Akú ulitku kúpiť pre mesačné bábo?

zuzinka18
13. máj 2015

Ahojte chcem sa spytat aku velkost ulitky kupit
Chcem swaddle me a velkosti su
S: 3.15 - 6.35 kg (0 - 3m)
L: 6.4 - 9.1 kg (3 - 6 m)
Teraz mame mesiac a mame 4300 g pribral sme kilo.
Jedna mamina pisala ze uz pri 4,5 kg bola tesna tak ak mate niekto skusenosti tak radte prosim🙂 dakujem

adkat13
13. máj 2015

dobrý výber 🙂 je síce pravda, že tá menšia vám už asi dlho nevydrží, ale v tej veľkej sa ti "utopí". takže radšej tú menšiu, aj keď na kratší čas, veď potom nie je problém ju na bazáriku predať 🙂 a ešte jedna poznámka, ak ste doteraz žiadnu nemali, je dosť možné, že sa v nej malinkému nebude páčiť, bábo na to treba zvykať hneď od narodenia. inak je to skvelá vec, používali sme skoro do roka 🙂))

medovka14
13. máj 2015

Co je to ulitka ak sa môžem spýtať?

mirka17
13. máj 2015

no ak chceš použiť ulitku na "neposedné ručky", tak by som ti radila vziať S.
ja som svoje deti zavinovala do perinky tak, aby nevedeli pohnúť rúčkami, lebo sa vždy buchli a prebudili sa, ked som ich takto zaviazala tak mi pekne spali. ale to som robila maximálne mesiac, po mesiaci ti už takto spať nebudú, práve naopak budú nervozne že nemajú voľné rúčky. preto si myslím že použiť ulitku na 6 - 9 kg dieta je sila.

zuzinka18
autor
13. máj 2015

Dakujem pekne, maleho viazem do perinky aj s rucickami na noc len uz bude zachvilku mala a rucickami sabudi a hlavne byva spoteny v perinke a to ho neobliekam moc tak vyskusame a uvidime🙂

greeny
13. máj 2015

@zuzinka18 dcerka mala pri narodeni 4380g takze ja som hned kupila L-ko, tiez swaddle me a bolo jej dobre tak do 5 mesiacov, potom uz male

adkat13
13. máj 2015

@mirka17 nechápem, čo je na tom sila. každé dieťa je úplne iné. moje spávalo v ulitke takmer do roka. bez toho nevedela zaspať a spala nepokojne. takže písať, že baliť 6 - 9 kg dieťa do ulitky je sila, mi príde dosť scestné. ako keby boli všetky deti robené cez kopirák...