Študentský život v Nitre

kalvin
20. jún 2021

Zdravím, v septembri nastupujem na vysokú školu v Nitre a budem bývať na internáte, takže by som sa chcel spýtať ľudí žijúcich v Nitre alebo ľudí, ktorí v tomto meste študovali, či ste boli spokojní s mestom čo sa týka študentského života alebo kultúrneho vyžitia ako takého, či mesto má dostatok zelene a miest, kde je možnosť tráviť volný čas a či mesto nie je nudné... Taktiež by ma zaujímalo, či má mesto nejaké cyklotrasy a trasy pre bežcov a nejaké športové centrá. Taktiež by ma zaujímalo, či sa po meste dá celkovo pohybovať len pešo, teda či je mesto kompaktné pre chodcov alebo bude treba si kúpiť nejaký mesačník na mhd alebo inú mestkú dopravu. Budem rád, ak sem napíšete svoje celkové dojmy z mesta, študentského života, kultúrneho života a celkovo pocity , ktoré toto mesto vo vás vyvoláva. 🙂

ninusa221
20. jún 2021

Ahoj ja som v NR prvy rok. Mesto ok mlyny hrad pekne kaviarne ale byvam v byte nie na intraku. Ale intrak si spolužiaci chválili. Ale kedže tento rok bol taky aky bol tak to bolo oničom ževraj je dobre na mostnej čo sa tyka party života viem že je tam aj cyklo ale ešte som tam nebola. Aj kalvária je pekna a aj zobor.. za mna fajn uvidime ake to bude keď začne normalny život.. a hlavne si priprav velaaa € ak si ten typ čo rad chodi kade tade😅 ideš na UKF ?

pribinak
20. jún 2021

Popri rieke mizes behať a jazdiť na bike koľko chceš.
Stačí si otvoriť na Google pár obrázkov Nitry a vidíš. Môžeš behať na Zobor a Lubku aj 3x denne, ak budeš mat čas.
To či budeš potrebovať lístky na bus závisí od toho na ktorú univerzitu pôjdeš študovať

Inak Nitra je dosť známa nočným životom 😝😝😝

ninusa221
20. jún 2021

@pribinak no ak na UKF nam tento rok neplatili isic tak sme si museli ist dat spravit kartičky do arrivy či jak sa to vola

ninusa221
20. jún 2021

Inak bus stoji sa mi vidi 50 centov a plati to hodku spoje su super ( byvam na klokocine)

pribinak
20. jún 2021

@ninusa221 UKF má budovy - fakulty po celom meste, poľnohospodárska univerzita je viac na kope. Ale možno sa niečo za tie roky zmenilo

veverickav
20. jún 2021

Ja som študovala aj v BB aj v Nr, takze viem porovnat. Vlastne, to sa ani neda porovnat 😃 Nočný zivot v Nr uplne super, vyzila som sa tam az do syta, byvala som na intraku, takze paradicka, ziadna nuda ak si spolocensky tvor. V Nr sa da uz robiť ozaj kadeco, vselijake vyuzitie..pekne parky, sporty na rieke, samozrejme aj cyklo kedze je tu vsade rovina..a toto ma na Nr velmi bavilo, ze som vsade ako studentka mohla ist bajkom alebo pesi, takmer vsade blizo ... som veľmi rada, ze som presla do Nr.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kalvin
autor
20. jún 2021

@ninusa221 ja idem na UKF na zdravotnicky odbor, ty si tiez na UKF ? :D zobrali ma aj do Trnavy na Truni ale tam moc ist nechcem, nepocul som dobre veci na univerzitu

ninusa221
20. jún 2021

@kalvin Ano na pedagogickej fakulte😃 ta je asi najkrajsia

kalvin
autor
20. jún 2021

@veverickav tak to teda rád počujem, snád budem spokojný aj ja, dík za príspevok 🙂

kalvin
autor
20. jún 2021

@ninusa221 inak ak sa ťa ešte môžem spýtať, aký je cca tvoj mesačný rozpočet a brigáduješ niekde ? :D pretože ja prvý rok neplánujem brigádovať nikde, aby som sa mohol 100%tne venovať len škole a aby som sa prvé 2 semestre úspešne adaptoval tak ma zaujíma, že či vyžijem z toho čo mám zatial našetrené na ten prvý rok :D cca 350-400e mesačne mi to vychádza

estrella5
20. jún 2021

študovala som v NR (aj keď SPU, a nie intrák, ale byt) a NR mi tak veľmi prirástla k srdcu, že nevylučujem, že sa tam jedného dňa možno aj usadím 🙂
pekné udržiavané mesto, veľa zelene, rieka cez mesto popri ktorej sú krásne prechádzky/beh, botanická záhrada s jazierkom s kaprami, lavičkami, rôznymi rastlinkami .. zvieratká - kačice, srnky, kozy (areál SPU - voľne dostupný verejnosti.. ten areál je celkovo pekný, aj tá spomínaná botanická sa tam nachádza).. dokonca po meste zvykne poskakovať poľný zajac 🤭
možnosť kultúrneho a spoločenského vyžitia (divadlo, kiná, mostná ulica - diskotéky,..)
nákupné strediská (mlyny, max, n-centro)
pekná pešia zóna s podnikmi, divadlom, fontánou..
všade dobrá pešia dostupnosť, to som si veľmi chválila - aspoň ja vnímam NR dobre logisticky riešenú, prakticky som sa celých 5 rokov vedela pohybovať len pešo, akurát na vlakovú stanicu som sa previezla busom, ale aj to sa pokojne dalo prejsť pešo ak sa mi chcelo (taká dlhšia prechádzka), príp. do tesca busom (to je na okraji), ale na to koľko je všade obchodov to vôbec nevadilo
NR je proste za mňa top 🙂🙂🙂

ninusa221
20. jún 2021

@kalvin vies co mna podporujú rodicia tiez som si dala rok bez brigády ale uz si chcem hladat.. no neviem ja stovku som minule hned ked boli spoznali cez prax v nr

nitranka03
30. jún 2021

@pribinak prisim ta, co je to Lubka?

pribinak
30. jún 2021

@nitranka03 kopec na ktorom je Drazovsky kostolík

nitranka03
30. jún 2021

@pribinak tak toto som vážne nevedela a netušila.. Dik za objasnenie, budem vedieť... To je oficiálny názov?

meringe70
30. jún 2021

Ahoj, študujem v NR druhý rok na Ukf, ale na pedagogickej. Intrak si celkom chvália, ja som na byte. Mesto veľmi pekne, nič nie je príliš ďaleko. Čo sa týka nočného života - ten nájdeš na mostnej, blízko oboch UKF intrakov. 🙂 mhd buď mesačenka za 12€ alebo trojmesacenka za 30€ myslím, na oboje potrebuješ arriva kartičku ktorú je fajn si vybaviť v prvé dni, bez kartičky je študentský lístok 50 centov na 60min. 🙂

pribinak
30. jún 2021

@nitranka03 Hm, domáci mi to tak predstavili, ukázali

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nitranka03
1. júl 2021

@anita1978 tak ako je tu všetko, áno, krajské mesto, mnoho možností, šport, kultúra, prostredie, práca .... Ale sú aj krajšie mestá... 🙂 aspoň pre mňa 🙂

puertorico
1. júl 2021

Pozri na Fejsbuku Nitralive, stále tam niečo aktualizujú. Brigádu si nájdeš či v Obi, Bille, nejakej predajni s oblečkom alebo športovom obchode, v kaviarni alebo u nejakého súkromníka čo má obchodík. Mesto je pekné, zvykli byť (za môjho mládí) aj študentské diskotéky, myslím že to bolo stredy. 😂 cyklotrasy sú, park je, zeleň je. Držím palce v štúdiu 🙂

rawmamka
23. aug 2024

@nitranka03 @pribinak Dievčatá, to nie je LuBka, ale LuPka 😉 a nie je to len ten kopec, ale je to prírodná rezervácia ( cca od Drážoviec po Zobor).