Automechanik otázka

Včera o 20:46

Ahoj žienky mate doma niektorá z vás automechanika ? Vsimla som si na mojom aute jednu zvláštnu vec a ak niektorá mate doma mužika mechanika.. mala by som jednu otázočku 😊 ďakujem mooc

tundra
Včera o 21:12

Pytaj sa😉

autor
Včera o 21:15

@tundra audi a5 pri brzdeni počujem pukot hlavne pri malej rýchlost, mám pocit že to ide zo zadu alebo keď cuvam a potom jemne zabrzdim pekne niečo

autor
Včera o 21:17

*Pukne*

tundra
Včera o 21:18

Treba skontrolovat oblozenie a brzdove kotuce.
Môze byt niektora dosticka zodrata a kym zacne riadne skripat,tak to chvilku trva.

autor
Včera o 21:21

@tundra kotuce aj platničky sa menili, dokonca sa menili po 5000 km jeden kotúč mi zvlnilo.. teraz sú tam ATE kotucu zatiaľ ok bremba mi po 5000 km zvlnilo.. ale neviem co je to puknutie pri brzdeni a miernom zatacani.. pekne to vždy keď jemne stlačíme brzdu hlavne pri cuvani

anjelicek26
Včera o 21:24

No silno by som sa zamyslela, preco sa to po 5000km uz zvlnilo, to pri tomto type aut nedava zmysel...tam bude problem inde... a nie, nie som mechanik 😅

tundra
Včera o 21:29

Kolko ma auto najazdenych km?

autor
Včera o 21:30

@tundra 170 000

tundra
Včera o 21:35

Teoreticky, to môze byt vôla na čape alebo na tlmici.Auto treba dat na zdvihak a skontrolovat,zavesenie kolies,tlmice.
Nezabudol mechanik srobovak niekde v diere na naprave?Toto sa nam stalo,auto prislo zo servisu a manzelka hovori,ze brzdi dobre,ale nieco tam klepe.Zdvihol som auto len zdvihakom na kolesa a zabudnuty srobovak v diere🙈.

autor
Včera o 21:38

@tundra ďakujem ešte ma napadlo nemôže to byť homokineticky klb ?

tundra
Včera o 21:38

170k nie je vela,lozisko by hucalo stale,najskôr tie čapy.

tundra
Včera o 21:38

Je to 4x4?

autor
Včera o 21:39

@tundra ano quattro

tundra
Včera o 21:41

Homokineticky klb sa ozyva pri pridavani v zakrute a nie pri brzdeni,teda moja skusenost...Menil som 2x,raz Mitsubishi Lancer,raz Toyota Avensis,po 380k km

autor
Včera o 21:43

@tundra proste pukne pri brzdeni ako keby zo zadu

tundra
Včera o 21:43

Treba skontrolovat manzety na klboch,ak su v poriadku,tak je podla mna, mala pravdepodobnost,ze je to klb...

autor
Včera o 21:44

Ale nie stále len pri malej rychlosti napríklad pri cuvani ke jemne zabrzdim

tundra
Včera o 21:47

Daj to skontrolovat,idealne,aby si ty sedela v aute a niekto zvonku pocuval.Na dialku,to tazko odhalime.

tundra
Včera o 21:49

Môze byt,aj niektory stabilizator k.o. a ten puka

autor
Včera o 21:51

@tundra dám lebo mam strach aby to nebolo niečo vážne pri tychto 6 valcoch su sumy oprav trochu ine no 😀a ďakujem za váš čas ste mily

tundra
Včera o 21:53

Ja mam 8 valec😂😂😂,na stastie nie Audi.

tundra
Včera o 21:54

Pozriem este nemecke audi forum

autor
Včera o 21:56

Každopádne vďaka za rady co to môže byť.. keď pride manžel z prace hneď to dá pozriet niekomu .. ja som tiež pozerala dnes audi forum ale nič som nenašla ono je to ze to môže byť nejaká blbosť mala ale zas aj vážna vec .. no kto vie

tundra
Včera o 21:59

Toto som nasiel,doraz na tlmici šuchal o tlmic a vydaval divne zvuky

autor
Včera o 22:06

@tundra a to by mohlo robiť to puknutie ? Lebo zas to puknutie nie je vzdy ono ho väčšinou urobí keď auto stoji a potom sa mierne pridá alebo cuvne a jemne stlačí brzda a pukne to

tundra
Včera o 22:09

Neviem s urcitostou odpovedat.Dal som vyhladat divne zvuky od zadnej napravy a toto som nasiel.
Logiku to ma,len tazko sa interpretuje nieco,co si len domyslam...

autor
Včera o 22:12

@tundra jasne ďakujem za pomoc.. keď pride.. auto dáme pozriet automechanikovi . Vdaka za čas

tundra
Včera o 22:13

Môzu to byt aj dorazy na tlmicoch.Pred mesiacom som menil na synovom Bmw.Nepresiel STK,kvôli tym vrchnym dorazom,boli porozne,tak som vymenil komplet tlmice,vrchne gumy aj spodne dorazy.Tie spodne, boli uplne rozbite,ale auto ma 340k km....