Čo poviete na tento nosič?

florianabotosova
17. jún 2021

Ahojte žienky včera som kúpila nosič značky chicco easy fit geometric. Vraj je to ergonomický nosič no na Facebooku ma presviedčajú ženy ze to vôbec nie je ergonomický nosič ze je to klokanka. Mate s nim niekto skúsenosť? Ďakujem

martyzpp
17. jún 2021

@florianabotosova je to klokanka, dieta sa da v tomto nosici nosit aj tvarou od seba a to v ziadnom pripade nie je ergonomicke a zdrave. Pozri si radsej ine nosice, je ich vela perfektnych ergonomickych ( Rischino, Moyo, Sestrice, Belenka, Tula, Storchenweige….)

florianabotosova
autor
17. jún 2021

@martyzpp tak nechápem načo napíšu ze je ergonomický bože. Aj keď ho nebudem používať až tak často len na cestu do obchodu aj to mam par krokov od domu.

qetka
17. jún 2021

@florianabotosova kto ti povedal, ze je to ergonomicky nosic? Ak je z eshopu,, tak ho normalne vrat ;)

martyzpp
17. jún 2021

@florianabotosova aby ho predali 😉…mozes pozriet nosic na bazare ak je novy velmi drahy. Aj ja som si kupila nosic na bazare a tiez som vyuzivala len prilezitostne…vyhoda je, ze potom ho mozes znova predat ale najdolezitejsie je, ze pre dieta je potrebne naozaj vybrat kvalitny nosic a tie cosi stoja.

florianabotosova
autor
18. jún 2021

@qetka nie je z eshopu je z predajne detskej. No však je to písané aj v letaciku co je pribalený v krabici

natalief
19. jún 2021

Žiadny taký výrobca detského príslušenstva alebo kocikov nemá ergonomické nosiče. Je to tam napísané lebo na to neexistujú schválené normy ktoré by to kontrolovali. Mohla by si pozliepat kúsok látky nejaky popruh a povedať je že to ergonomicky nosič 🙂 klokanky nie sú dobré pre dieťa ani na cestu do obchodu,predsa chceme aby im tam bolo príjemné a aby boli v správnej polohe, to v klokanke nedocielis . Ženy ťa nepresvedčuju v zlom, ale chcú ti poradiť. Sama som v tej FB skupinke a takéto otázky sú tam denne 🙂 bazarovy ERGO nosič kúpiš aj do 40-50€. Treba ale vedieť aké máš veľké bábätko a podľa toho vyberať nosič je ich veľa a dá sa nájsť ten správny veľmi lahko

martyzpp
19. jún 2021

@florianabotosova
@natalief a hlavne, su aj pre teba a babo ovela pohodlnejsie pretoze si ich vies prisposobit…ked som cakala prveho drobca, myslela som si, ze Manduca je top z nosicov. Nasla som na bazare krasny za 50€ a tesila som sa…ked sme tam dali drobca tak mi tam vrieskal, krutil, mna z toho bolel chrbat. Zacala som sa trochu viac zaujimat o tuto tematiku a teda zistila som, ze to je hotova veda 😂. Na fb som si nasla nosiacu skupinku mamiciek z mojho mesta a sla som tam vyskusat rozne ergo nosice. Najpohodlnejsi pre mna a maleho bol Moyo, ten mam stale a budem pouzivat aj pri druhom drobcovi.

natalief
19. jún 2021

@martyzpp Ja nosím malú od cesty z pôrodnice a prešlo mi rukami aj 60 satiek a 10 nosičov tak sa snažím radiť ostatným . Áno každému sedí niečo iné ale každá z nás takto začínala že nevedela kde je sever, tiež mala jednu klokanku ktorá letela do koša . Najlepšie je skúšať ale niekedy taká možnosť nie je 🙂 ale máme v nosiči skupinach veľa zian čo vedia poradiť prípadne poslať nosič na skúšku ;) ja som mala prvú be Lenku a bola fajn . Teraz som skočila so sestrice plus a 5 satiek k tomu 🤣