Kde kúpim rašelinu pod čučoriedky?

cernusik
7. aug 2022

Ahojte, vie mi niekto poradiť,kde kúpim najvýhodnejšie raselinu pod čučoriedky? Chceme zasadiť cca 15 ks , takže predpokladám, že tej raseliny budeme potrebovať dosť 🙂 ďakujem za tipy

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
7. aug 2022

@cernusik kým sa nechystáš sama miešať substrát, tak kúp hotový. Síce býva dráhy, ale poskytne cuciriedkam všetko čo potrebujú. Nemôžeš ich posadiť do čistej rašeliny, pretože tá im nedá žiadnu výživu. Ak máš zdroje, tak potrebuješ namiešať jeden diel rašeliny, jeden diel vyzreteho kompostu, jeden diel záhradnej zeminy s neutrálny pH a jeden diel kory z ihličnatých stromov a kremičitý piesok k tomu

viestta
7. aug 2022

@zoro9836 raselina ma nízke pH a na tu sa pyta.

cernusik
autor
7. aug 2022

@viestta no..dostala som radu,že raselinu s ph do 6...7 Max. Takže to nestačí takú raselinu? Ale potrebujem k tomu miešať všetko ako píšeš? Ahaa..a ja som mala jednoduchšiu predstavu

cernusik
autor
7. aug 2022

@viestta že taká rašelina sa vraj dá kúpiť v takých 250 kg vreciach..a do toho sadiť...no ja som jeleň z tohto

kingstonka
7. aug 2022

@cernusik na čučoriedky pH tak 3,5-4,5

cernusik
autor
7. aug 2022

@kingstonka Ahaaaa.. ďakujem..

luccija
7. aug 2022

@cernusik ja som kupila beznu raselinu v zahradnictve plus od nich cucoriedky a rastu a plodia po roku mame celkom slusnu urodu.Musis ich vela polievat, dostatocne velky kochlik teda, ak ich chces dat do kochlika plus hnojim.Plus v lete som ich dala pod sietku, lebo mi ich obzierali vtaky

viestta
7. aug 2022

@cernusik áno, ta raselina ma nízke pH ale žiadnu výživu. Keď do toho zasadis čučoriedky to bude akoby si ty mala vyžiť len na čaji s citrónom. Prestanú rast, nebudú rodiť, lebo nebudú mať z čoho. Málokto ma všetky potrebné zložky k dispozícii, preto je lepšie kúpiť hotový namiešaný substrát, ktorý má optimálne zloženie. Prvý rok v ňom porastu, po prvej zime ich tak ci tak budeš musieť prihnojovat. Za druhé, čistá raselina pojme obrovské množstvo vody, takže v daždivom počasí im môžu odhnivat korene, na druhej strane ak raselina vysycha, nepriklad v takomto počasí ako je teraz, ťahá vodu zo všetkého, aj z koreňov rastlín.. Ak by preschla, tak zas veľmi ťažko prijíma vodu aj keď ju budeš dostatočne polievať, pretože sa specie. Všetko toto eliminujú tie. ostatne zlozky co som uviedla.
A o, investícia je to nemala, ale oplatí sa

katie253
7. aug 2022

@cernusik ja som videla aj originál rašelinu na čučoriedky, v obi, myslím, že aj v Merkury Market.
Aj na nete isto nájdeš....

callisia
7. aug 2022

Pestujem čučoriedky v čistej rašeline (kúpenej v tých 250l pakoch) už niekoľko rokov a darí sa im perfektne. Len im každý rok prisypeme ďalšiu rašelinu alebo ihličie z vianočného stromčeka. Keď nezabudnem, prihnojím na jar hnojivom na bobuľové ovocie. Úroda zo 6 kríkov je úžasná, nestíhame jesť tak mrazíme a robíme džemy. Základ je vykopať cca 40cm hlbokú jamu a vystlať ju (na spodu prederaveným) pevným igelitom. My máme na 6 kríkov vykopaný rigol 40x40x300cm. A treba ich pestovať na priamom slnku. Žiadny polotieň. Tam živorili. Treba im veľa vody, naše su veľa x až premočené a nič im nie je. Keď im pripravíte dobrý základ, sú to úplne nenáročné kríky.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cernusik
autor
7. aug 2022

@viestta ďakujem za podrobné vysvetlenie 🙂

cernusik
autor
7. aug 2022

@callisia tak to je super.. prajem naďalej bohatú úrodu a vďaka za info a dodanie odvahy 🙂na ich pestovanie

luccija
7. aug 2022

@cernusik ta chut je uplne ina ako z obchodu

cernusik
autor
7. aug 2022

@luccija veď to.. mnnaaaaaaam..práve preto ma to láka...🙂