Ako ste obliekali svoje dieťa a seba do nosiča na jeseň?

9. sep 2024

Ahojte ako ste obliekali svoje dieťa a seba do nosiča na jeseň ? 🙂
Viem že bábätku dlhé nohavice,ponožky, čiapku ale čo navrch ? Máme moira tričko na odvádzanie vlhkosti čo sme používali cez leto ale je s krátkym rukávom

Sebe som dávala na leto len športové-priezdušné tričko a bolo hotovo alebo teraz nechcem aby nám bolo moc teplo/zima

Čítala som že existujú aj oblečenie pre rodičov na nosenie. Oplatí sa to? Ak áno máte nejaký tip ?

Ďakujem

malamimi6
9. sep 2024

Ahoj, dieťatko obliekam tak, ako je doma- napr dnes máme 21°, ale prší. Malý bude mať v nosiči oblečené body s dlhým rukávom, ponožky, tepláky, papučky a čiapku. Nosič je jeho ďalšia vrstva. Na sebe budeme mať nosiacu mikinu od Mončiči dizajn. Musím odsledovať, či mu nebude teplo 🙂

V zime dávam dieťatku aj tenšiu mikinu a nákrčník a na nás bundu.
Mám ušitú vsadku do bundy (ja mám od nellytex, ale šije aj Mončiči dizajn)
A ešte mám sustiakovu bundu z Lidla, tá je tenká, jednu zimnú hrubú mám z Bonprixu a hrubšiu mikinu mám od Mamika

ninjah
9. sep 2024

Ahoj, záleží od teploty a ako je babo veľké ale ja beriem nosič ako ďalšiu vrstvu, ako mikinu, takže napríklad dnes je u nás 18 stupňov a prší. Ja by som dala tenke leginy, ponožky, papučky (mam take návleky nepremokavé po kolienka) a bud dlhý rukáv klasika bavlna. Čiapku žiadnu, moje deti neznesú čiapku. Obliekam ako seba, pretože počítam s tou vrstvou navyše ktorou nosič je. Nosiace oblečenie je super ale treba dávať pozor napríklad pri vetrovkach, aby keď babo nosíš máš aj ty schovaný krk
Niektoré vetrovky vyrábajú s tým že das nosiacu vsadku (napríklad bonprix) ale tebe zostane holý krk, čo je v zime pri zimných bundach dosť nepraktické. Mam ale napríklad nosiacu mikinu z bonprixu z flisu a bola to úžasná kúpa lebo je to veľmi teplé a má to aj kapucňu pre babo aj ja mam skrytý krk. Poprípade si nájdi bývajú aj ženy ktoré šijú vsadku na nosenie do vetrovky či mikiny ktorú už máš, len zmeriaš zips. Ale pri bundach treba počítať že ak ti sedí bez nosiča, s nosičom nemusí keďže popruhy sú hrube a na ramenách to vie vadiť v bežnej nenosiacej bunde alebo ich tam nemusíš vôbec vedieť narvať. Ja mam deti otuzilejsie ako som ja sama, čiže ak mne začne byť zima a sú rovnako oblečení ako ja, viem, že im zima ešte nie je 😄. Bývajú aj take návleky iba na nosič, zateplené a cez seba to natiahnes takými tenkými popruhmi alebo gumičkami. Vyrábajú to tuším aj sestrice napríklad, ale býva to veľmi drahé, radšej by som si to tiež dala ušiť u niekoho.

thereisabear
9. sep 2024

Oblečenie pre rodičov určite áno. Na teplejšiu jeseň mikinu a na chladnejšie počasie (aj zimu) softshellovú bundu. Tiež pozri návleky na nohy pre bábätko. Za mňa aj merino kuklu a celkovo merino sveter a nohavice alebo overal.

autor
9. sep 2024

Ďakujem vám veľmi pekne. Babo ma 5 mesiacov tak sa ešte učíme čo a ako 🙂 určite popozeram keďže už je 20 stupňov nech to mame dokonca týždňa

autor
9. sep 2024

A náhodou pánske ste neriešili? Moja partner nosí veľmi rad malu a nič také som nenašla, jedine žeby si dal mikinu a k tomu kupil vsadku

ninjah
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
10. sep 2024

@ninjah drahšie nevadí keďže nosič fakt využívame a určite sa nám to vyplatí ale pozriem u tých výrobcov 🙂 ten navlek určite ale partner chcel tiež niečo také ako som našla na tom bonprixe 😀 to sa mu veľmi páčilo