Pôrodníca Trstená alebo Dolný Kubín

kika_76
18. aug 2022

Dobrý deň , ktorú z týchto pôrodníc odporúčate ? Kde je ludskejši prístup ?

veronika06051990
18. aug 2022

@kika_76 bola som 2x v Kubíne a bola som spokojná so starostlivosťou ale tretí už idem do Martina

abet
18. aug 2022

Ja som v marci rodila v DK nemôžem ani krivého slova povedať aj toľko srandy na pôrodnej sále som zažila mám pekne spomienky ako prvorodička 🙂 ale zase poznám kopec žien čo nemajú dobrú skúsenosť s DK a tak isto aj s Trstenou takže je to len na tebe

veronikasr
18. aug 2022

@kika_76 ja som 3krát rodila v DK a za mňa som bola spokojná aj so sestričkami aj lekári aj primár veľmi spokojná😀

monikahv
18. aug 2022

@kika_76 ahoj. Ja som dnes porodila v DK a tiez som mala dilemu, kde ist. Ak chces, mozes mi napisat a popytat sa co ta zaujima 🙂

kika_76
autor
18. aug 2022

@monikahv môžme ak ti to nevadí

lenocka8894
18. aug 2022

@kika_76 ja som rodila teraz v Trstenej a bola som maximalne spokojna 🙂 som sice prvorodicka cize nemam ako porovnat inde ale z porodnice si odnasam len krasne spomienky ❤

wejuska7910
18. aug 2022

Dvakrat som rodila v TS a max.spokojnosť 👌

veronka523
18. aug 2022

ja som rodila 3x v Trstenej, dva krát ešte za "starého režimu" a raz už v novom. Za mna veľká spokojnosť, aj prvé dva razy a teraz už luxus. Na pôrodnej sále som bola celý čas sama s manželom, doktorka prišla len občas skontrolovať. pôrod bol skvelý a potom na izbe som bola sama. Izby sú vlastne po dvoch ale našťastie sa mi ušla taká, kde som bola sama. Je tam telka a babatko máš stále so sebou (teda prvú noc ti ho zoberú. Cítila som sa tam ako v hoteli, veľmi som si to užila a kedže si to neplánovane po roku a pol zopakujem znova, tak určite tam. Poznám ale veľa žien, ktoré boli rovnako spokojné v Kubíne, takže rozhodovanie je ťažké.... Popravde ja som sa rozhodla podľa vzdialenosti prvýkrát, dalšie už podľa dobrej skúsenosti 🙂

m_moni
18. aug 2022

Kubín za mňa spokojnosť, super sestričky aj ná sále aj na oddelení taktiež aj doktori fajn.....určite odporúčam

nataliik
18. aug 2022

Vybrat si musis sama, niekto si chvali a druhy nadava, je to individuálne. Ja som rodila 2x v trstenej, pred prerabkov a druhy krát teraz. Personál super, teraz sú tie izby uzasne, vlastná kúpeľňa, TV, na izbe iba 2. Starostlivosť lekarov a sestier výborná, bábätko dostaneš a môžeš ho uz mat pri sebe stále,ale ak sa nebudeš ešte citit na starostlivost, tak ti ho vezmú aj cez deň aj na noc, sestričky z novorodeneckeho pomáhajú napr.s kupanim. Pre babatko majú všetko k dispozícii, stačí priniesť len plienky a obrusky.

dzulik_
19. aug 2022

Prvý pôrod v Trstenej ešte v neprerobených priestoroch, bola som síce spokojná, ale furt ako na ihlách, neustále musel byť na izbe poriadok, furt niekto chodil, keď mal prísť primár, tak celé oddelenie v pozore. Doktori stále stláčali prsia, pozerali na krvácanie dolu, nedajbože mať nohavičky či podprsenku. Pri pôrode na sále minimálne 15 ľudí, taktiež študenti, upratovačka chodila dookola, vedľa na boxe ďalšia rodiaca žena.. po pôrode mi dieťa odmietli nechať na celý čas, hoci som bola na rooming-in izbe.
Druhý pôrod v Kubíne, oproti Trstenej poriadny rozdiel, súkromie pri pôrode, len primár a pôrodná asistentka, so všetkým oboznamovali a pýtali sa či súhlasím. Dieťatko bolo od druhého dňa stále so mnou, celý personál bol úžasný, príjemná atmosféra a pekné priestory. Až mi bolo ľúto, že pri prvom pôrode som nemala taký pekný zážitok a také spomienky.. za mňa jednoznačne DK bolo lepšie 🙂

eva08
19. aug 2022

1x som rodila v Trstenej,upratovačka stále behala,sestrička pred každou vizitku nabehla do izby nič nemôže byť na stolíku,stole hrôza.....žiadny pokoj,správanie ako kto. Druhý krát BA. A teraz 3x Kubin za mňa top, na izbe pokoj,kľud. Správanie úžasné. Ani raz mi nikto nenabehol do izby. Vizitu nik neriešil,a keď už prišli vôbec ich nezaujímalo co kde mal človek položené, či som mala nohavičky alebo tak. Neskutočný rozdiel ak by som mala ísť znova jednoznačne Kubin

radiah
19. aug 2022

@kika_76 ja odporúčam Trstená, krásna nová joooj hneď by som sa vrátila 🤣🤣🤣 za mňa 100 bodov.

sima_r
20. aug 2022

@kika_76 ja som rodila ako prvorodička v DK 🙂 a taktiež som bola spokojná so všetkým 🙂 sestričky boli milé a po pôrode všetko mi pekne ukázali aj vysvetlili 🙂 kebyže si mam vybrať, určite by som znova zvolila DK ;)

adanka0609
22. aug 2022

@kika_76 prvé v Trstenej a druhé potom v Kubíne.Nevyskúšaš,nevieš. 🙂 A tretie už budeš vedieť! Nech to ale dobre dopadne! :*

gitkaaa
23. aug 2022

@eva08 možno sa ti páčil ten bordel,ale známa z toho bordelu a nedostatočnej hygieny skoro prišla o dieťa......keď prišli domov z pôrodnice po týždni dostal miernu teplotu,ale jej sa to nezdalo......jedol pil.....išla k dr...urobila mu crp a mal ho 300 išlo mu o život!!!!v ten týždeň sa v trstenkej nemocnici stretli 3 mamičky s týmto bacilo v tele..,všetky rodili v DK.

dobkovci
23. aug 2022

@dzulik_ to si pamätám aj ja a hlavne jedna otrasná ženská ktorá sa tvárila ako keby jej celá nemocnica patrila ..... Nepríjemná k ženám veľmi .a pritom tam LEN upratuje .....a nezmenila sa vôbec .

dobkovci
23. aug 2022

A o poriadku na izbách ani nevravim ,pri pôrode množstvo ľudí ... A mnoho ďalších iných veci .... 🙂

mery1602
23. aug 2022

Ja som rodila aj v DK aj v Trstenej. Čo sa týka starostlivosti tak bolo super aj v DK aj v Trstenej. V Trstenej mi vadilo, že keď išla vizita, muselo byt celé oddelenie na nohách. Sestričky a doktory v strese…v DK uvoľnená atmosféra a veľmi mily personál. Keď išla vizita, som začala robiť poriadok na izbe, brala veci z parapety a zo stolíka (toto sme museli robiť v Trstenej) a sestrička pozerala na mňa či som v poriadku 😂 jasne treba udržiavať poriadok a ma byt poriadok to som za…ale aby nemohlo byť nič na stolíku tak to je choré…
Takže veľmi príjemná zmena oproti v Trstenej, na vizitu v DK chodil doktor a sestrička, mali vždy skvelú náladu a aj sme posrandovali. V Trstenej mám pocit? Že chodili na vizitu ešte aj upratovačky 😂 (smejem sa)

eva08
24. aug 2022

@gitkaaa V DK sa tiež upratovalo neboj 🙂 A dokonca jedna upratovačka umyvala prach a druha podlahu s hygienou nebol absolútne žiadny problém. Ja som myslela to,zev TS sme ešte spali aupratovacky buchali a tam počkali kým si hore. A takéto veci sa môžu stať všade co som videla tak jednou handrou vsetko

mery1602
24. aug 2022

@gitkaaa to mohol byt kludne nejaký virus na oddelení, ktori sa môže vyskytnúť v hociktorej pôrodnici…v DK bolo čisto. A ja som monk na poriadok. Pôrodnica tiez pekna prerobená 🙂

radiah
24. aug 2022

@kika_76 baby inak.... Keď vám praskne plodová voda, dostanete bolesti, budete rada, že ste prišli na príjem a lekár alebo sestrička sú k dispozícii. A vtedy bude jedno, či je pôrod v DK alebo TS. 🌸 Hlavné, že bude bábo na svete a vy v poriadku. Vtedy vám bude jedno, koľko ľudí, koľko vizít vám príde na izbu... Už špekulujeme, keď máme odrodené a hľadáme kde by bolo lepšie. 🧸

dobkovci
24. aug 2022

@radiah nesúhlasím celkom ..na pôrodnej sále mi je všetko jedno áno .....ale nie PO už na izbe ... Ale všetko je to od ľudí .... Nie je žena ako žena v nemocnici 🙂

monikahv
28. aug 2022

@kika_76 jasne. Napis