2 čiarky na teste. Hurá

roxi77
17. dec 2015

Ahojte tehuľky!
Chcem sa s Vami podeliť o túto super správu, po 2-3 mesiacoch snaženia sa nám to podarilo 🙂 vždy som mala menštruáciu presnú ako hodinky, ale odvtedy čo sme začali pracovať na bábätku mi to nejak celé zblblo. Užívala som gynex a posledný mesiac poctivo pila alchemylkový čaj na úpravu cyklu, ešte som si hovorila že čo je to za blbosť, zbytočne sa tým nalievam keď to aj tak nezaberá a zase mi meškajú. Bolo mi aj troška čudne, tak som si pre istotu išla kúpiť test. Do sekundy sa objavili dve čiarky, a gynekológ potvrdil že som na konci 6.týždňa, jupí 🙂 Ako ste na tom vy, a ako to prebiehalo a prebieha u Vás?

luciahaluskova
17. dec 2015

Gratulujem a bezproblemove tehulkovanie prajem 🙂

beatrice1607
17. dec 2015

Blahozelam. 🙂 ja som na to dosla ked mi tyzden meskalo. Predtym som mala zapal priedusiek, takze som to ani nechcela riesit, myslela som, ze som rozhadzana z antibiotik. A nebolo to tym.. :D

limetka69
17. dec 2015

@roxi77 gratulujem, aj mne začal blbnut cyklus keď sme sa začali snažiť, po troch mesiacoch sa nám za darilo, ale v 6 tt sme o malé prišli, o mesiac sme prišli o malé v 7 tt a tak som chcela aby sme celé leto chodili na kúpalisko, užívali si, že začneme zas na jeseň. Gynekológ povedal, že mrcha príde do 8 týždňov, tak som čakala. Už neprišla 🙂 a najzaujímavejšie na tom je, že sme nemali absolútne chuť na sex a spali sme spolu raz za celý mesiac a by som odprisahala, že to bolo tak týždeň možno aj dva po ovu bolestiach. 🙂 u mňa zázrak. A potvrdila som si, že 90% robí psychika. 🙂

lavinis
17. dec 2015

nič som nesledovala, nič špeciálne som nejedla ani nepila, stravovala som sa ako predtým (vyvážene), športovala som tiež ako predtým, teda skoro vôbec 😀 , ignorovala som svoje ženské problémy ako cysta a endometrióza a aj vek, 35 a nejak to vyšlo hneď prvý mesiac.

ikapatkova99
31. dec 2015

Ked su dve ciarky tak som tehotna ci sa test mili

katka1981
31. dec 2015

@ikapatkova99, nemyli

ikapatkova99
31. dec 2015

@katka1981 tak podla teba som

katka1981
31. dec 2015

@ikapatkova99, podla testu si. Dve ciarky sa ukazu vtedy ak sa v moci nachadza HCG. Mala by si byt tehotna. Ked tak o tyzden test zopakuij.

ikapatkova99
31. dec 2015

@katka1981 predtim som si robila a bol negativni a o tyzden neskor som si robila a bol pozotivni a obi dva co predavaju lekarni

lavinis
31. dec 2015

@ikapatkova99 a preco si myslis, ze sa test myli? kup si digitalny, ak si nie si ista alebo skoc k lekarovi na krv 🙂

ikapatkova99
31. dec 2015

@lavinis vsak 4.1 idem ale nezda sa mi to

lavinis
31. dec 2015

@ikapatkova99 ale preco? ten prvy test si robila zrejme este skoro, takze bol negativny, to je v poriadku 😉

katka1981
31. dec 2015

@ikapatkova99, prvy test co som si robila mal ducha ale tak slabeho, ze ho bolo vidno len pod lampou, bolo to 3 dni pred ocakavanou MS. Dalsi bol uz slabucky duch. Neskor bol riadny duch a ked som bola v 6. tyzdni boli uz kolajnice. Je to normalne, este si mala nizke HCG a nezachytil to. Kolko ti meska MS?

ikapatkova99
2. jan 2016

@katka1981 meskaju mi dva mesiace

iwulqa
2. jan 2016

@roxi77 ahoj ja som si nasla 31 dve ciarky po roku a pol snazenia a 3 mesiacoch brania femibiomu tak sa tesiiiim este to musi potvedit lekar ale podla vypoctou som zacala 5 tt.

erika62
2. jan 2016

Gratulujem, ja som to zistila az po mesiaci. Tiez sme sa snazili a ked som si robila test tak sa objavila jedna ciarka a test som vyhodila do kosa. Povedal mi to az gynekolog . Sa mi to nezdali ze na teste bola len jedna ciarka a to preto lebo som ho hned vyhodila do kosa a nepockala chvilku kym sa neobiavila dalsia ciarka 😀

katka1981
2. jan 2016

@ikapatkova99, fuha, no pokial mas pravidelnu MS, to uz musi byt vidiet aj na sone

roxi77
autor
3. jan 2016

@iwulqa jeej gratulujem 😊 je to super pocit ze?drzim palce 😊

iwulqa
3. jan 2016

@roxi77 uplne uzasny len zapasim zo strachom aby sa mic nepokazilo lebo raz nam to skoncilo v 6tt tak teraz ai robim testy kazdy den 🙂 😀 asi mi s toho sibe ale strasne moc sa tesiiiiiim

radinkaaa
3. jan 2016

Tak baby som konecne medzi vami 🙂 po vyse rocnom snazeni to vyslo

slavka1541
3. jan 2016

@radinkaaa Ahoj. Už si bola aj u gynekológa ? Ako prebehla prehliadka ? Vzal ti aj krv, alebo robil prehliadku "zospodu" prípadne Sono? Ja som to zistila včera, neviem ani v koľkom som týždni ale predpokladám že viac ako 4 týždne to nie sú a zajtra sa idem objednať na gyndu či to potvrdí aj doktor, nakoľko všetky testy ukázali dve čiarky 🙂 🙈

limetka69
3. jan 2016

Jaaaaaj baby, ja som sa tiez tak vytesovala 🙂 bolo mi zle do 6. mesiaca 🙂 potom som plakala ci mi toho trebalo a teraz stukam od bolesti co ma tak brucho tlači. Už nech to je za mnou. Moje tehotenstvo je riadna fuška, ale zbehlo celkom rýchlo. Už len 50 dní. 🙂 prajem vám príjemné tehotenstvo 🙂

iwulqa
3. jan 2016

@slavka1541 ahoj aj ja sa idem objednat zajtra na gyn ale myslim si ze skorej ako za dva az tri tyzdne ma neobjedna lebo aj tak nebude nic vidiet. A baby mate aj dake priznaky lebo ja zatial nic iba iac pijem a tym beham casto cikat ale inak vobec nic

slavka1541
3. jan 2016

@iwulqa Ja tiež predpokladám, že ma objedná trošku pozdejšie pretože čo som čítala na iných fórach, vraj v takom skorom štádiu nič nevidieť a niektorým ani z krvi nevyšlo tehotenstvo. 🙂 Inak ja zatiaľ nemám žiadne príznaky, jedine chodím často cikať a asi 6 dní ma boleli vaječníky...

iwulqa
3. jan 2016

@slavka1541 tak niesom jedina ktora chodi cikat priatela sa mi smeje ze som postos 😀 a ked som mu povedala ze to koli babu tak sa somnou hadal ze na to je este skoro ach jaj

ikapatkova99
3. jan 2016

Ja cakala som dlho kim sa mi to podarilo

radinkaaa
5. jan 2016

@ikapatkova99 ja tiez a ked som videla vyskedok tak som nechcela ani uverit

slavka030
5. jan 2016

@iwulqa to priateľ nemá pravdu, ja som pri prvom tehu chodila na malú veľmi často... obličkám sa zvyšuje ich činnosť- tak mi to vysvetlil môj gyn...

iwulqa
5. jan 2016

@slavka030 dakujem ja viem ale strasne vela pijem a hlavne vecer cez den vypijem tak 2 litre ale jak dojde vecee a lahnem si do postele tak vypijem.aj 4 litre za dve tri hodiny a aj tak mam pocit ze som smadna

slavka030
5. jan 2016

@iwulqa to pitie ti neuškodí 🙂 skôr pomôže... ja som totiž hneď v deň keď som zistila, že som tehu, skončila v noci na pohotovosti - teplota cez 40, diagnóza infekcia močových ciest a hneď antibiotiká... lekárka mi tam povedala, že v ranom štádiu tehu je to časté, takže tekutiny určite pi, v takomto prípade ti to škodlivé látky vyplaví skôr.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre