Kam na hríby v Nitre a okolí?

322sima123
18. sep 2024

Dobry den, poradite kde sa daju najst jedle- bedle a ine hriby v okoli nitry? Chceli by sme ist pozret s rodinou 🙂

lucik194
18. sep 2024

este treba pockat, bedle sezona sa este nerozbehla. bolo strasne sucho v auguste,

svetlonos
18. sep 2024

@322sima123
no to som zvedavá, kolko hubárov ti prezradí svoje miesta 🙂 Ti, ktorých poznám povedia trebars - na Morave rastu, ale konkrétne miesta neprezradia.

klarissa25
18. sep 2024

Treba ísť popozerať do lesa, nikto ti nenapise kde rastú..

lechtivka
19. sep 2024

Bedle,suchohriby,vatovce rastu aj na zobore... My chodime okolie zm 🙂

tomasisa
19. sep 2024

No v Podhoranoch, resp. od konca Mechenic popod vlak. most smerom do lava, za poslednym domom v pravo po cesticke ku lesu a potom len hore, tento rok sme neboli este, este tak tyzden dva ale po ine roky sa tam bedle dali kosit ako zito, a ja osobne nie ale sused vecne od tial donieol vatovec, a michalky, to ja nezbieram, oni susedia to zavarali...
Suchohriby, kozaky a dubaky zasa bolo vela v Borovych lesoch vojenskych na Zahori, za Sastinom par km.

tomasisa
19. sep 2024

@svetlonos preco sa nepodelit ? ved tam byva tolko hub, ze to nemoze jeden ani uniest

322sima123
autor
19. sep 2024

Diki pojdeme popozerat 🙂 snad nas nezaskoci medved

liusa82
19. sep 2024

My sme podhorská obec u nás je les v Obyciach pri Zm.To máte chvilku od Nitry.Alebo potom susedná dedina Jedlové Kostolany alebo Lehota.Tu na okolí Zm je dosť lesov.Napr aj Zlatno,Kostolany pod Tribečom atd to všetko môžeš postupne obehať

svetlonos
19. sep 2024

@tomasisa
ja by som povedala, len viem ze ti hubami to nerobia.

liusa82
19. sep 2024

ešte ma napadlo čierne klačany,čaradice,Lovce,Mankovce,Skýcov,tam všade sú lesy tuto pri Zm