Perinka Zuzana. Aké s ňou máte skúsenosti?

evkasop
16. nov 2010

Ahojte dievcata, ake mate skusenosti s Perinkou Zuzana, moja mesacna dcerka by ju mala nosit. Neviem si s nou dat rady, pretoze ak jej ju zapnem krici - neda sa utisit, na noc som jej ju nedala a teraz sa nevie dospat. Poradte mi co mam robit, ci ju odhodit a balit nasiroko, ako sa len da?Dakujem 😒

junovka
16. nov 2010

@evkasop vies hodit sem nejaky obrazok ako ta perinka Zuzana vyzera??? 😅

evkasop
autor
16. nov 2010

Asi takto vyzerá, je to strašne tvrde, miestami si myslím, že ju možno aj tie ramienka tlačia, proste moja malá to na sebe nechce mat a ja neviem čo teraz...

klincek
16. nov 2010

ahoj, aj mna vraj mama balila do niecoho, co malo drzat nozky nasiroko, aby sa mi po narodeni este dovyvijali klby. ak ma tato perinka taky isty ucel, tak ta nepotesim, vraj som sa v nej trapila tiez a dost dlho..ale fungovala.
urcite ju neprestan pouzivat len tak, porad sa s ortopedom. mozno existuje aj ine riesenie. a ak nie, asi treba vydrzat, aj ked to nebude lahke. zdrave nozky za to stoja 🙂

evkasop
autor
16. nov 2010

Iny ortoped mi odporucal, ze balenie s 3 platenymi plienkami + postolky splnaju rovnaky ucel, ja si myslim ze tie ramienka su chybou na tej perinke, neviem. Ale aj tak ti dakujem klincek.

mirka907
16. nov 2010

@evkasop my sme mali perinku do 4,5 mesiaca. Prvy mesiac sme mali Karin perinku, ziadne zlepsienie. Akonahle sme zacali pouzivat Zuzanu, diagnoza bola lepsia. Asi tyzden trvalo kym si mala zvykla. Tie ramienka tam nie su chybou, ja som ich zozadu prekrizila aby perinka nepadala, lepsie drzala a nozky ostali v abdukcnej polohe.
Je pravda ze tato perinka = 3 platene plienky a postolky ale perinka mi pride ovela praktickejsia, mala sa nezapari (ak nahodou tak ovela menej). A hlavne v noci je to pohodlnejsie. Neboj mala si zvykne. Hlavne to nezanedbaj. Viem ze ta to trapi, aj mna to velmi trapilo ale radsej nech ju ma teraz ako keby ked sa zacne pretacat a bude chciet sadat , stavat sa. Podla mojho ortopeda liecba trva 3krat pocet tyzdnov odkedy perinku nasadia. U nas to tak bolo. A len pre ukludnenie. Dali ju malej dolu ako 4,5 mesacnej a v 10tich mesiacoch uz chodila. Mozem vediet co ma mala napisane v diagnoze?

evkasop
autor
16. nov 2010

Ked sme po mesiaci prisli z ultrazvuku napisal nam lekar toto:
Klin.nalen na koxach: Abdukcie volne.Ortolani, Barlov negat. Nalez na chodidlach bpn.
USG kox: Echo kostenej striesky vlavo oble. Echo chrupavcitej striesky ma uzsi okraj.Echo kostenej striesky vpravo oble. Epifyzy nezalozene bez decentracie. Krytie adekvatne obojstranne - od poslednej kontroly stav dtto.

Odp: siroko balit2 platene plienky nadalej, ortoped nohavicky Perinka Zuzana.

Ja viem, ze aj mala by si zvykla - ale neviem si predstavit dalsi den s takymto placom - mala bordovu farbu, vsetci sme sa zlakli. Fakt neviem...

@mirka907

suem
16. nov 2010

@evkasop Deti nevedia rozpravat, tak ak sa im nieco nepaci, je nepohodlne, boli - placu.
Mamicky deti, ktore cvicia Vojtovu metodu, by ti o placi porozpravali riadne story, jednoducho musite len vydrzat. Mala sa brani ako vie.
Zajdi este za inym ortopedom, co on na to, tak budes mat dusu na pokoji, aby si sa netrapila zbytocne ani ty ani mala, avsak aby si nieco nezanedbala a neskor si to nevycitala resp. dcera tebe.
Osobne radsej problemom predchadzam ako ich riesim, takze by som konzultovala a zatial balila.