Poraďte nosič

livs25
11. jan 2019

Ahojte baby, prosím poraďte mi nejaký dobrý kvalitný nosič... Mali sme Chicco do 9kg ( ale nič moc) nedalo sa mi s ním ani von chodiť.. Tak prosím dajte nejakú dobrú radu, aj aké skúsenosti máte..

jatva
11. jan 2019

Chicco bohuzial nie je ergonomicky (aj ked na krabici to mozno pisu). Idealne je zajst na podporku niekde vaj okoli a poskusat. Kazdemu sadne ine. Kolko ma drobec mesiacov, vaha, dlzka?

lindusss2016
11. jan 2019

@livs25 upresni detaily, ako pisala @jatva a urcite sa pridaj na fb do skupiny Nosime nase deti, najdes tam kopu uzitocnych informacii, ked chces zacat s nosenim

romiada
11. jan 2019

@livs25 babybjorn

lindusss2016
12. jan 2019

Babybjorn tiez nie je vhodny nosic, to je na jedno kopyto ako Chicco. Kto chce nosit pohodlne a zdravo, nech voli jedine ergonomicle nosenie. Nosim uz tri roky vkuse denno denne a uz druhe dieta, viem, o com hovorim.

klarissa25
12. jan 2019

@livs25 treba pozerat ergonomicke nosice to bude urcite pohodlnejsie ako chicco, my sme samali napriklad nosili v rischino

zuzipolo
12. jan 2019

Súhlasím s @lindusss2016 ani jeden zo spomínaných nosičov nie je vhodný.. najlepšie by bolo keby si si ozaj vyskúšala ktorý ti sadne.ja mám rishino,no mne mala odmieta nosič takže my sme sa nosili možno 2 mesiace a asi aj to preháňam..treba vyskúšať,ale dať si pozor a nieto akože "ergonomické" nosiče a klokanky..

lindusss2016
12. jan 2019

@zuzipolo satku ste neskusali? Ak si to rishino este nepredala, ja by som to nezatracovala. Treba skusat, najlepsie supnut do nosica a ist von, pri chodzi sa pekne ukludnia.

zdenkastanka
12. jan 2019

Rischino top🔝🔝🔝

ngl
12. jan 2019

@livs25 aj za mna rischino

zuzipolo
12. jan 2019

@lindusss2016 šatku nie,keby môžem vrátiť čas tak kúpim šatku, ale mala má už skoro 8m takže to už ozaj nie.v nosiči chcela byť len keď jej išiel prvý zúbok,tak mi v ňom spinkala,teraz sa už bráni.je mi to ľúto,chcela som nosiť.ale tak možno,keď bude druhé tak ho využijem 🙂

lindusss2016
12. jan 2019

@zuzipolo no ja si myslim, ze nikdy nie je neskoro 😊 moj ma rok a nosi sa denne a aj trojrocna sa teraz kazdy den aspon na chvilku pyta, ma z toho zabavu

zuzipolo
12. jan 2019

@lindusss2016 súhlasím,veď nosič by som ešte chcela skúsiť na chrbát,možno sa jej to bude páčiť,že vidí čo robím 🙂 v podstate mi to už teraz je jedno,ona je veľké dieťa, ťažké a ja som drobná,už ju vpredu aj tak dlho nosiť nebudem môcť..ale ďakujem za radu,pri druhom kúpim šatku 🙂

jatva
12. jan 2019

@zuzipolo my, male zeny, sme predsa silacky :D nosim denne 11kg, obcas 16kg a niekedy oboch naraz ;)

jatva
12. jan 2019

@ngl
@zdenkastanka ake ine nosice ste vyskusali?

zdenkastanka
12. jan 2019

@jatva este manducu ked mal 3m ale vtedy nebol nauceny nosit sa tak to reval stale... ale okolo 9m sme kupili rischino a tam si hned zvykol aj mi zaspal v nom.

jatva
12. jan 2019

@zdenkastanka co sa tyka nosicov, je trosku nezodpovedne odporucat jeden typ, ktory sedi tebe a este ked si skusila len dva. Kazda mame inu postavu, jednej vyhovuje tvrdsi bederak, druhej makky. Niektora potrebuje viac polstrovane popruhy, ina zas da prednost menej objemnym atd, deti su tiez male, velke, tazke, lahke... pre teba moze byt top, ja by som ta s nim asi poslala do haja 🙂

zuzipolo
12. jan 2019

@jatva to áno,ale nie keď sa dieťa šponuje a nechce tam byť ;) mne to už teraz nevadí,ja som ju chcela nosiť tak cca do roka,potom už nie,predsa len nech sa hýbe a používa svoje nôžky ;)

jatva
12. jan 2019

@zuzipolo ked nechce (obcas to nechcenie si len my vysvetlujeme ako nechcenie, dovod moze byt aj uplne iny), tak nechce 🙂 moj najmensi ma uz 20 mesiacov a bez nosenia by som bola znacne obmedzena. Tak male dieta ti neprejde dakych 5+ km a motat sa len okolo domu ma neba 🙂

zdenkastanka
12. jan 2019

@jatva ja som napisala aky nam vyhovoval... nemam odskusanych 30 znaciek,sorry... mne na nom vyhovovalo uplne vsetko ani som nevedela ze mam maleho na sebe...žiadna bolest chrbta.z ergonosica ani nema boliet chrbat ak nie su zdravotne problemy,inak je zle nastaveny...a sem tam v nom este uspavam 22mesacneho cize je aj pre väčšie deti.

zuzipolo
12. jan 2019

@jatva samozrejme,ja to neodsudzujem,mne sa to páči a chcem aby si zvykla aspoň na chrbte,keď niekam pôjdeme 🙂 len zase nútiť ju nebudem,ona sa mi v nosiči nudí už teraz,chce stále niečo robiť a spinká pekne v postieľke takže preto ju do toho netlačim,aj keď by bolo fajn ju mať občas v nosiči 🙂

jatva
12. jan 2019

@zdenkastanka napisala si, ze je top. Je super, ze vam vyhovuje, ale nemusi to platit pre kazdeho. Nabuduce radsej ten nosic opis. Co ti na nom vyhovuje a pod.

zdenkastanka
12. jan 2019

@jatva top znamena ze je super vo vsetkych smeroch... autorka sa pytala na dobry kvalitný nosic... napisala som.ak sa to tebe nepaci tak nekomentuj...

jatva
12. jan 2019

@zdenkastanka prepac, ale komentovat to musim, lebo takto dochadza ku sklamaniam a niektore maminy to moze odradit od nosenia. Nemyslim to v zlom, len sa proste neda poradit konkretna znacka. Dovody som pisala vyssie.

zdenkastanka
12. jan 2019

@jatva tak napis autorke ze sa zle spytala... ona si pytala recenzie a tie sme tu napisali... uz je na nej ktory si vyberie...

jatva
12. jan 2019

@zdenkastanka recenzia sa nepise stylom "rischino je top" ;)