Ako dlho sa má používať novorodenecká vložka v manduce?

krasnanevesta
7. okt 2015

Ahojte mam 3 mesacnu dcerku doteraz sa nosila v manduce v pohode s tou novorodeneckou vlozkou ale uz asi tyzden sa jej tam velmi nepaci mam pocit ze ju to uz tlaci lebo ju ledva do tej vlozky zapnem.....ako zistim ze ju mozem nosit bez nej? A mam potom mat aj zapnuty zips? Hlavicku si drzi pekne ale nie dlho musi mat trosku oporu aspon ruky na krku tak neviem ci pockat kym trosku podrastie a dovtedy nenosit. A prosim neradte mi kupit satku uz manduca stala dost prachov nemozem teraz investovat znovu. 🙂

katpetdo
7. okt 2015

@krasnanevesta maleho 3,5m nosim uz asi 3t bez vlozky a s rozopnutym zipsom...hlavu drzi ale nie je to 100%. Je trosku vacsi oproti priemeru takm mu to nevadilo

kakajkova
7. okt 2015

Ja som maleho v tomto "medziobdobi" nenosila v manduce. Do vlozky sa uz nedal zapnut ale bez vlozky mu bola este manduca velka. Pockali sme a potom sa v nej mal paradne ;)

krasnanevesta
autor
7. okt 2015

A co znamena ze bola velka?

nicolle21
7. okt 2015

my sme v 3mes uz boli bez novorodeneckej,ak dieta vie obopnut nozicky okolo nosiaceho bez problemov,tak uz kludne mozes nosit bez nej.. vyskusaj a uvidis,ci tam bude malej ok,da ti vediet,ak to bude nepohodlne a zips mozes mat kludne este rozopnuty

krasnanevesta
autor
7. okt 2015

Dakujem za odpovede budeme dnes skusat 🙂

kakajkova
7. okt 2015

@krasnanevesta velka bola v tom zmysle, ze mal nozky velmi "rozcapene" a vystrete, lebo ta manduca bola dost sirsia ako vzdialenost medzi jeho kolenami. Neviem to lepsie popisat :/ a ani tam nebol spokojny tym padom. Ked dorastol, tak nebol problem 🙂

krasnanevesta
autor
8. okt 2015

Uz rozumiem 🙂 tak teda len pockame kym malicka trochu podrastie. Dakujem za rady.