rozhodnut.

ivca88
31. mar 2015

@17vicky17 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 :-fotoportrét
17vicky17 ja viem, je to v rozpore so samou sebou... priatel sa o mna neskutocne boji, takze ma presviedca chvilu pockat. Mam 24 tak snad sa to neskor este podari...
@grelu ja viem, je to tazke bo on sa neciti pripraveny a nie je mi ziadnou oporou... ja som sa velmi potesila tomuto zazraku hoci to prislo necakane. Avsak dietatko nam skocilo do planov, zaplatili sme vela za letenky a vstupenky na festival. Ja len neviem, ci by som taky festival v 20tt zvladla...
Včera o 14:01 • Odpovedz • Páči sa mi to • Pošli IP •

Dievca .... ty ani nevies co sama pises ..

17vicky17
autor
31. mar 2015

@ivca88 hlavne ze ty ano...

Ivka, nevrtaj sa v komentoch. Si matkou? Vidim, ze nie....takze neviem kde beries toto pravo sa ozyvat...
Nauc sa 4 jazyky a najdi si dobru pracovnu poziciu ako ja a potom sa ohlasuj.

Ja viem, co su priority a nepotrebujem soplanu na to, aby som si uvedomila, co je spravne, a co nie.

Kde sa vo vas berie vsetka ta zlost a drzost, zeny? Sme zeny, radme si a neodsudzujme sa!

zilena
31. mar 2015

Ahoj, ako si spominala, listky da daju predat... Ak sa nebudes citit, tak tam nepojdes. Ak sa budes citit, tak tam pojdes. Nemyslim, ze by si si mala nechat radit an MK. Kazdy je iny, kazdy ma vlastny pristup k riziku a iny zivotny styl.... Chodila som po festoch, kde boli baby s riadnym bruskom aj s malinkymi detmi. Ja som chcela ist 3 dni pred porodom na Gus Gus 🙂 Aj som mala ist, lebo potom som sa dost dlho potom nikam nedostala 🙂

ivca88
31. mar 2015

@17vicky17 neviem co toto ma spolocne s.jazykmi a s pracovnou poziciou.... ver mi ...nie som nevzdelana a pracovat sice nepravujem...lebo nemusim...
Matka nie som.. no v rodine mam 2 malicke deti o ktore sme sa starali par mesiacov ako.o svoje kvoli zdravotnym problemom ktore prekonavala ich rodina....
Ty tiez nie si mamina...fak neviem o co ti ie...
Ak si pisala o sebe... tak gratulujem ze si sa karierne vypracovala...

A to ze kde sa bere v nas zlost.... vies.,,za tie roky co som tu som si nasla velmi vela dobrych priateliek...hlavne v snazilkach,... a moja dobra kamaratka prave 3 krat potratila a je uplne na dne....
Preto ked citam toto....tak mi az chlpy stoja na rukach !....
A uz duplovane ked si mi odpovedala zs kto pisal o letenkach .....
Mozno som soplana.... ja sa nehambim za svoj vek.... mam uzasny zivot a som pysna na to ze nemam zatiak 3 deti bez toho aby som vedela s kym,,... ci aby som chodila zdrogovana po diskotekach,,,
Myslela som ze prave to ze som este mladsia ako ty,.. ti pomoze rozhodnut sa neist tam,,,,,
Pretoze som predpokladala ze mlade maminy maju taketo rizika v **** ....
Naozaj by som si porovnala plusi a minusi cesty..... a nepokusala by som osud... a dakovala bohu ak je babo napriek korikoidom zdrave ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre