Poisťovňa Dôvera - Nové Zámky

matko1847
19. dec 2022

Ahojte,po 3 roku práce v zahraničí som sa rozhodol ostať na Slovensku.Pracovzl som vo Francúzsku,pre Francúzsku agentúru, ktorá zabezpečovala aj ubytovanie.Uplná spokojnosť.Po príchode na Slovensko,zmena poisťovňe,pred tým som mal VZP úplná spokojnosť. Manželka aj s cerov majú Dôveru a sú spokojné,tak som sa rozhodol zmeniť poisťovňu Dôvera otvára o 8 ráno,,predložil som moje pracovné zmluvy a občiansky preukaz.A hneď pani začala na pobočke to máte koľko pracovných zmlúv a ja na každý týždeň jedna zmluva.Nechapala? A hneď od pondelka do piatka máte zmluvu a v sobotu a v nedeľu ste neboli poistení,!Viete čo mi tvrdila musel by som chodiť ,na Slovensko zahlasiť a odhlásiť .Tak to už bol moc,viete čo pani nemá to zmysel a som odišiel,a pri Tom študovaní ľudia.Ak pracujete v zahraničí vás zamestnávateľ je povinný zo zákona platiť poistné .Tak som sa vrátil VZP úplné iné jednanie , povedali čo potrebujú, potvrdenie o poistení v zahraničí.Tak som zavolal do agentúry a mi to pošlu .

moje912
20. dec 2022

@matko1847 nie je pravda. Ja som tiež pracovala v zahraničí. Tu som sa odhlásila na základe yellow slip-u a keď som prišla späť po cca 10 rokoch tak som išla do poisťovne a prihlásila sa späť. Bez problémov bez ničoho. Načo ste dávali vaše pracovné zmluvy nechápem.