Vaše skúsenosti s babyvakom

zuzik1983
18. nov 2011

ahojte, uvazujem nad kupou babyvaku, ake mate s nim skusenosti.vyuzili ste ho?chcelo tam dietatko byt.je to pohodlne alebo nie?a co hovorite na manipulaciu dietatko v nom a tak.ani neviem, co by som sa spytala, tak napiste vase skusenosti.ze ci to neni zbytocnost.dakujem velmi pekne za odpovede

vejinka
18. nov 2011

ahoj prvy syn v nom bol velmi dlho cca do dvoch rokov mladsi ho nexcel mat na sebe ani 5 minut..vadil mu neskutocne takze je indi-vindi..jeden kup a uvidis ci v tom bude chciet spat a potom sa rozhodnes ci dalsie kupis alebo ten jeden predas 😉

zuzik1983
autor
18. nov 2011

@vejinka nie som si ista, ci myslime to iste, lebo si neviem predstavit, ze by som v tomto dieta nosila do 2 rokov
http://shop.babetkovo.sk/index.php/kojenecke-do...

rogerka
18. nov 2011

@zuzik1983 ja mam liliputi a som spokojna. vak sme vyuzivali da sa povedat dost, odkedy mala zacala chodit, zrusila som kocik, lebo v nom aj tak nebola, takze vak bol pre nas uplne super vec. obcas strajkovala, ale nechala sa nosit bez problemov. ja mozem na babyvak len same pozitiva, je skladny, lahko vojde do mhd a nikto nezazera, ze by mal uhybat kociku alebo nedajboze pomoct, dietatko mas tesne pri sebe, tvarou v tvar, obe ruky volne atd. atd. 🙂 v lete sme vak vyuzivali minimalne, v zime vobec a male babatko by som do vaku nemala odvahu dat. pri druhom planujem satku, a ked podrastie, vratime sa k vaku 😉

anicka1981
19. nov 2011

ja mam satku a je super, maly sa rad nosi ja sa vsade dostanem, a je krasne nosit si babetko na sebe, moj len co vydem za roh uz spi 🙂,mozem ist hocikde aj na 3-4 hodiny, v kociku sa mi neustale budil,,,,, urcite super vec

zuzik1983
autor
19. nov 2011

baby a odkedy je vak alebo satka vhodna pre dieta

vejinka
19. nov 2011

@zuzik1983 jaaaj no ja sprostaa...ja myslela spaci vak 😀 tak mame ring sling co je taka kvazi satka len mensia a je na nej kruzok a v tom som este nedavno mala trojrocneho syna druhy v tom nechce byt ..ale aj ten co si tu dala sa da pouzivat dlhsie ako par mesiacov lenze dieta v tom bude sediet a veru az cca 3 roky len neviem ci prave tento model je na dlhe nosenie vhodny ..ale inak sa pouziva od narodenia 😉

zuzik1983
autor
19. nov 2011

@vejinka tak v spacom vaku mi mmala bola do 8 mesiacov a po lete jej uz vadi a nechce tam byt

monr
19. nov 2011

@zuzik1983 kúp si radšej šatku, tú môžeš používať od narodenia, alebo potom ergonomický nosič. Vak na jedno plece ti bude zbytočne zaťažovať chrbticu, nakukni sem a trošku počítaj 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka/ a https://www.modrykonik.sk/forum/tema/v-cem-nosi...

zuzik1983
autor
20. nov 2011

@monr ergonomicky nosic mam, ale ten sa asi nemoze pouzivat od narodenia?

bambola
20. nov 2011

@zuzik1983 zuzi ja som ked sa mala narodit tiez okukavala tento vak ale myslim, ze na chrbat pre toho ktto bude nosit nic moc, navyse sa mi zda, ze dietatko je tam take natlacene..... ale neviem, nemala som ani som to nevidela "nazivo" ale mame manducu a sice nie od narodenia ale od 2 mesiacov sme tam malu nosili v pohode, na chrbat zataz ziadna a mala tam vedela prespat den 😉 neviem aky ergonomicky mas ty 🙂

zuzik1983
autor
20. nov 2011

@bambola ja mam liliputi.to je tak na neskor.ja ho neplanujem nejak strasne moc pouzivat, tak par mesiacov

zuzik1983
autor
20. nov 2011

a ked si ho kupim, tak len z bazarika

monr
20. nov 2011

@zuzik1983 tak pokiaľ máš liliputi, tak môžeš zvážiť aj vak, na prvé 3-4 mesiace sa to dá hádam vydržať, aj keď osobne by som išla radšej do elastickej šatky.

zuzik1983
autor
20. nov 2011

@monr tak ta satka stoji viac penazi a neplanujem to nejak velmi vyuzivat

bambola
20. nov 2011

@zuzik1983 teraz ma napadlo, ze kedze mas nikolku tak dve volne ruky sa ti zidu, aj sa k nej budes sklanat a tak.... na toto je urcite lepsia manduca...... videla som dost mamiciek co maju taky maly rozdiel medzi detmi, ze jedno mali v nosici a druhe nahanali po hrisku. ale teda nechcem ta odhovarat len sa na to kukni aj z tohto pohladu

zuzik1983
autor
20. nov 2011

@bambola a manduca je vhodna od narodenia?

sladkasue
20. nov 2011

@zuzik1983 ja som si kupila vak - babasling a som spokojna, nenosime ho kazdy den, skor, ked ideme niekam na vyletik, do obchodu, na navstevu - myslim tak, ze neberieme kocik.
vela vakov je od narodenia do cca 15kg. polohy ulozenia dietatka vo vaku su rozne🙂

ak by si nahodou zvazovala satku - urcite nie elasticku - casom sa vytaha a neplni svoj ucel, a okrem toho treba ju viazat...

manduca mozno vhodna je aj pre novorodencov, ale ja osobne by som to dietatu nedavala - kvoli hlavicke...

zuzik1983
autor
20. nov 2011

presne ak planujem pouzivat aj ja 😉 presne ten som na nete pozerala, len ho neviem najst nikde v bazariku

monr
20. nov 2011

elastická šatka sa používa do cca 8-9 kg ideálne, (je síce písaná na viac kg), potom sa už ani nie vyťahuje, ale skôr úväz nie je taký dokonalý. Ergonomické nosiče mávajú aj novorodeneckú vložku, či je to beco, liliputi, manduca, ergo, záleží od typu. Ako som písala, mne na vaku vadí to pužitie cez jedno plece, viem že mnohým to nevadí. Ja môžem hodnotiť len podľa seba. Mala som elastickú šatku, k tomu beco, nosila som v oboch, neskôr som si kúpila pevnú šatku. Je to aj o spôsobe nosenia, o životnom štýle (ako často budeš nosiť) a pod.
🙂

bambola
20. nov 2011

@zuzik1983 zuzi tusim je tam take obmedzenie ze od 6kg (nepamatam si presne) ale viem, ze mi sme tam nosili malu aj skorej ako mala tu hmotnnost a o hlavicku by som sa nebala, tu tam ma napevno skrytu a na srdiecku 😉

zuzik1983
autor
20. nov 2011

@monr satka by sa mi nechcela viazat

modrofuzik11
20. nov 2011

vyborne. mame baby bjorn a neviem si ho vynachvalit. mam volne ruky, kubko neplacem je zaujaty okolim a vak vyborne sedi na chrbte.

zuzik1983
autor
21. nov 2011

@modrofuzik11 ved este mam kopu casu, nieco vyberem 🙂

ducci
22. nov 2011

my mame babybjorn, fakt paradna vec 🙂)), pouzivame ho od 2,5 mesiaca naozaj intenzivne.. a teraz v zime mame k nemu fusak, vodeodolny a vetruodolny a super, boli sme s nim uz niekolkokrat vonku 🙂) fakt odporucam - inak je asi od 3 kg do 12 kg....