Aké topánky do chodítka?

elizabeth453
10. nov 2008

ahoj,,,,zaujimalo by ma ake topanky, alebo papuce treba do choditka,,,alebo stacia ponozky?

katrin
10. nov 2008

elizabeth, ak ti uz dieta chodi, malo by mat topanky s pevnou pätou...

Osobne, nie som zastancom choditka, ani sme ho nikdy nemali, ale keby uz, tak by decka mali poriadne pevne topanocky 😉

elizabeth453
autor
10. nov 2008

este nechodi, len si s nou nevieme dat rady, len by stala, tak sme jej boli nuteny to choditko kupit...
obycajne protismykove papucky asi nestacia 😒

titkovamiriam
10. nov 2008

jednoznacne pevne ,ked uz to choditko musi byt-no asi by som pockala aspon do 9m.

fifinna
10. nov 2008

Ja som davala na zaciatku tvarovane papucky, ale potom som presla na obycajne protismykove ponozky, ktore pouzivame doteraz. Vraj je lepsie pre dieta, ktore sa este len uci chodit bosa noha.

elizabeth453
autor
10. nov 2008

ja tiez nejak extra nefandim choditku, ale co snou mam robit....ziadna hracka ju nebavi, silou mocou sa chce postavit...takto je aspon chvilku spokojna..
a ake su to tie pevne topanky 😖

katrin
10. nov 2008

elizabeth, tak ju daj do ohradky, nech sa nauci chodit okolo ohradky,.... 😉

pevne topanky maju spevnenu pätu, sú buď na zaväzovanie, alebo na suchý zips, môžu byť aj sandálky, ale musia mať prekrytý kotník (žiadne tenisky pod kotník, žiadne mäkké papučky, pekne vysoké a pevné) - odporúčanie všetkých ortopédov

siwike25
10. nov 2008

ahojte moj maly bol už od 5 mes.v choditku ,postupne 3 min a potom podla mesiacou aj dlhšie.Použivaly sme protišmikove ponožky alebo sme maly pevne topanočky 🙂 🙂

elizabeth453
autor
10. nov 2008

ani ohradka ju nebavi ☹
co som citala na nete , tak jedny pisu, pevna obuv, druhy zas len ponozky,...tak neviem

lienka79
10. nov 2008

najlepsie protismykove ponozky, prip.kozene ortopedicke topanocky na prve chodenie,vtedy je nozka pevna ....

elizabeth453
autor
10. nov 2008

ona v tom choditku v podstate ani nechodi, len skace
a ked uz pohne tak stoji na patach , nie spickach

miriamkac
10. nov 2008

moj nazor: ziadne choditko, pokial nechodi, tak na zem do protismykovych ponoziek a na styri pekne lozit 😝.

elizabeth453
autor
10. nov 2008

hm, keby ona chcela , ale nechce..najde to co je najblizsie a zacne sa stverat..kym nepadne/samozrejme na tvar/
takze asi mi ina moznost nezostava len to choditko, len niekde musim najst take topanky

evina313
10. nov 2008

ja si myslim že v kazdej obuve maju tie obyčajné biele topanocky na prve kročiky. odkial si?

blau
10. nov 2008

eli si precitaj aj temu : od kedy do choditka....
tam si precitas a mozno zmenis troska nazor 😉

elizabeth453
autor
10. nov 2008

momentalne zijeme v Glasgowe, v Skotsku...a tu ich asi mat nebudu, preto som sa pytala, ake papucky, bo jedny mam zo slovenska, ale tie maju makku podrazku, ale su protismykove a su po kotniky

elizabeth453
autor
10. nov 2008

blau...ja viem, ze choditko nieje dobre na nic,,,ale co s nou

blau
10. nov 2008

no ked je taka tak nachvilku by si ju teda tam mohla dat, ale skor nie ako ano, tak na par minut...porozkladaj okolo nej hracky lahni si s nou na deku a hraj sa s nou, ci ani to ju nebavi? ja myslim, ze ked zajdes do obuvy tak ti poradia ake topanocky su vhodne, no ale kedze este nechodi , tak by jej maly stacit tie ponozky. My zatial tiez nemame, ale on uz sa sam postavi, ked sa prichyti postele alebo stola, takze zajtra ideme nakupovat topanocky. Tiez by sa mu pacilo v choditku, ale nedavam ho tam najskor v 11mesiacoch

elizabeth453
autor
10. nov 2008

tak ona a hrat sa 😀 to nedokaze, len spekuluje
hm, mam pocit, ze ona uz v 11.mesiacoch bude chodit sama
uz som sa bola pytat v obchode s detskymi vecami, tak mi ukazali len take topanky, uz na chodenie, ktore su minimalne o 2cisla vacsie...asi zas musim alarmovat mamu 😎

blau
10. nov 2008

mama je mama 😉

elizabeth453
autor
10. nov 2008

len skoda, ze tak daleko/obcas/

miriamkac
10. nov 2008

elizabeth453.....prave to je ono....musi lozit, stverat sa....a ty musis davat samozrejme pozor, ale ver tomu, ze ked ju "odlozis" do choditka vyriesis svoj problem na par dni, lebo ako pises aj to ju prestane bavit ako vsetko doposial a zase budes na zaciatku. Skus sa jej venovat aspon celu hodinu nabadat aby lozila, nech sa aj sama stavia a namaha sa, unavi sa...pusti ju do skrine, kde si neublizi, do suflikov s ponozkami 😝 daj jej k dispozicii hracky ako spominala blau...zaujmi ju. Ved take sedem mesacne babo spi aj 2x za den takze si mysli, ze ked sa jej budes venovat bude to 100krat lepsie ako ju dat do choditka 😢 ...Ja som mala po byte "rozlezene" tri deti a ziadne choditko som nemala... 😝 v stasti sme to prezili...a teraz uz lietaju ako sarkani...vela stastia: a este je tu takato tema:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

elizabeth453
autor
10. nov 2008

miriamkac...lenze ju nezabavim nicim, nic ju nebavi...tolko vseliakych "hovadin" co sme jej nakupili/sorry/, a nic
ani skrine, ani sufliky, ani ked sa snou hram...vsetko len 5 min.ved sa jej venujem cely den
tak ale nenechavam ju v tom choditku dlho,/ale mas pravdu, uz ju to dnes nebavilo tak ako vcera/
uz jej neviem co vymysliet... 😒

miriamkac
10. nov 2008

elizabeth453 vydrz to este chvilku...to maju deti take obdobie, ze pri nicom nevydrzia. Ono este dlhsie potrva, kym sa zahra, ale uvidis, ze ked bude sama liezt, a potom chodit uz to bude lepsie...najde si sama zabavu, ci uz skrinu, alebo v kuchyni ti bude "upratovat" misky (to nasu babu bavilo)...tu treba len vydrzat.... 😎 Ked pises aku mas "neposednu" bambulku tak ju skus naozaj tlacit do toho lozenia a uvidis, ze sa ti sama rychlo postavi a bude chodit....len naozaj si myslim, ze choditko nie je vhodne ani na "odlozenie" dietata a ani na "zabitie nudy"...tot moj nazor. A len tolko, ze sa to da absolvovat vsetko aj bez choditka..... 😎

elizabeth453
autor
10. nov 2008

hm, lenze ja musim aj varit aj upratovat...a pri nej sa to jednoducho neda, tak ju aspon na tu chvilku odlozim do choditka
a to ako ju mam do toho lozenia nutit...napr.mne mama povedal, ze ja som nelozila, v 9.mes.som sa sama postavila
no ale nejak to uz s tou mojou hyperaktivnou bambulkou vyriesim...alebo vydrzim, kym nezacne chodit..ale to bude asi dalsi "bigg" problem 😒
ale dik 🙂

audreyd
10. nov 2008

žiadne chodítko, žiadne topánky 🙂

elizabeth453
autor
10. nov 2008

audreyd...to by bolo naj. riesenie, beztak mam pocit, ze su to zbytocne vyhodene peniaze 😖 Y/zas/

miriamkac
10. nov 2008

😀 nutit nie, len ju motivovat.......nechat jej dostatocny priestor a ponukat jej motivacne hracky, aby si po ne "prisla" sama.....napriklad...takto som ja "ucila" lozit vsetkych....a to mala mi isla na styri hned a chlapci sa mi asi dva mesiace plazili, takze to som mala "zakopovych vojakov" a boli vsade, hlavne pod postielkami...ale nakoniec mi isli aj oni na styri a potom aj na dve nohy... 😝 .....aj MM bol dieta, ktore islo hned na nohy (nelozil)...a nasa mala lozila ale ked napisem, ze mesiac tak to je vela...kazde dieta je individualne.
Ja ta samozrejme nechcem od nicoho odhovarat, alebo prehovarat, ja som len chcela napisat, ze sa to da zvladnut aj bez choditka (a naozaj to choditko pediatri ani ortopedi nedoporucuju). A co sa tyka varenia a upratovania..... 😕 😕 .....este stale ti nechodi a nerozhadzuje hracky, potom to bude upratovanie... 😀 😀 😀 ...

elizabeth453
autor
10. nov 2008

ok, diky 😉
nebude mat ake hracky rozhadzovat..ziadne nedostane,m pretoze ju ziadne nebavia..tak 🙂

lalupa
10. nov 2008

mozno ani choditko ju nebude bavit,ked ju nebavi nic... 😉

elizabeth453
autor
11. nov 2008

ahoj...tak rano som bola za sestrickou, ktora k nam chodi, opytat sa na tie topanocky...pozerala na mna, ze co vlastne chcem 😕 zevraj netrba ziadne topanky ani ked zacne chodit, lebo zevraj si noha zvykne , ze je podporovana a neskor s tym moze mat problemy...zevraj nech sa uci chodit len v protismykovych ponozkach, aby si nohy zvykli