Bojím sa jazdiť v autoškole

dindi23
Včera o 20:35

Ahojte mám problém začala som si robiť vodičsky, robila som niekoľko hodín cvičisko zo začiatku nič moc ale teraz mi to už ide lepšie ale ešte nie super a teraz som bola prvý krát na ceste mimo cvičisko strašne som sa bála mám s toho strašní strach ešte k tomu môj inštruktor je nervák takže nebol moc nadšený že mi musel furt naprávať volant lebo som šla po strede normálne sa bojím ďalšej hodiny či to vôbec zvládnem mám pocit ako by som bola sprostá a hlavne keď mi pridáva plyn aby som šla a nebrzdila ale pre mňa je to rýchlo najradšej by som to skončila cítim sa hrozne neviem kvôli tomu ani spať

anjelicek26
Včera o 20:39

Vymenila by som instruktora, toto ti len zoberie vsetku radost a chut jazdit taky clovek

dzulli1980
Včera o 20:41

No tak pokiaľ máš takýto strach zo šoférovania, nerob si vodičský ... možno tým zachrániš pár nevinných ľudských životov ... myslím to vážne, žiadna irónia.

doris11
Včera o 20:43

@dindi23 vymeniť inštruktora a ak budeš mat strach stále tak sa vykašľať na vodicak

yosi
Včera o 20:55

Človek sa normálne bojí vyjsť na cestu keď čítam ako jazdite v autoškolách. Nedávno tu jedna písala, že nevie ako udržať smer lebo nevie koľko točiť s volantom... Nič v zlom, ale popros inštruktora, že potrebuješ viac cvičisko aby si si zvykla a zžila sa s tým autom (tam aspoň nikoho nezabiješ). Lebo takto len jeho nervuješ, on to prenáša na teba a nervózny neskúsený vodič, to je katastrofa

yosi
Včera o 20:58

@anjelicek26 Ja keby som bol inštruktor a mi zverenec jazdí po strede cesty, tak by som s mojím vysokým tlakom a cholerickou povahou zomrel v tím aute aj bez kolízie. Sa čuduješ?

nynia
Včera o 21:01

súhlasím s @dzulli1980 radšej preruš a začni keď budeš nato psychicky pripravená.

anjelicek26
Včera o 21:02

@yosi tak este nebola na to pripravena a mali na tom cvicisku ostat. Kazdy potrebuje ine tempo. Ale to mohol/mal vidiet aj pred tym, nez s nou isiel na cestu...dcera robi aktualne autoskolu a super, mala tri prakticke hodiny a normalne jazdi po ceste, radi, funguje... kazdopadne sa proste neboji, pocuva instruktora, plus samozrejme roky sleduje nas pri soferovani...

yosi
Včera o 21:13

@anjelicek26 Ja viem, že to nie každému ide, ale niekedy keď čítam diskusie na túto tému, tak mi stúpa tlak aj keď nie som inštruktor. To by som psychicky nedal robiť s takými ľuďmi 😋. Ľudia čo idú do autoškoly by na to mali byť pripravení hlavne psychicky. Treba si aj trošku veriť. Hlava je základ! Si spomínam ako som šiel na skúšobnú jazdu s manželkou ktorá mala podobný problém so šoférovaním. Som jej povedal, aby šla doprava. Samozrejme až na križovatke ku ktorej sme sa blížili, a ona zrazu strhla volant, preleteli sme cez chodník a zložili značku. A dnes jazdí jak drak 😁
Keď som naučil šoférovať svoju ženu, tak to zvládne aj ľahko mentálne retardovaný šimpanz. Len netreba stresovať

anketkarka
Včera o 21:23

@dindi23 ja som mala prvú jazdu mimo mesta. Žiadne cvičisko. Tam sme až končili jazdu. Tiež som mala nerváka a na križovatke mi vždy prišlapol spojku, aby mi nezdochlo. Nechci vedieť ako som sa bála jazdy na skúške, keď som vedela, že mi nikto neprišlapne a ja som nebola zvyknutá sa samostatne pohnuť v križovatke. Bál sa, aby som nerozbila auto, tak vraj musí prišlapnúť 🫣 Druhú jazdu som to tiež chcela vzdať a som rada, že som nevzdala a inštruktor mi veril, že vodičak spravím. Držím palce, aby si to dala aj Ty 🍀🍀🍀

gladys_07
Včera o 21:26

@yosi dufam ze tvoja zena nie je na MK

yosi
Včera o 21:38

@gladys_07 Je 😁

vorkola
Včera o 22:02

@dzulli1980 , vobec nemas pravdu,ved ,ked je zly instruktor, tak ako moze byt kludna ,pri soferovani.Skor ten nervak instruktor moze spravit nehodu,mozno aj smrtelnu

abdn16
Včera o 22:03

Jeezis, ze by som kvoli tomuto nespala, to ee! Moj instruktor bol tiez nervak a mal blbe poznamky, no vzdy som to jednym uchom dnu, druhym von... ale jazdila som aj so zenou a este inym instruktorom a ti boli uplne super, kludni... takze vymen instruktora a uzivaj si jazdenie 🙂))

lentilka78
Včera o 22:04

@yosi nič v zlom, ale cholerik nemá čo robiť inštruktora v autoškole, viem ze si to myslel ako príklad.... Ale nič horšie pre ľudí čo majú spočiatku strach z jazdy ani byt nemôže, ako nervózny, netrpezlivý inštruktor a ešte keď kričí 🙈
Takýmto prístupom inštruktora docieli len to, že ak aj urobí ten vodičský, tak pravdepodobne jazdiť nebude

lentilka78
Včera o 22:10

@anketkarka aj ja som mala mimo mesto prvú jazdu, po dedinách, taky okruh a super na začiatok to padlo a potom odtiaľ na cvicisko... A pri skúške v tom strese som s policajtom za chrbtom zaradila pri rozbiehani najprv spiatočku a inštruktor mi zašepkal "ale nejdeš cuvat, daj ako treba" 😁