Kedy ísť na prechádzku s nosičom?

19. jan 2022

Ahojte, mám novorodenca a chcela by som ísť prvý krát na prechádzku s nosičom, odporúčate ísť pred jedlom alebo po jedle ? Po jedle by ju netlačilo bruško? A myslite že stačí keď je takto 2 stupne že jej oblečiem pancusky a na to taký normálny overal čo ma vnútri, čiapku a rukavicky a ja si na to dám mikinu a zimnú bundu ? Alebo ešte aj nejaký svetrik jej mám dať ?

andrejka1974
19. jan 2022

Určite nie nosič radšej kočík

lesna_vila
19. jan 2022

kedykoľvek, oblečenie stačí. želám krásnu prechádzku.

thereisabear
19. jan 2022

Vždy som chodila po jedle, nech môže kľudne spať. S oblečením veľmi neporadím, sama a tým mám problém.

diamond007
19. jan 2022

Dávam na bodycko svetrík tenulinky ak je mínus, na nohy pančuchy a teplé nejaké vlnene capacky.. treba dať pozor hlavne na nožičky a dobre obliecť odspodu... A von kedykoľvek. Radšej blízko pri dome sprvu keby bol problém 😅
A overal o číslo väčši, nech bábätka netlačí.

diamond007
19. jan 2022

@andrejka1974 takú otázku tam nevidím, či nevieš čítať?

malicka_mysicka
19. jan 2022

Ja by som aj tu mikinu asi vynechala, budete sa navzajom otepluckovavat. Ja som deti nosila prakticky stale, je uplne jedno ci pred jedlom alebo po jedle. Hlavne nech je nosic ergo.

hradnapani
19. jan 2022

oblecenie by malo stacit, ale treba dat nieco teple na nozicky, dostat aj take nosicske zateplene navleky ci "cizmicky" . neviem ako sa to presne vola. Ak mas nosicsku bundu, kde je dieta zazipsovane v tvojej bunde, tam je to ine. Ja som mojich nosila bez ohladu na jedlo, proste ked potrebovali spat, tak sa nosili. A treba zobrat do uvahy, ze sa budete navzajom ohrievat, takze je skor sanca, ze vam bude teplo viac nez zima.

aaao
19. jan 2022

@andrejka1974 jeezis dalsia mudra….tebe by som dala mojho syna v kocari vrieskajuceho do 5minut fialoveho od revu a bola by som zvedava ci by si bola taka mudra ze nie nosic ale kocar….

andrejka1974
19. jan 2022

@aaao múdra nie som viem čo je to vrestajuce dieťa ale každý nech si uvazi sám čo je najlepšie

autor
19. jan 2022

@andrejka1974 je to každého osobná vec, ale prečo nie nosič ? 🙂
@lesna_vila ďakujem, boli sme 😊 zima nám nebola
@diamond007 tuto nemrzne, krásne svieti slniečko 😊 bola to naša prvá takato vychádzka, malinká bola spokojná v nosiči
@malicka_mysicka nosič mám ergo 🙂

mamelka
19. jan 2022

@andrejka1974 ohľadom,,vrestajuceho,, dieťaťa. Ak mamička chce nosič prečo nie? Správny ergonomický nosič je super vec, aj ja nosím Máriu, a veľa dievcat ,o spoločného termínu na FB majú problém s kočíkom tak musia nosit, nie kazde dieťa miluje kočík ako napr.naša Mária ☺😉

mamelka
19. jan 2022

Podľa počasia. Ja mam napr vsadku co je super vec,tak dám Márie body,pančuchy,dupacky, tenký svetrík, ja si dám len nejaké bavlnený vrch s dlhým rukavom a sal keďže nemám tak vsadku situ aby bola okolo krku, dám bundu malej čiapku a idem... a čítam,ze ste už boli,super,že sa páčilo,ja som včera bola aj dnes s nosicom

andrejka1974
19. jan 2022

Nezda sa mi to preto lebo vidím tie detičky také v tých nosičoch schulene a potom vekom môže trpieť chrbtica moje boli vždy v kočíku a páčilo sa im to mám 5 deti a mala som aj veľmi náročné dieťa,ktoré plakalo dosť veľa a nikdy som nepoužila nosič

autor
19. jan 2022

@mamelka poslednú dobu tu bolo škaredé počasie veľmi, a dnes tak krásne vyšlo slnko, že vravím si že vyskúšam 😊

@andrejka1974 máš pravdu pokiaľ ide o nesprávny typ nosiča, alebo keď je nosič nesprávne upevnený.. ja som si najskôr dôkladne naštudovala aký nosič je vhodný od novorodenca a popozerala kopu návodov ako tam dať to dieťatko správne .. moja v kočíku zatiaľ len vrieskala 😃ale verím že aj v kočíku sa nám podarí ísť na prechádzku

taga
19. jan 2022

@andrejka1974 a presne pre to, ze ty mas 5 deti a nikdy si nemala nosic, to isto iste nemoze byt vhodne a vyhovujuce ani pre ostatne miliony matiek a deti na svete 🤦‍♀️

de_zi
19. jan 2022

@andrejka1974 Tak je to správne, keď sú "schúlené". 😊 Chrbátik má byť pri ergo nosení zaguľatený do tvaru C. Detičky, hlavne tie kontaktnejšie, sú rady natúlené u maminky, určite to poznáš. 😊 Chrbtica môže vekom trpieť z predčasného posádzania, chodítok, či "tlačítok", nie z nosenia, ktoré je vyvážené aj ľahom, pasením koníkov, atď.
Závidím, že všetky detičky ti chceli byť v kočíku. Moja revala celý čas kým bola vo vaničke, takže som nemala na výber, keď sme chceli ísť von. 😅

Autorka: ja som chodila tesne po jedle. Momentálne obliekam cca tak, že: pancušky, nohavice, pletené hrubé ponožky. Merino body, tenší svetrík, pletená kukla. Šatku mám s vlnou a na vrchu moja tenšia bunda. 😊

emjee
23. jan 2022

Autorka: pri pancuskach, dupackach pozor, aby netahali, na nosenie su vhodnejsie bud o cislo vacsie alebo bez spodnej nozicky a k nim radsej ponozky
Obliekaj ako seba, nozky a chrbatik zatepli viac, budete sa navzajom hriat bruskami.

emjee
23. jan 2022

@andrejka1974 nikdy si nepouzila nosic, zjavne o tejto teme nic nevies, takze prosim nedavaj tu nevyziadane rady, tema sa tyka nosenia, nie kocikovania. Vdaka