Vybratie mandlí pod 15 kg

mssmelly
27. jún 2024

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či robia výber nosných mandlí v NR u detí aj čo majú menej ako 15 kg?
Nakoľko v TO, nás týždeň pred operáciou zrušili, že nemá 15 kg.. dovtedy to nikto neriešil. Odporučili nás do BA ale je tam dosť dlhá čakacia doba, tak ma zaujíma či náhodou v NR také niečo nerobia?
Ďakujem 🍀

kacena4
27. jún 2024

myslis pod narkozou? nevidim dovod nam brali mandle v roku a v pohode mal cca 9kg ale mozno zalezi od zariadenia kde si to netrufaju u tak malych deti robit

mssmelly
autor
27. jún 2024

@kacena4 veď o to ide, že nerobia v TO narkozu pod 15kg. Tak zháňam či v NR robia ☺️

sincerity
27. jún 2024

@mssmelly tak nám pod 15 odporučili jedine ba. Najlepší anestéziológovia. Nikde na Slovensku to nerobia že vraj. Čakali sme 9 mesiacov! Náš ma 11.5 kg a 3 roky. Je drobucky. Stastne mame za tým!

mssmelly
autor
27. jún 2024

@sincerity veď to že aj mne odporučili iba BA... Najviac ma štve, že keby mi to povedali už v apríli, keď sme zajednalo termín operácie, už sme mohli dávno riešiť BA... A nie teraz znova...

lechtivka
27. jún 2024

My sme mali okolo 15kg boli sme v ba v procare a ani neriešili váhu 🙈

vreckovka2
27. jún 2024

@mssmelly boli sme v BB v sukromnom centre. Mali tam detskych anesteziologov. A rovnako robia operacie pod 15 kg aj v inych detskych nemocniciach, nielen BA. Ale to mate asi najblizsie.

stranakovazuzana0
27. jún 2024

@mssmelly môjmu synovi v Nitre vyberali nosné aj krčné spolu,keď mal necelé 2 roky a tiež ešte nemal 15kg.Odmietli nás v Zámkoch,aj v Galante..ale bolo to pred 14timi rokmi,takže neviem ako je to tak teraz.

katka1323
27. jún 2024

Synovi tiez v 2 rokoch vyberali v nitre ale do roka dorastli tak potom vyberali v piestanoch v medicentre

jana797
28. jún 2024

Skúste sa popýtať v Medicentre Piešťany, je to súkromná klinika, robia aj v narkóze. A nečakali sme dlho na termín

katyuss
26. júl 2024

@jana797 tak my sme boli v medicentre tak 2 tydne dozadu a malej maju vyberat nosne aj krcne mandle a ze najskor v januari. Este nam nevedeli dat ani presny termin, lebo ze nemaju este kalendar na dalsi rok. Zavolaju nam. A to som dufala ze snad tento rok, lebo krcne zhodnotili, ze ma obrovske. Neviem kde inde skusit, v BA lepsi termin nedostaneme a to len dufat, ze neochorie na termin operacie. Jedine sukromnik a zacvakat si asi...