3D,4D sono v Banskej Bystrici

34michaela
2. mar 2017

Prosím vás neviete nahodou kolko stojí v BB u pana dr. Frühwalda 3D,4D sono?

mon8060
2. mar 2017

@34michaela a si si istá že to chceš práve u neho?ja chodím k nemu ale na 3d sono pôjdem určite do martina

34michaela
autor
2. mar 2017

@mon8060 áno k nemu,ja tiež chodím k nemu ale neviem aký má cenník tak ma to zaujíma, lebo tento týždeň majú dovolenku tak som tam ani nevolala, a mám tam zaplatení tehu balík 50e,ale neviem cenu 3a4d sona

mon8060
2. mar 2017

Zdá sa mi že 60 eur.

mon8060
2. mar 2017

@34michaela a čo je prosím ta v trhu baliku?o tom som ešte ani nepočula.

lucibka
2. mar 2017

Ahojte, to by aj mna zaujimal ten tehu balik..tiez k nemu chodim, som v 30tt ale toto pocujem prvy raz

mon8060
2. mar 2017

Aj ja ale rozmýšľam že aj odídem od neho. Neviem ci vy ste spokojné s ním ale mne okrem iných veci vadí aj to že tam často nie je

34michaela
autor
2. mar 2017

@mon8060 ďakujem,spýtam sa potom ešte sestričky,len som bola teraz zvedavá. V tom balíku je každý mesiac sono a aj vytlačená foto.A neviem,či za to 3d sa platí teda plná suma alebo len niečo keďže je tam už tých 50e.A ešte sa chcem spýtať, dáju sa na tom 3d Sone zistiť aj nejaké chyby dieťatka alebo nie?

stella25
2. mar 2017

@34michaela ak si dobre pamätám tak ako jeho pacientka máš asi za 40€. Tehu balík sa na to nevzťahuje. Majú to na nástenke v čakárni vypísané, chod kuk. Oni maju takú službu tehu balík a máš vždy sono a foto z neho zadarmo. Viac ako poisťovňa preplaca.

34michaela
autor
2. mar 2017

@mon8060 ja osobne som sním veľmi spokojná, a za ten čas čo knemu chodím tak sa mi raz stalo,že keď som tam prišla tak ho zastupoval druhý Dr.

mon8060
2. mar 2017

Na vrodené vyvojove chyby dieťaťa si musíš nájsť odborníka lebo nas dr myslím ti len ukáže babo na 3d sone a to je celé. Zbytočne vyhodené peniaze ak to nepozrie odborník ktorý sa na to špecializuje. A ďalšia vec michaela načo ten tehu balík za 50eur keď z povinneho poistenia máš nárok na sono 1xmesačne?mohla si si ušetriť peniažky

34michaela
autor
2. mar 2017

@stella25 aha,áno presne ja som si zaplatila 50e na začiatku a mám sono aj s foto každý mesiac,len toto ma zaujíma čo to stojí a čo v plnej sume keďže tam je zaplatení ten balík.

34michaela
autor
2. mar 2017

@mon8060
No pokiaľ ja viem tak s poisťovňe preplácaju len 3sona za celé tehotenstvo. A takto mám aspoň každý mesiac istotu ze bábo je ok. Mám veľa kamarátiek čo chodia na kontroli každý mesiac ale nemajú zakaždým sono,lekár pozrie len od spodu a to je vše

stella25
2. mar 2017

@34michaela pokiaľ chceš na vrodené vady sono, tak chod do MT ku Grochalovi. Je najlepší a ma naj sono. Je to drahé ale najistejsie. Cca 70€ myslím. Cenník nájdeš na nete.

mon8060
2. mar 2017

@34michaela no 3d sono by malo by hlavne o tom že sa tam zisťujú vývojové chyby,všetky orgány a časti tela bábätká by sa mali pomerat aby sa zistilo či je všetko ok lebo na 2dsone ti nevedia pomerat jednotlive orgány

34michaela
autor
2. mar 2017

@stella25 ďakujem za info,to je asi to morfológicke sono? Ak som to správne napísala 🙂 len som čítala že aj na 4D sone sa to da zistiť,či je to to iste? Nerozumiem sa nejak do toho

mon8060
2. mar 2017

@34michaela no ja som našla na nete
na viacerých stránkach že je to 1xmesačne. A keby mi gynekológ na kontrole neurobil sono tak sa ho opytam preco. A dr fruhwald je milý, mne robil sono už 3x a nemám zaplatený ten balík

34michaela
autor
2. mar 2017

@mon8060
No tak neviem potom, ale viem že kamoška bola sklamaná že nemala sono každý mesiac. No mne to ponúkla sestrička.a mám tam aj foto stále

mon8060
2. mar 2017

@34michaela 3d sono znamená že dieťa vidíš trojrozmerne v priestore zo vsetkyh strán. 4D je len vyššia úroveň že ti to nahra na usb napr a doma si v 10min videu napr pozries čo robilo bábätko. Preto je 4d drahšie lebo ti z toho urobí aj záznam. Tak to chápem ja..logicky podľa toho čo je troj a stvorrozmerne vnímanie

lucibka
2. mar 2017

Je to tak, ze nie je kazdy mesiac sono, myslim ze 4x. Prve som mala na prvej navsteve po pozit.tehu teste ci som vobec tehu, potom v 12tt, 20 tt a teraz dako v 30tt...medzitym klasika triple testy, na tehot.cukrovku a raz odspodu krcok pozrel a este jedna posledna poradna ma caka...mne zase takyto "zaklad"vyhovuje, ale to tym, ze cakam druhe, si pri behani okolo prveho drobca ani nestiham uvedomovat, ze som tehu.
Dr.mi pride taky "strucny", mozno trochu flegmos, inak o.k.

stella25
2. mar 2017

To sono co robit on bezne je 2d. A ano. Poisťovňa preplaca len 3x za tehotenstvo. On ho robí však stále aj asi pre sebay, tam mas vždy merania co ti potom do knižky zapise . Ale fotku nedá vždy pacientke. Fotka stoji normalne 6 alebo 10€ myslím.

mon8060
2. mar 2017

Ja som aj hematologicky pacient, picham fraxik ale pride mi že on nemá ani predstavu ohľadom týchto vecí

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre