Ergonomické nosiče

lenka2710
16. jún 2020

Baby potrebujem poradiť, som v tomto nová, prvé dieťa som nenosila, a chcela by som teraz pri druhom!
Prosím poraďte odkedy ste vaše deťúrence nosili a aky druh nosiča ste mali a ako ste boli spokojné! Je toho na trhu strašne veľa a vôbec sa v tom nevyznám
Ja som zatiaľ pozerala Liliputi a Rischino, ale potrebujem skúsenosti ostatných nosiciek 😊
Dakujem za vaše odpovede

mareka49
16. jún 2020

Lenka nosic slovensky vyrobca.
Cca 5 mesiacov☺

saxana000
16. jún 2020

Fidela fly tai spojenie satky a nosica.stvorec je usity ako na nosivci ale pasy si viazes ako satku.obciahla aj muza co je dost vysoky. Zacali sme asi od pol roka..keby chcem este ju tam napcham ma 3 a.pol roka.je asi do velkosti 104.nosili sme vpredu aj vzadu..ale keby sa mam druhy krat rozhodnut idem do.prackoveho nie do viazacieho...chcela som ho lebo som myslela ze bude tato nosit abuly sme neprestavovali stale popruhy ale z 90 percent som nosila ja.cvak cvak a je to.lepsie nez sa motat do 3m popruhov v blate na parkovisku pod lesom.

xjakubikovak
16. jún 2020

@lenka2710 ja som nosila cca od 3.5 kg resp. od 2 mesiaca, Mali sme viacere nosice, spokojna som bola s Lenkou ale ta ma makky bedrak a ten mi uz pri vyssej vahe maleho nevyhovoval a teraz mame Moyo 🙂 Urcite pozeraj rastuce nosice a idealne by bolo si ich par poskusat lebo kazdemu sadne nieco ine. Na rischino sa mi zda ze sim citala ze sa trochu zložitejšie nastavuje, ja som ho tiez mala a teda tiez mi to neslo ale v tom.case som nemala o nosičoch ani paru takze mozno to bolo aj tym 😀 Inac aj Sestrice su super, Lenny Lamb, Zumbucca...

tatapipka
16. jún 2020

to je rozsiahla téma nájsť správny nosič..ideálne by bolo ak by si bola schopná zájsť už aj s bábom do nejakého materského centra v tvojom okolí , kde sa robia podporky v nosení detí, a vyskúšala si aspoň zo tri..ja som mala najprv Ergobaby klasický starý nosič, bol asi od 4 mesiacov, najprv ma z neho boleli kríže, až som prišla na to, že dieťa tam musím mať upnuté fakt že na fest (ale aby dýchalo samozrejme) aby ma nič nebolelo a tam bol super bedrák a aj popúšťanie verzus uťahovanie nosiča bolo veľmi jednoduché..potom som ale bola sklamaná z toho, že sa donho už väčšie ako 1,5 ročné dieťa nevôjde a tak som šla do Rischina standard , najprv som bola nadšená, ale tá novorodenecká vec na nôžky čo tam je je taká, no neviem, či to bolo úpne OK (kamoška má flexi verziu a dlho ho nevedela nastaviť pre svoju malú) bedrák je v porovnaní s ergobaby dosť zvláštny a popruhy sa mi nedajú dobre popúšťať ked potrebujem...akože mne to stačí ale nedoporučila by som ti ho...a ergobaby zas bolo na mužovi smiešne malé.ja som nízka a rischino mi zas príde na vyššie ženy..