Kedy sa vaše deti prestali nosiť?

orini
15. apr 2023

Ahoj maminy, moja otazka znie jasne a to kedy vase deticky uz nechceli byt viac nosene?
Rozmyslam nad kupou vacsieho nosica, no ked vase deticky zacali chodit, chceli sa este dat odniest?
Dakujem za postrehy

beata_k
15. apr 2023

@orini Ked mal presne rok. Obchadza nabytok.

rk123
15. apr 2023

ma 1,5roka a nosim stale

banalu
15. apr 2023

Moja (momentalne 18 M) nezaspavala inak ako v nosici (od 2,5 M skrz reflux), mala aj kocikovy strajk. Okolo roka som si povedala dost a ucila som ju zaspavat samu + som zamakala aj na kociku a po par mesiacoch od strajku sa vratila do kocika. Od vtedy som skusila nosic len raz, asi pred mesiacom a dala patricne najavo co si o tom mysli 😂 co ma aj potesilo lebo by som uz musela kupit vacsi.
Zalezi teda, ako je dieta zvyknute a ci sa nosit chce. A vzdy mam v zalohe este satku 😊

thereisabear
15. apr 2023

@orini do 2,5r

ivangeline
15. apr 2023

Tak cca do roka vsetky. :D Postipne uz bolo len na uspatie a nosil von tato...

januelik
15. apr 2023

Pol roka a smarila som vsetky nosice a satky do kosa, dnes ma krpec 7 rokov a ja tak znicenu chrbticu a krize ze ani rehabilitacie, masaze nic nepomaha.

katuska93
15. apr 2023

kedy sa prestali nosit? Ked sme kupili vacsie nositko :D cca v roku a pol

thoughtfulweirdo
15. apr 2023

Po 3 rokoch, keď sa narodil mladší. Síce občas chcela "ako bábo" do šatky, ale hneď aj dole. Ešte v tehotenstve som ju na turistike nosila na chrbte a tešila som sa na tandem po pôrode, ale prestalo ju to baviť. Záleží ale aj od životného štýlu a aktivít, chodiace deti často strácajú záujem ako o kočík, tak aj o nosič, my sme nosenie využívali do terénu 🙂

tani777
15. apr 2023

U nas boli take narazove obdobia..starsia dokym nezacala chodit (17m) tak sa len nosila,potom nosit ani za svet,akceptovala kocik,pripadne ruky..v cca 2.5 sme zacali nosit zas na spanie-u tatika...
Mladsia do 6-7m nosena,potom len kocik lebo musela vsetko vidiet...a teraz ma 2.5 a bud sa nosi,alebo kocikuje,nechce sa jej chodit 😁

andrea_prestastna
15. apr 2023

@januelik a to kvoli tomu? Urcite ne co si mala klokanky??

banalu
15. apr 2023

@andrea_prestastna nemusela mat zly nosic, stacilo, ze bol zle nastaveny, nebola spravna poza alebo to jednoducho chrbat nedaval... nosicom sa zmeni tazisko tela.
Ja mam sestrice a tiez ma bolieval chrbat, ale to mna aj pred tehu.
A nebudeme ai klamat, aj ta najvacsia milovnicka a presadzovacka nosenia musi priznat, ze nie vzdy to je med lizat.

svetlonos
15. apr 2023

@orini
Ked mi maly zacal byt tazky, boliet ma chrbat a dr zakazal koli zdravotnemu problemu. Potom sem tamnosil este mm. Od dvoch rokov som ho nechala v 97% chodit na zretie poschodie peso sameho. I ked by to malo trvat pol hodinu.

bluka2
15. apr 2023

Oboch tak do 4 rokov, samozrejme ku koncu postupne už menej. Takže tak do takmer 20 kg dieťaťa. Chrbtica úplne ok, nikdy ma nebolela predtým, počas ani potom

scorpionflower1
15. apr 2023

@orini tak 1.5 roka. Potom zrazu milovala kocik, dovtedy ani omylom donho sadnut. Nosic sme este potpm vyuzivali prilezitostne na turistiku, ale to bola uz na chrbte, mala tak cca 2,5 - 3.

mia_von_prag
15. apr 2023

Oboch do 10 kg, teda cca do roka. Ja som už mala úprimne dosť, boli mi ťažkí.
Tak som ich viac podporovala v chodeni, zlepšovali sme motoriku, behali sme po ihrisku, trénovali schody. Vtedy nejak sa aj začali viac jedovať v nositku. Asi od 1,5 roka sme aj odložili kočík a keď sme niekam šli, tak za ruku alebo na odražadle.

A u nás je problém, že deti maju veľa energie. Takže ich nechavame chodiť, kde sa dá. S nositkom som unavila max tak seba 😂

sakaca
17. apr 2023

@orini ano nosila som aj ked už začali chodiť, na rýchle presuny alebo na výletoch, pri mladšej som si dokonca spravila radosť a Rischino XXL som si zaobstarala ked mala 2 roky, na výletoch sme využili ešte dosť.