Aký nosič, či šatku pre 2-mesačného?

jugolinka
30. apr 2020

Prosím poraďte mi, aký nosič, či šatku mám kúpiť pre 2mesačného synčeka. Vôbec s tým nemám skúsenosť. Má reflux a je nervózny, plače. Málo spinká. Ďakujem za všetky rady.

xjakubikovak
30. apr 2020

pri 2 mesacnom je najvhodnejsia elasticka satka, myslim.ze elasticke su v podstate rovnake az na znacku a farbu, potom ked elasticka zacne byt nepohodlna tak sa treba pozriet po pevnej tam uz treba pozerat gramaz a primesy. Satku sa treba naucit viazať, napr. mne to dotahovanie vobec neslo takze my mame nosič. Nikto ti nepovie čo sadne tebe, preto kazdy skuseny nosiaci rodic odporuci vyskusat nejake nosiče a podla toho sa rozhodnut ale teraz sa to asi velmi nedá. Mne zo zaciatku vyhovovali nosiče s mäkkým bedrakom- LennyLamb, Lenka ale ked uz mal maly okolo 9kg tak som musela vymenit bedrak za tvrdy lebo ma uz velmi tahali plecia- teraz mame Moyo, skusala som Sestrice tam su take vychytavky ako spona na magnet, kolajnicky na posuvanie spony. Pri nosicoch este treba pozerať ci chces klasicke popruhy alebo aby sa dali prekrizit- krizene sa davaju malinko zložitejšie ale inak som v tom nevidela rozdiel. pozeraj nastavitelne nosice tie vydrzia dlhe nosiace obdobie 🙂 Tolko z mojich skusenosti

ivangeline
30. apr 2020

Mám Rischno Flexible. Skvelá vec ... plus fitlopta. Inak nezaspi.. ja nie som v byte toľko v pohybe..vonku nie je problém zaspat..Má 3m.

briseovna01
30. apr 2020

Tula free to grow je tiež od narodenia. Ľahko sa s ním manipuluje.

leniel
4. máj 2020

@jugolinka nosenie by Vam mohlo pomoct. Ak satku, tak uz urcite nie elasticku, tie su pohodlne maximalne do 6 kg. Popozeraj kludne aj tu v bazari, alebo vo fb skupinach Nosenie deti s laskou alebo Nosime nase deti - predajne albumy, na uvod nejaku s gramazou tak do 260g/m2, dlzka podla tvojej konf.velkosti. Satka je najvariabilnejsia, a hlavne sedi dietatku stale. Napolohovat dietatko a usadit spravne do nosic, zabezpecit fixaciu hlavky, ergopolohu nie je take jednoduche, ako by sa mohlo zdat. Ak vsak tuzis po nosici - popozeraj slovenske satkove ergo nosice - napr. moyo first size, Rischino flexible, Zumbucca, NoMa, Bimbi, od cca 3/4 mesiacov vymakany Sestrice carrier😉 a krasne nosenie zelam 😉