Stráženie dieťaťa počas svadby

tukcniak
23. aug 2023

Hľadáme výpomoc pri stráženie synčeka 8M počas svadby 16.9. Okres nmnv, hlavne v noci. Má niekto prosím vás skúsenosti s opatrovanim a vedel by nám niekoho odporučiť?

a_alexandra_a
23. aug 2023

Dáš 8 mesačného syna na stráženie úplne cudzej osobe, ktorú nájdeš na modrom koníku a ktorú pravdepodobne uvidíš prvý krát v živote? Wow...

h2
23. aug 2023

@tukcniak Kamarátku s podobne starým dieťaťom nemáš? Alebo niekto z rodiny, kto ale zároveň nebude na svadbe. Určite nie cudzí človek.

betulinka1
23. aug 2023

@tukcniak ak to neni tvoja svadba, tebe sa chce preflámovat noc a rano sa starat o 8 mesacne dieta?? No mne by sa nechcelo….. kaslala by som celu svadbu. Teraz som bola na svadbe, mali tam aj male deti do roka. Jedno malo take sluchadla kvoli hluku. Boli asi do pol desiatej vsetci. S partnermi sa striedali s kocikovanim vonku pri jedle. Zeny si zatancovali s nevestou, boli to nevestine kamosky a isli domov.

januska12323
23. aug 2023

Také malé by som nenechala s cudzou osobou na noc. Zabavíte sa aj s ním večer a spať domov.

majlo1234
23. aug 2023

@betulinka1 asi chce, ked zhana strazenie. Nie kazdy chce obskakovat pocas svadby okolo dietatka.

zuzidr
23. aug 2023

nemáš nikoho z rodiny, kamarátku?

vahcaac
23. aug 2023

Bože vy ste take múdre, ani jedna nevie odpovedať na otázku a riešite tu čo by sa vám chcelo a nechcelo 😂 Každému sa život netočí okolo dieťaťa a zabudne na svoj. Chce niekoho, kto má skúsenosti a môže odporučiť. Možno ho bude strážiť na hoteli kde bude svadba a matka k nemu bude mat stále prístup. Tlaky z takých odpovedi kde si niekto dovolí odsúdiť matku zato, ze si dovolí hľadať babysitting. V zahraničí úplne úplne bežná vec

najslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
a_alexandra_a
23. aug 2023

@vahcaac
@najslonik Hlavne, že vy dve ste jej poradili 😀

h2
23. aug 2023

@vahcaac
@najslonik Ale poradili, napríklad ja som poradila najlepšie, ako som vedela. Myslím, že dať dieťa strážiť kamarátke, alebo niekomu z rodiny, je dobrá rada. Veľmi pochybujem, že nájde "opatrovateľskú agentúru", ktorá by sa postarala o 8 mesačné dieťa počas noci. Čiže všetko, čo môže nájsť, je maximálne tak ochotná cudzia osoba, ktorá si chce zarobiť. Schopnosťami a skúsenosťami presne na úrovni človeka z rodiny, alebo blízkej kamarátky, ktorým môžem dôverovať, na rozdiel od cudzieho.

vahcaac
23. aug 2023

Napríklad Hlidacky.sk. Niektoré z nich strážia aj bábätka. Sú overené a nájdeš tam aj hodnotenia. Ja skúsenosti nemám, ale moja šéfka áno.

Baby, podľa mna je pre každého prvá možnosť zvážiť rodinu alebo známych. Ale zrejme to nešlo

najslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tukcniak
autor
25. aug 2023

Ďakujem za tipy 😉 asi to vyznelo zle, ono ja sama som z toho nesvoja, my budeme mat synčeka stále so sebou, sestra bude vypomáhat ale napríklad na cepcenie a podobne by sa aj ona chcela pozrieť.. chceli sme len niekoho mať pre istotu na také drobné záskoky, kto by bol poruke ak by náhodou nachvilku v spánku potreboval dozor. Práve preto som chcela niekoho overeného, v podstate by mal zaplatenú celú noc ale bol by tam len ako poistka na chvíľky.. ale áno už som to vyriešila inak. Keď som zakladala toto fórum nečakala som že sa tu zvrhne sprska kritiky, pričom je to len zle pochopené, nemyslela som že to treba opisovať 😉 ale ja tak vám ďakujem

weronka92
1. sep 2023

@tukcniak ja som strážila sestre syna keď mal asi 2m . Tiež počas svadby. Ale bola ,,po ruke " cize bola som s malým v izbe asi 300m od oslavy.(maly mal silné koliky)Mne zase strážila svokra 2deti, ja som. Si ich dala spať a svokra pri nich bola ked sa zobudili cinkla mi a dobehla som za 5min. Deti mali 3r a syn 4m . ...naj je kamoška alebo niekto z rodiny ak sa dá.Vie alebo pozná male .,, cudzí " ak má skúsenosti a poznáte sa. Ja by som sa bala cudziemu zveriť deti aj keby len spia🙂

terka224
11. sep 2023

@tukcniak už ste niekoho zohnali? Ak nie napíšte mi správu 🙂