Umelecká škola v Nitre

27. apr 2023

Ahojte, mám syna, ktorý sa hlásil na súkromnú umeleckú školu v Nitre. Je to jeho vysnívaná škola, a naozaj dúfam, že sa mu to podarí, avšak ešte stále nemá hotové domáce zadanie, ktoré má na prijímačky priniesť. Sú to nejaké tri návrhy kreslenej postavy. Myslíte, že to do utorka stihne??? Vôbec nemá premyslené, ako to má vyzerať. Máte skúsenosti s touto školou??? Chodil tam niekto??? Je ťažké sa tam dostať??? Myslíte, že ho zoberú??? Ďakujem všetkým za odpovede. 🙂

1lucinka123
27. apr 2023

Ahoj chodí mi tam dcéra. Posledné roky je veľký záujem o túto školu. Nebolo ľahké sa tam dostať. Dcéra na domácom zadaní pracovala dlhšie. Ci ho zoberú záleží od toho ako uspeje na talentovkach. Na aký odbor sa hlási?

mmonika
27. apr 2023

Ahoj moja dcera tam chodila a aj uspešne ju dokončila..Vždy je to len o štasti či spravi prijmačky.. moja dcera si napr bola 100% ista že ich nespravila, že totalne pohorela na prijmačkach a nakoniec bola 5 zo 150 deti. Ale každopadne držim synovi palce je to fakt skvela škola.. teda ak obe myslime tu istu 🙂

autor
27. apr 2023

@mmonika ssus Nitra na Samovej 🙂 A áno, dúfam aj ja, že sa tak syn dostane. Hlási sa na odbor grafik virtuálnych médií, a ako zadanie dostali doma vypracovať 3 návrhy kreslenej postavy. Chudák, nič mu nenapadá. Dokonca majú na talentovkach krelsit bustu, a hovorí, že mu to moc nejde. On je šikovný na tie počítače, od čoho sa vlastne odvíja celý odbor. Ma podľa teba šancu aj napriek tomu? Na odbor berú 8 deti, neviem, koľko sa ich tam môže hlásiť.

autor
27. apr 2023

@1lucinka123 grafik virtuálnych médi, berú ich 8, ale neviem koľko sa ich hlási. Ako kritéria sú tie domáce prace, nakresliť tri návrhy postavy (s tým si moc chudák nevie rady), kresba komiksu a kresba busty, ta mu až tak nejde. On je veľmi šikovný na tie počítačové veci, čo je vlastne celý odbor. Myslite, že ma šancu dostať sa tam aj cez toto? Sú tam nejaké pohovory?

luccija
27. apr 2023

Zajtra nájdem stránku kde sa dajú pozrieť počty minulý rok, prijati žiaci...
Keď to je jeho vysnívaná škola už mal mať zadanie hotové🙂veď musí mať x návrhov, predstav

luccija
27. apr 2023

Tu si preklikaj

mmonika
27. apr 2023

ano je to ta škola..🙂 moja dcera nemala tieto veci na prijmackach mala celkom ine .. šancu ma syn vždy nikdy nevies .. napr mooja mala na prijmačkach že kocku z papiera a mali za ulohu vymsliet z toho daco kreativne ..🙂 tak dcera z kocky spravila mačku, vysla z placom z dveri že to bol des a nakoniec to komisia ohodnotila ako najlepši vysledok.. a čo sa mi tam vtedy pacilo že uz na prijmackach ich pekne usmernovali a povzbudzovali ..a ano mali aj pohovor ale co viem boli to len klasicke otazky z umenia nic komplikovane

1lucinka123
28. apr 2023

Aj dcéra chodí na grafik. Ono prvý ročník bol dosť o kreslení. Teraz už robia veľa cez počítač. Posledné roky sa tam hlási veľa detí. Ja som tiež myslela, že dcéra nemá veľkú šancu, lebo ona bola v kreslení len samouk. Nechodila nikam na kreslenie a veľa detí tam chodilo roky do zusky. Nakoniec skončila na primackach na 3 mieste. Takže šanca je vždy. Takže šup sadnúť nad domáce zadanie a do utorku sa to dá ešte pekne stihnúť😉

1lucinka123
4. máj 2023

Ahoj no ako ste dopadli na talentovkach?

genius59
21. máj 2024

@mmonika moja dcera sa zvazuje tuto skolu ..prosim o vas nazor-ako vnimate celkovo skolu, prostredie, studium..ste spokojna?

mmonika
22. máj 2024

@genius59 u nas dcere sadla škola ako rit na šerbel, ako sa vravi... I ked je pravda ze uz je to nejaky cas co ju navstevovala nelutujeme nic.. aj teraz ked je dcera na VS, tak sama vravi že skola jej velmi pomohla aj ked teraz študuje uplne iny odbor ..

genius59
22. máj 2024

@mmonika ďakujem krásne.to je skvelé,keď to takto zapasuje😉aky mala predtým odbor a čo študuje teraz? Moja chce obrazovú a zvukovú tvorbu

mmonika
23. máj 2024

@genius59 moja študovala graficky dizajn a teraz študuje psychologiu..tak drzim palce nech sa aj tvojej dcere paci na škole a nech je spokojna 😉