Cestovanie vlakom alebo autobusom Nemecko- Slovensko

12. sep 2024

Ahojte, potrebujem ist na SR vybavit nejake veci. Cez leto som sla s flixbusom, ale oni tam menia ceny pomaly asi kazdy den.kupovala som si v predstihu asi 3 tyzdne som pozerala kazdy den sa menili😱 nakoniec par dni pred terminom som uz bola rozhodnuta ze sa na to vykaslem zlacnili zo dna na den o 10€ … menia aj vlakove listky tak casto ceny? Mate niekto skusenost? Oplatilo by sa mi to?
Trasa Mannheim- Bratislava
Ďakujem vopred

anjelicek26
12. sep 2024

ano menia sa velmi ceny.. najlacnejsia je fixacia na urcity vlak aj cas bez moznosti storna.. casto polovica usetrena... kupujem casto listok otcovi ked k nam do de ide

vevesh
12. sep 2024

Ano, menia sa aj ceny listkov vlakov- zvacsa cim dlhsie cakas, tym drahsie- ak nahodou nenaplanaju nejaku akciu, ktoru ani cvrcok netusi....

annm81
12. sep 2024

Ceny sa v čase menia, ale nie nejako drasticky. Čím menej je voľných miest, tým vyššie sú ceny, teda ušetríš, ak kúpiš skôr (na lacnejší lístok, než ti ponúka teraz, nečakaj). No a potom závisí cena od druhu lístka- je veľký cenový rozdiel, či si kúpiš fixný lístok na konkrétny vlak alebo voľný lístok s možnosťou stornovania. Ale teda pribaľ si poriadnu dávku trpezlivosti, lebo tvoj vlak môže meškať hodiny, alebo aj vôbec nemusí prísť, ale tak o tom asi vieš.

tinatitti
12. sep 2024

Rozhodne radšej lietadlom. Naposledy som šla vlakom z Karlsruhe. Samé meškanie. Niekoľko hodinové. Katastrofa

marcellka32
12. sep 2024

Naposledy sme šli do Berlína vlakom, nemeskal nikde, lístky šli cenovo hore vždy bližšie k termínu odchodu....máme úžasný zážitok...vlaky na Slovensku stále meškajú

annm81
12. sep 2024

@marcellka32 Ver mi, slovenské vlaky sú na tom s meškaním lepšie ako nemecké. Mali ste veľké šťastie. To, čo sa stalo z DB za posledné desaťročie je katastrofa - vlaky nielen neustále meškajú, ale je úplne bežné, že vlak úplne zrušia 10 minút pred tým, ako má plánovaný odjazd. A ak autorka ide z Mannheimu, tak to je jedno z najhorších miest v tomto ohľade v celom Nemecku.

marcellka32
12. sep 2024

@annm81 tak to je sila

darkswan
12. sep 2024

@marcellka32 nie vlaky v DE meskaju, respektive ich zrusia na poslednu chvilu, teraz intenzivne cestujem s DB a je to katastrofa, mala si stastie

darkswan
12. sep 2024

Ja by som isla z Manheim do Stuttgartu, tam su fajn ceny na letenky do Viedne

katulienkax
12. sep 2024

Ja mám skúsenosť z Nemecka ze nás vyhodili z vlaku 29 km pred našou stanicou kvôli nejakej poruche, potom poslali dajake autobusy ale my sme šli taxíkom, lebo to platila firma

autor
13. sep 2024

Dakujem baby za typ. Takze ak pojdem vlakom asi velke casove okno na prestup budem hladat… akoze nocne vlaky vraj celkom dobre ..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hara_vara
13. sep 2024

vlak

annm81
13. sep 2024

Nočný vlak Stuttgart-Viedeň má myslim veľmi dlhú prestávku v Rakúsku, takže sa tam to prípadné meškanie stratí.

bluka2
19. sep 2024

ÖBB nightjet do viedne, chodime stale a je to naj sposob

autor
19. sep 2024

@bluka2 a odkial cestujete prosim?

bluka2
19. sep 2024

Z Köln