Chceli sa vaše deti nosiť v nosiči hneď?

michaela844
29. jún 2019

Ahojte, ako dlho vám asi trvalo kým si dieťa zvyklo na nosenie v nosiči? Už som pár krát skúšala, no nechce tam byť 🤨. Samozrejme vždy sa uistim či je všetko ako ma byť, či ju dačo netlačí atď. Možno robím dačo zle. Akú máte vy skúsenosť? Ďakujem

lucia147852
29. jún 2019

Aký máš nosič?

lindusss2016
29. jún 2019

@michaela844 napis vek a rozmery dietata a aky presne mas nosic. Plus by velmi pomohla fotka, ako ho tam mas

jarnajar
29. jún 2019

Mne vydržala, ale nezbožňovala ho. Nosila som teda len občas, keď bolo treba niečo vybaviť. Nastavenie som tiež mala OK. Teraz ako mala skoro päť mesiacov si začala strašne žiadať telesný kontakt, tak som skúsila nosič a miluje ho. Najväčšia sranda, že to prišlo s tou vlnou horúčav, takže sa riadne varíme, ale je spokojná :D pritom teplo inak neznáša :D takže ak je ozaj dobre nastavený, poradím len priebežne skúšať.

pininka1
29. jún 2019

Dve deti nechceli byť v nosiči vôbec, tretie bolo total nosicove, a všade, aj sme sa tak uspavali. Nie každé dieťa chce nosič a šatku.

lindusss2016
29. jún 2019

@jarnajar podla mna bola prvykrat do nosica mala, pre tych uplne mini novorodencov to nie je velmi pohodlne riesenie, teda ak si nemala nrjaky nosic extra pre novoskov

lindusss2016
29. jún 2019

@pininka1 v akom nosici ti deti nechceli byt? Ja osobne som este nevidela dieta, co by nechcelo byt pri mame, ak bola pouzita vhodna pomocka. Netvrdim, ze to neexistuje, ale ja som to fakt nevidela

pininka1
29. jún 2019

@lindusss2016 ja som vyskúšala rôzne nosiče, nepamätám si už názov, ale pri najstarsom boli nosiče ešte v plienkach. Ja osobne poznám viacero mamičiek ktoré pokúsili a skúšali za drahé prachy a deti tam nechceli byť, boli nervózne. A keď si ešte nevidela dieťa ktoré nechce byť pri mame,pošlem ti môjho prostredného syna. 5 mesiacov sme ho trápili s kontaktnými rodicovstvom, nosič, v noci spal pri mne, resp sme sa tvárili že spí, len reval, bol nervózny,az som to už nevydržala, položila som ho do postieľky a odvtedy spal bez revu, kľudne, úplne bezproblemov. Nikdy nechcel aby sme pri ňom ležali, ani žiadne dotyky. Jediná vec na čo ja verím, že každé dieťa je individuálne a rozhodne neplatia na všetky deti rovnaké veci.

lindusss2016
29. jún 2019

@pininka1 ved som aj napisala, ze asi to existuje, ale ja s tym ozaj skusenosti nemam. Mam skusenosti s tym, ze dieta nechcelo byt v nosici, ale po vymene nosica za ergonomicky nosic vhodny na vek a velkost dietata nebol problem, popripadetie fajnovejsie deti si vyzaduju satku. Obcas staci upravit len oblecenie, popripade vybehnut na cerstvy vzduch, niekedy su v tom ozaj len malickosti, ale vacsina deticiek nosenie miluje, ked mamicky vedia, ako na to.

michaela844
autor
29. jún 2019

@lindusss2016 ok skúsim ju v tom odfotit.. Ale tak už som aj po kukala rôzne videa, snažím sa aby mala správne nožičky, hlavu. Ma 3 mesiace, je v kojeneckej vlozke. Ma 63 cm 6kg.🙂

michaela844
autor
29. jún 2019

@lucia147852 takýto typ 🙂

michaela844
autor
29. jún 2019

@jarnajar asi máš pravdu, netreba to zadávať 🙂

lindusss2016
29. jún 2019

@michaela844 aha no, tak tam vidim problem uz v tej vlozke 😐 to vela deticiek neznesie. Ked dorastie do nosica, moze sa to cele zmenit, takze nezufaj, skusaj. Ja ti radim obliect len nejake tenucke bavlnene bodycko, supnut ju tam a rychlo pochoduj von, skus teda este v case, ked slnko nepecie. Dalsia alternativa, vyckaj, kym budes vidiet, ze je uz unavena a daj ju tam vtedy, keby vyrevovala, zas treba ist rychlo von. Popripade niekto do nosica dava uz takmer spiace dieta. Neboj, urcite prides na to, kedy a ako ju tam dat, aby bola spokojna

michaela844
autor
29. jún 2019

@lindusss2016 chápem, čiže počkať kým dorastie trošku (sa mi zdá ze od 6 mesiacov netreba už tu vložku) a skúsiť bez nej? 🙂

michaela844
autor
29. jún 2019

@lindusss2016 aj ja som mala skôr pocit, že jej vadí dá vložka

katrin21
29. jún 2019

naco to siilit? ani moja nechcela byt v nosici, ziadnom, skusala som viacere a dnes som rada, ze som ju nemusela nosit, iba co by som si pokazila drzanie tela, jej brusko a svaly trupu a v lete sme sa zbytocne navzajom neprehrievali.... moja predstava bola ako pomocnik, ked mala reve, na chvilu, ked musim navarit, alebo tak.. ale nie, nevyslo to a sme tu, prezili sme.

michaela844
autor
29. jún 2019

@katrin21 však jasné, ak sa to časom nepodarí, nebudem ju trápiť🙂

atislava9
29. jún 2019

Ja som skusila manducu a tiez tam nechcel byt🤷‍♀️ Videla som na nom, ze sa tam neciti komfortne, skusili sme to asi 3-4 krat, ale zakazdym reval. Esteze som nekupila, len pozicala na skusku😅 ma 4,5 mesiaca

michaela844
autor
29. jún 2019

@atislava9 ja som kúpila.. Bohužiaľ 😭😆

lindusss2016
29. jún 2019

@michaela844 ja by som skusala aj s vlozkou dovtedy, ale nie zas nejak na silu, daj ju tam a skus ist na prechadzku, ale ak neprestsne plakat do 10 min, tak ju vyber a skus zas o tyzden atd..

taga
29. jún 2019

@michaela844 liliputi ma neskutočne debilnu tu novorodenecku vložku s prepáčením. Určite jej vadí to .. skús šatku, alebo iný nosič, alebo počkaj kým ti dorastie na nosenie bez tej vložky 😉

ivik111
29. jún 2019

Mam doma dieta,ktore nechcelo byt nosene(plakal,plakal,plakal...)tak ako sme ergo nosic kupili,tak sme ho po par mesiacoch aj predali.🤷🤷syn od narodenia nemal rad kontakt "telo na telo",nikdy ani so mnou spinkat nechcel.on je samostatna jednotka,ma svoju postielku a hotovo😀su take deticky....

ivik111
29. jún 2019

@pininka1 mam doma uplne rovnake dieta!kazdy mi len radil-musis ho mat pri sebe,nosit ho,spat vedla neho....a ten rucaaaal a nechcel🤔🤔tiez mi dlhsie trvalo,kym som pochopila,ze on je v tomto "iny"a prestala tym trapit jeho aj seba!

lindusss2016
29. jún 2019

@katrin21 moze sa jej to zist este velakrat. Napr.ked moj maly musel byt v nemocke celu noc nalacno a na izbe sme mali chlapceka, co celu noc prwreval, nenechal nikoho spat, ostatne deti plakali tiez a moj maly si pokojne prespal noc v satke. Celkovo v nemocnici nas zachranila nespocetnekrat. Dietatu nosenie nijak nenici brusko ani svaly trupu, to mas z akeho zdroja, prosim ta? Prehriat sa v satke neda, ked je vonku v tieni 33, na slnku okolo 40, v dusnom kociku sa vydrzat podla mna neda, kdezto tvoje telo ma teplotu okolo 36, cize urcite menej nez v kociku, navyse v nosici ci satke prudi vzduch, tak sa neda hovorit o prehrievani. Nemam rada, ked nosenie neguju ludia, ktori s nim nemaju realne skusenosti. Ja som odnosila 2 deti, kocik sme pouzivali asi 2 mesiace dokopy a ani jedno z nich nema pokazene brusko, ani nic podobne. Normalne su to sikovne decka, obaja chodili uz v 10 m bez pomocok typu pavuk a pod.

lindusss2016
29. jún 2019

@atislava9 manduca zacne byt detom dobra okolo 4-5 m. Novo vlozku maju tiez otrasnu. Ale vseobecne to nie je najstastnejsi nosic, za mna je otrasne tvrdy, to sa neda porovnat s niecim ozaj dobrym.

deedol
29. jún 2019

@lindusss2016 moj tiez nechcel byt ani v satke ani v nosici, uvazovala ho tam nosiaca poradkyna u nas doma v klude a potom aj ja parkrat. nosic bol ergonomicky (moyo tiny). proste sa tam potil, vydzal chvilu, max. 30 min, ale ze by to nejako vyzadoval, to nie. takze zrejme su aj take deti.

lindusss2016
29. jún 2019

@deedol ale ved ja sa nehadam, ze nie su. Moje take nastastie neboli, doteraz su velmi kontaktni, ja to milujem, ale ked som hladna a liepaju sa po mne, tak mi to uz zavadzia 😂 vsetko ma svoje pre a proti

deedol
29. jún 2019

@lindusss2016 moj je tiez kontaktny, ale nie v nosicoch 🙂 presne v tej situacii, ktoru opisujes, by mi to dost pomohlo, ale mam smolu 🙂

lindusss2016
29. jún 2019

@deedol mozno ma klaustrofobiu 😂 aspon moj muz takto odovodnuje, ze nechce nosit 😂

deedol
29. jún 2019
katrin21
29. jún 2019

@lindusss2016 to mam od najvacsej odbornicky na diastazu, ktora aktualne prednasa aj lekarom na roznych sympoziach, chodi k operaciam , skoli .... jej kolegyna zas riesi male deticky a ich rehabilitacie, spolupracuju.... je to topka na SK a dovolim si povedat, ze aj inde.. vola sa Monika Šrenkelova a verim jej... 🙂 ma pravdu, vsetko co hovori, dava zmysel. BOla som na jej prednaske, aj kurze, takze mam info z prvej ruky a poviem ti, ze kto chce nosit, nech nosi, ale max. hodinu denne.. viac nie.
Skus si sadnut do tej polohy, ako tam je dieta s tou uzasnou chrbticou do C, co tak chvalia zastankyne nosenia a uvidis, co ti spravi brucho.. neaktivuje sa, nemusia sa pouzivat hlboke svaly brucha a ked sa toto do roka spravne neaktivuje, ma dieta - ako buduci dospely - zarobene na velke problemy .. s chrbtom, bruchom, kadecim....

a neviem, odkial mas ty zdroje teploty kocika, ( pokial nie je zakryty plienkou, co teda nie je vhodne) , ale moje dieta spalo vzdy na terase v tieni, kde bolo tak 29 -30 v kociku, na mne by bolo na tych 36st, co je teda dost... a viacere kamosky, co aj nosili, sa mi stazovali, ze v lete je to brutal, ze su cele spotene... a radi by dieta vyklopili, lenze hold, naucili si ho a hned sa potom zobudzalo, tak trpeli....
Ze to vyhovuje tebe ja viem ale nie kazdemu musi 🙂