Odchod s priateľom do Nemecka

klaudiakaja
16. mar 2022

Ahojte, naskytla sa nám možnosť odísť s priateľom do Nemecka. A ja som na vážkach 😐 nevieme jazyk len ja angličtinu, máme dve deti 5r,2r (staršia je moja, ex vo výkone trestu takže žiadny záujem)
Mám uja so ženou v De, radi nám podajú pomocnú ruku..priateľ môže nastúpiť do firmy kde pracuje, ale určite by sa našiel flek aj pre mňa. Dcéra bude budúci školský rok predškoláčka a práve preto nám odporučili aby sme šli čím skôr, aby neopakovala prvý ročník potom tam. Momentálne pracuje priateľ v De a je rozhodnutý odísť. Zatiaľ čo ja vôbec neviem čo mám robiť, odísť od rodiny, od priateľov... Ale zas bojím sa, že budem v budúcnosti ľutovať ak nepôjdem..

angelous1991
16. mar 2022

Jednoznačne by som šla .

nerya
16. mar 2022

Čo stratis ak pôjdete a prinajhoršom sa vrátite?
Vravíš, že priateľ je rozhodnutý odísť, prečo? Chcel by ostať keby ste tam boli spolu?

annamalaga
16. mar 2022

Musíš ty vedieť, ja by som šla ale určite, lebo by mi to otvorilo nové možnosti. Nemáš čo stratiť.

beronsche
16. mar 2022

Urcite chod! Ved budes mat pomoc a podporu rodiny, deti su este male, zvyknu si rychlo. Naozaj nevahaj. 🙂

tatisna
16. mar 2022

@klaudiakaja určite chod, je to bezpečnejšie ako čakať kedy tu zablúdi ruska raketa...prinajhoršom sa vrátite...

luccija
16. mar 2022

@klaudiakaja určite choďte...vratit sa môžeš vzdy

anjelicek26
16. mar 2022

@klaudiakaja neboj sa toho... zijeme v nemecku vyse 16 rokov a sme spokojny. Mame tu priatelov, zazemie, deti kamaratov, prvy pol rok-rok bol tazky, potom to uz islo same cez deti si clovek najde kamosky okamzite, je pravda, ze ja som mala nemcinu prakticky perfektnu, takze tam nebola ziadna jazykova bariera. Ludia maju pravdu - jazyk vediet je zaklad pre deti, takze cim skor, tym lepsie ist, aby nebol potom problem v skole, tu radi davaju nulty alebo zopakovat prvy rocnik (nie, nebola by to drama, je to tu bezne)... ked mate dohodnutu pracu (dufam, ze za slusny nemecky plat), tak neni o com... bude pracovat jeden, ked obaja este lepsie, k tomu pridavky na deti, nebude vam zle neboj... muz vybavi najprv pracovnu zmluvu, potom vsetky ostatne papierovacky ako rodinne poistenie atp... zvyknete si... ono rozmyslas spravne - clovek potom vzdy rozmysla - co by bolo keby... my sme takto tri roky zili v anglicku, proste sme sa rozhodli podla pracovnej ponuky a nelutovali sme veru nikdy...

mogaa
16. mar 2022

@klaudiakaja len potrebuješ súhlas od biologického otca detí.....ak nesúhlasí tak to musíš mať odobrené súdom....deti nemôžeš len tak zobrať a odísť s nimi žiť do iného štátu....

diana45
16. mar 2022

@klaudiakaja ak sa bojíš tak nechoď!