Nosenie bábätka do 3 mesiacov

4. sep 2024

Ahojte,ako nosite babatka do 3 mesiacov ked mate na rukach?
Moj maly mal vcera 2 mesiace a inak ako vo zvyslej polohe na rukach byt nechce (bruskom k mojej hrudi),hlavicku drzi sam pekne akurat mu este pada do stran. Ale v polohe aby mi lezal nehrozi. Place... Tak jedine ked je unaveny a uspavam v zavinovacke..
citala som ze to ale neni dobra poloha kvoli chrbtici, ze sa pretazuje...ale od kedy zacal drzat hlavicku cca 3-4tyzdne dozadu inak byt nechce ked ho mame na rukach :(

anketkarka
5. sep 2024

Keď pasie koníky, tak drží tu hlavičku, alebo ešte nie? Nedráždila by som mu nervovú sústava a neničila chrbticu, tým že ho nechám s hlavičkou bez opory. Trpí!

olivia_c
5. sep 2024

Moja ma to iste, ma 3 mesiace a 1 tyzden, od narodenia stale len takto a to ma uz 7 kil a nemozem si k tomu ani sadnut ani lahnut, ale len stat inak mi place. Odkedy da narodila neviem si ju inak pritulit 😀 Akurat cez den sa ju snazim davat aj na brusko ked sa hrame.

banalu
5. sep 2024

Moja mala reflux, nosila som ju v latkovom ergo nosiaci Sestrice carrier one. Aj sme povysavali, aj riady nalozili do mycky 😂
Ak ta nosic ako moznost zaujal, prosim precitaj si o nich vo najviac.
Ja som tiez nic nevedela a najprv nacitala. Lebo nie vsetky "ergo" nosice su naozaj ergo. Nic kde sa da nosit celom napred a ani kde visi dieta za genital nie je ok.
Pozri znacky ako Sestrice, Rischino, Be Lenka a podobne. Pozri ci nemas poradkynu nosenia v okoli a vedz, ze je kopa stranok aj na fb a maju aj bazar kde kupis nosice za dobre ceny.

really8
5. sep 2024

Ano nie je to dobra poloha. Nosila som na tigrika. Oboch. Ked som isla na kontrolu s klbikmi vela mamiciek uz v 6t drzali babatka zvislo. Deti boli nepokojne, stale ich museli utisovat hojdat. Ja som “prehodila” na tigrika a maly v klude pozeral okolo alebo driemal

thereisabear
5. sep 2024

Ani môj nechcel ležať na rukách. Bol zvislo, ale vyššie a hlavu mal položenú na mojom ramene.

cimage
5. sep 2024

Ja som mala nosic a kludne som si porobila co som potrebovala. Vela zien uprednostnuje satku, ale pre mna je nosic jednoduchsi. Skus si najst nosiacu skupinku v tvojom okoli kde mozes vyskusat nosice a satky, ktore ti budu pasovat. Na rukach je to narocne. Ja mam 2rocnu a vzdy ju dam radsej do nosica, ako keby som ju nosila na rukach. V nosici ju ani necitim a ked ju mam chvilu na rukach, tak mi ruky a chrbat odchadzaju.

autor
5. sep 2024

@anketkarka ano praveze drzi hlavicku ked je na brusku, to zacal velmi skoro ju dvihat, teraz uz pekne drzi

autor
5. sep 2024

@anketkarka ale vzdy mu tu hlavicku samozrejme pridrziavam jednou rukou ked ho drzim na sebe a druha ruka pod zadkom

kp7333
5. sep 2024

Nosila som v ergonomickom nosici.

autor
5. sep 2024

@olivia_c no moj mal len teraz 2 mesiace ale vazi uz 5,7kg a teda je to dost zataz na ruky...🙈 zvazujem ergo nosic no ..len teda sa bojim ze ci som mu doteraz nejako neuskodila ze ho takto nosievam

olivia_c
5. sep 2024

Aj ja mam obcas take myslienky, ale nemyslim si.. kopec zien tak ma odrastene deti, nase mami ziadne nosice nepouzivali a sme tu

autor
5. sep 2024

@olivia_c no prave preto mi to napadlo lebo mne mama stale hovori ze nas do 3 mesiacov nosili len v zavinovacke, teda v polohe kde babatko lezi...lenze u mojho sa to neda, od narodenia je nerad v zavinovacke a este k tomu je horuco leto je dopoteny aj bez toho aby v nej bol, neviem si to predstavit

olivia_c
5. sep 2024

U mna je to rovnako, odkedy som porodila su horucavy, som z Ba, a este ju mam stale na sebe lebo najprv koliky a tichy reflux, teraz ostal uz len ten reflux, proste zavinovacka sa nedala pouzit a aj tak v polohe lezmo jej nevyhovuje. Takze ju nosim zvislo bud chrbtom k sebe alebo hrudou k sebe. Dam ju skontrolovat k fyzio a snad to bude OK. Nas mama nemala v zavinovacke, ale dalo sa nas mat aj v inych polohach. Pojdem si buduci tyzden ked prejdu tepla poziciat nosic, pretoze ani v nom nechcela byt co som skusala, boli sme obe dopotene z neho.

autor
5. sep 2024

@olivia_c ved prave preto som si ho ani ja zatial nekupovala, mne staci ze je maly na mne nalepeny na 5 min a sme spotení obaja...tiez som z BA (okolia) takze viem o com hovoris😂...my ani takmer ani nekocikujeme neda sa, stale je strasne horuco

majlo1234
5. sep 2024

Treba si nechat poradit napriklad od pediatricky, ako spravne nosit. Tou polohou si zatazuje chrbticu, babatko ma mega tazku hlavu. Najlepsie je nosit na tigrika, alebo v klbku, potom priecne, striedat polohy casto, ked zvislo, tqk najlepsie vysoko na ramene, aby previsalo cez tvoje rameno trosku.
Tiez som z Ba, rodila som koncom maja, take hrozne leto som este nezazila a furt len na rukach nosim. Ale uz mala tri mesiace a trochu sa to zlepsilo, vydrzi par ninut aj pod hrazdickou. Musime vDrzat😀

lucia23529
9. sep 2024

Ja som nosila v zavinovačke a keď začala hlavu dvíhať prehodila som na druhu ruku kde nedvíhala. Keď začala aj tam skúsila som uspavat na posteli a uspavam tak doteraz. A to mám veľmi kontaktné dieťa. Nenos ho zvislo k svojej tvári, opratene môžeš ak chceš mám knižku od fyzio a poslať foto ako na to 🙂 na tigríka ani na hrudi tiež nemala rada. A to že nemá rado zavinovačku je len plus keďže niekedy je ťažké sa jej zbaviť. A v nosiči sme tiež začali chodiť až v auguste lebo bolo strašne teplo a chodili sme len večer a kúpili moira pre malu a pre mňa športové a až tak sme sa nepotili. Teraz už to bude len a len lepšie.