Znalec na kočík

ssimpsonka
30. sep 2021

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť...kupilw som si kočík na a marketplatz za 500 e používaný, prišiel mi v katastrofálnom stave, striešky vyblednute hrka a športová čast na adapteroch nieje stabilná, jedna sa o kočík uppa baby Vista... Pan odo mňa chce aby som si urobila znalecký posudok, inak už eura neuvidím. Poraďte prosím ako postupovať .dakujem

dzejsik
30. sep 2021

@ssimpsonka neviem ci nieco ako znalec na to existuje, asi len cez vyrobcu/predajcu a do buducna z druhej ruky ist prebrat urcite osobne pri takych sumach

ssimpsonka
autor
30. sep 2021

@dzejsik ďakujem krásne... Som zúfalá...

dominika_sk
30. sep 2021

Ak zatajil skutočny stav veci, treba si pofotiť konverzacie, maily, sms, všetko čo maš a choď na policiu podať trestne oznamenie.

ssimpsonka
autor
30. sep 2021

@dominika_sk myslíte že uspejem??? Povedal mi ze sa nemám vyhrážať s políciou...

siska01
30. sep 2021

@ssimpsonka asi by som to riešila cez políciu, nie je to mala suma za kočík. By som sa dohodol s firmou odkiaľ je kočík o posudok a išla s ním na políciu

ssimpsonka
autor
30. sep 2021

@siska01 ďakujem

1katus1
30. sep 2021

@ssimpsonka kočík si treba vždy ísť pozrieť osobne. A za 500e už človek kúpi novy. Ale určite choď na políciu a nahlas to. Prečo chce zrazu posudok čo nevie čo predal? Nemá náhodou dáku živnosť alebo podobné že by vykupovať a predával ďalej ?

dominika_sk
1. okt 2021

@ssimpsonka ano, pri sume 500€ ide o trestny čin, nie o priestupok. Minimalne keď mu zavolaju policajti možno sa po💩😄 a to ti povedal on že sa nemaš vyhražať policiou? A to akože čo si dovoluje kazať ti čo maš a nemaš, no ja by som už mala TO davno podane.

ssimpsonka
autor
1. okt 2021

@dominika_sk no len sa bojím ci uspejem... Keď som chcela funkcny kočík mohla som si kúpiť za 100 a nie 500 a ze kočík je funkčný... Ale za 500 e by mal aj vyzerať si myslím...

ssimpsonka
autor
1. okt 2021

@dominika_sk tak som kontaktovala policajta, že tak neuspejem... Lebo to bolo kupované cez inzerát a cez fotky a ze preňho to môže byť top stav a pre mňa nie... A tak ten znalecký posudok neviem ci mam šancu niekde zohnať 🤦‍♀️

dominika_sk
1. okt 2021

@ssimpsonka Neber to v zlom, ale si nejaky zvlaštny, ustrachany a nepriebojny typ. Namiesto konania sa nechach zastrašiť nejakym pofidernym predajcom že nemaš volať policiu a hladať znalca. Však zdvihni riť a choď podať trestne oznamenie, čo budu chcieť potom budeš riešitl potom. Tak neriešiš nič, vypisuješ tu na koniku a henten peniaze už davno minul. Keď to ma byť pre teba taka nesplnitelna uloha tak ho predaj za 300 a budeš v malej strate s poučenim nabuduce. Ak to tak nechceš tak vstaň a niečo rob.