Sestrice verzus Ergobaby nosič

18. nov 2023

Ahojte baby, uvažujem nad kúpou nosiča pre nášho očakávaného drobčeka. Máte skúsenosti s uvedenými značkami? Rozhodujem sa medzi sestrice alebo ergobaby nosičom. Budem rada za každú skúsenosť, plusy a mínusy. Veľká vďaka 🙂

zuzuliennka1
18. nov 2023

nekupuj zatial nic, ked sa narodi, vyskusaj si jeden aj druhy a uvidis, ktory ti sadne

autor
18. nov 2023

@zuzuliennka1 ďakujeem za radu 🙏 idem hľadať, kde si ich viem vyskúšať

ivangeline
18. nov 2023

Njn. Naj je vyskusat. ;)

majlo1234
18. nov 2023

Ja mam skusenost so sestricami a inymi znackami(ergonaby som neskusala). Ale faktom je, ze pokial ti sestrice sadnu s bedrakom, je to absolutne perfektny nosic, jednoduche nastavovanie, dokonale sa prisposobi, super servis

bolarazjedna
18. nov 2023

Ja som kúpila Rischino, to bol vlastne prvý kúsok detskej vybavicky., tešila som sa na nosenie... No a syn to neznášal, takže som to využila asi 3x na 5 minút, kým som zbehla zo 7.poschodia za kuriérom vyzdvihnúť balík.
Takže tiež sa prikláňam k tomu, že nekupuj dopredu, vyskúšaj (asi málokto ma skúsenosti s oboma typmi, takže porovnať to bude vedieť málokto). Uvidíš, či to vôbec budete potrebovať.
Možno v nejakom materskom centre by si nasla mamičky s jedným aj druhým typom v okolí. Lebo zase behať neviem kam do obchodu s novorodencov tiež nie je žiadna výhra pri tom neustálom kojení.

mamamasama
18. nov 2023

Sestrice a Ergobaby sa neda porovnavat. Sestrice su overena ergonomicka znacka. Ergobaby je zdravou nevhodny marketing a obycajna predrazena klokanka

autor
18. nov 2023

@ivangeline
@majlo1234
@bolarazjedna baby ďakujem, veľmi ste mi pomohli 🙏 už som našla predajňu v okolí, kde majú aj tieto spomenuté nosiče, takže jednoznačne tam zbehneme už s bábätkom ❤️🙏vďaka 🙂

autor
18. nov 2023

@mamamasama ďakujem veľmi veľmi pekne za názor…presne preto sa pýtam, pretože mám z ergobaby pocit, že sú všade a robí sa im neuveriteľná reklama 🙈 naklonená som určite viac na Sestrice, ale ako mi bolo poradené vyššie, vyskúšame si najprv 🙂 Veľká vďaka.

mamamasama
18. nov 2023

Nemas za co. Rozhodne skus viacero, ale skor pozeraj po znackach ako Sestrice, BeLenka, Rischino, Veka. 🙂 Tie su ergonomicke. 🙂 Mne sadla Veka a BeLenka napriklad. A to som mala predtym 3 rozne Rischina 😅

autor
18. nov 2023

@mamamasama no presne ešte BeLenka som tiež pozeralaa🙂 Super, ďakujem. Aspoň viem, čo nie a čo ánoo🙂

mima1608
18. nov 2023

Mala som počas tehu nachystanú aj šatku a neskôr som zabezpečila aj nosič (Rischino Flexible). Šatku dcéra neznášala a vrieskala v nej, akoby som ju z kože sťahovala (kontrolovali mi viazanie 2 kamošky, čo deti šatkovali mesiace, takže zlým viazaním to nebolo). Na nosič si dcérka potom celkom rýchlo navykla, akurát ja si na to neviem zvyknúť a to som sa celé tehu tešila, ako ju budem nosiť a teraz to naozaj že nemusím.
Každopádne vyberaj určite skôr Sestrice alebo Rischino. Ergobaby určite nie.

zuzuliennka1
18. nov 2023

a teda este suhlasim s @bolarazjedna , najprv skus, potom pozicaj (su tusim aj pozicovne nosicov), este nevies, ci v tom tvoje dieta vobec bude chciet byt.
ja som tiez vo velkom satku na nosenie kupovala, ze aka to bude super vec, kamosky odporucali,.. a syn mi v tom vydrzal 5minut, na druhy a treti a stvrty pokus este menej a satku som po mesiaci predala