Účtovníčka, ktorá ma zaučí

emao
18. sep 2020

Ahojte, nachádza sa tu v NZ nejaká účtovníčka, ktorá by bola ochotná ma zaučiť, prípadne potrebuje pomôcť na pár hodín denne?? 🙂
Mám kurz podvojného účtovníctva a dph..

mogaa
18. sep 2020
emao
autor
18. sep 2020
mogaa
18. sep 2020

@emao prečo si myslíš že ťa bude niekto zaúčať len tak? ono ak keby si chcela niekomu "pomáhať"keďže máš len kurz - musel by ťa kontrolovať a teda to je pre neho výhodnejšie a rýchlejšie ak si to urobí sám.....skôr hľadaj ponuky na pomocného účtovníka - spracovanie podkladov pre učtovníčku, ak budeš šikovná časom ťa zaučí.....

emao
autor
18. sep 2020

@mogaa ak by ma nejaká zaučala, tak som ochotná si za to zaplatiť..
Ak by išlo o pomoc, ako vravíte, pomocný uctovnik, nemyslela som platenú ponuku, len sa potrebujem do toho dostať, aby som si mohla účtovníctvo robiť sama..

martul
18. sep 2020

@emao ten účtovník ťa zaučí a potom mu budeš robiť konkurenciu? Som zvedavá, kto sa ti ozve🤭

mogaa
18. sep 2020

@emao hľadaj ponuky na pomocnú učtovníčku, potom môžeš robiť časť učtovnícva a a nakoniec môžeš robiť samostatnú účtovníčku.....samostatná učtovníčka znamená že robíš celé učto komplet sama - včetne výkazov aj Daňového priznania.....keďže to robíš kompet sama, nemáš sa koho spýtať , všetko si musíš naštudovať, ak urobíš chybu a zamestnávateľ bude po kontrole platiť ponuku - môže ti to zosobniť....stačí malá chybička a je tam pokuta ako hrom😉

mpg
18. sep 2020

@emao Toto nie je jednoduché, lebo každá firma má svoje odlišnosti a nedá sa vedieť v akej firme pracuješ ty, čo tam bude konkrétne treba. Ale ja by som neskúšala robiť účtovníctvo pre niekoho bez skúsenosti, len na základe kurzu a niečích doporučení, lebo tam je zodpovednosť, termíny, pokuty atď. . Treba si najprv urobiť prax a to viacročnú a stále sledovať predpisy.

zuzap33
18. sep 2020

@mogaa čo je najhoršie, v poslednom čase je plno takýchto tzv kurzových uct. 🤷‍♀️

mogaa
19. sep 2020

@zuzap33 ano, ale potom príde do praxe a pre nich je to totálne sklamanie.....väčšina vidí to pozlátko a ak sa im aj podarí zamestnať v tejto oblasti a niekto ich v práci zaučí , zistia realitu😉do 10dňa v mesiaci dovolenka nehrozí lebo výplaty a ukončenie predchádzajúceho mesiaca😉25.v mesiaci zase musí byť odovzdané DPH😉od januára do marca uzatváranie starého roka + samozrejme súbežne uzatvárať predch.mesiac - lebo DPH, mzdy....nikoho nezaujíma či je učtovníčka na dovolenke alebo PN - uzávierka vždy musí byť načas😉 ja som ako učtovníčka pracovala cez 3roky a teda nikdy viac😉a to som mala ešte kolegyňu ekonómku a mali sme aj auditorov😉 koľkokrát sme pri inventarizácii účtov zistili nezrovnalosť a to dohľadávanie do noci v robote, lebo druhý deň to muselo byť ok🙈

zuzap33
19. sep 2020

@mogaa zabudla si cestnú daň koncom januára 😆. Robím prepravcu, úžasná zábava kamiónové supravy, odhlasovane, prihlasovane. A neexistuje byť chorá, keď sa blíži 25. Dovolenka zásadne len po tomto dátume. Dokonca operáciu som mala 28., aby som stihla ďalšie, dr. len hlavou krútila. Robím v účtovníckej firme skoro 5 rokov, predtým vo firmách 7 rokov, začínala som po škole ako pomocná vo veľkej firme

mogaa
19. sep 2020

@zuzap33 šak toto, sú tam samé termíny a nikoho nebude zaujímať že učovníčka má zlomenú nohu či choré dieťa - robota musí byť v čase uzávierky urobená😉sestra robí učtovníctvo doteraz -má viacero firiem, od januára do marca robieva aj po nociach😉koľkokrát doma všetci chorí vrátane nej, ale termíny nepustili .....nadopovala sa liekmi ale uzávierky musela urobiť

emao
autor
19. sep 2020

Ja som sa nechcela zamestnať niekde vo firme, účtovníctvo si chcem robiť pre svoju firmu a potom možno neskôr aj pre nejaké iné, mňa to baví, preto som sa na to dala, takže asi tak.. 😉 🙂

moon1979
20. sep 2020

Nechápem baby prečo máte potrebu ju znechucovat .... Je všeobecne známe, že účtovníctvo nie je med lízať ale s tým do toho istotne išla .... Tiež je samozrejme že dávať cenné rady nebude nikto zadarmo a možno sa taká dobrá duša nájde ktovie ... ale ak neviete pomôcť aspoň neznechucujte 🙂 ja si tiež robím kopu kurzov lebo si chcem zvýšiť kvalifikáciu a rozšíriť obzory, kurzy tiež nie sú zadarmo ale prax je prax .... A pracovať po boku skúseného je k nezaplateniu 🙂

emao
autor
21. sep 2020

@moon1979 ďakujem, ale, ak by ma niekto zaučal, tak by som si to zaplatila, radšej ako ďalší kurz.. 🙂

ahoj0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinqua
21. sep 2020

@emao ahoj, viem ze v Suranoch je firma na spracovanie ucta, skus im zavolat napisat...nie je to tak davno co viem ze nestihali, a zacat musis od podlahy...keby si blizsie tak ja by som ti najskor dala doklady triedit, potom vytlacat a zakladat, popri tom sediet pri mne a pocuvat, neskor mozno pokladnu nahadzovat, potom faktury, jednoduche zaväzky, atd...pod neustalou kontrolou...ked chces robit neskor sama aj inym je to tazsie, ludia ti nedonesu komplet papiere nikdy, musis vediet co chyba, vela ludi skoci do druhej firmy s tak spracovanym uctovnictvom,ze je to na zaplakanie a otvorene poviem,aby sa modlili aby im danova kontrola neprisla za prislusny rok, mas nonstop telefonaty a mala by si vediet reagovat, uz som dostala firmu kde som sa mohla odrazit len od na kolene zbuchanom danovom priznani...problematiky je vela, vela sa meni...tiez som porobila chyby alebo ma na konci marca posadi o druhej rano v posteli, ze bohaa toto sa da urobit aj inak 😀 ides na to dobre, kurz nestaci ...potrebujes stastie a zamestnavatela co je ochotny ist od zakladov pri tebe

emao
autor
21. sep 2020

Ďakujem za pochopenie, na kurze ta naučia ako sa to robí, ale potrebujem sa do toho dostať v praxi a na kurzoch asi ťažko .. 🙂
A nevieš náhodou ako sa volá tá firma?? A ty si odkiaľ, ak sa môžem spýtať?? 🙂

tinqua
21. sep 2020

@emao na nazov si nespomeniem, len viem ze sa to ku mne donieslo, ale ze su v meste najvacsi...popytaj sa. Ja som z Vrabel a tiez si po rokoch v korporaciach budujem teraz vlastnu klientelu, lebo ako pisali baby vyssie vo velkych firmach si otrok terminov, robia sa tam veci, ktore male firmy, zivnostnici neriesia, ale zas je to dobra skola, donuti ta to pozerat na veci zo sirsieho uhla, napr. mala som kolegynu s 30 rocnou praxou,co si nevedela vypocitat DPH, lebo cely zivot to za nu robili ini alebo software, tym padom si to mnozstvo dokladov nevedela odkontrolovat, na chybu sa doslo koncom roka,po jej odchode ked som nevedela nijak 343 vycistit, bum doplatky, bum penale...ja by som naozaj na tvojom mieste skusila juniorsku poziciu vo vacsej firme aspon na rok a dalej uvidis

tncka
21. sep 2020

@emao odkial si?

emao
autor
21. sep 2020

@tinqua jasne, chápem, ďakujem, skúsim ich nájsť.. 🙂

emao
autor
21. sep 2020

@tncka Nové Zámky.. 🙂