Využijem hlboký kočík pri 8 mesačnom dieťati?

silviaa
19. mar 2011

Nemám si kúpiť len športový kočík? Rada by si prečítala vaše názory, do ktorého veku dieťaťa ste ešte používali hlboký kočík. Ďakujem za odpovede. 😀

happy8051
19. mar 2011

zalezi od typu kocika a teda od velkosti vanicky... ale myslim, ze 8 mesacne babo uz dlho v hlbokom kociku nebude.... moja Naty ma 5 mesiacov, cize sama este nesedi takze ju vozim stale v hlbokom... myslim ze ked bude mat 8, bude uz v sportovej verzii

anjelicek26
19. mar 2011

Nevyuzijes... My sme od pol roka v sportaku... najrpv na polo lezato, teraz tam uz sedi normalne... Po pol roku lezat uz ani za svet, len sediet a kukat na svet... Zbytocna investicia.

zuzka1008
19. mar 2011

my máme teraz 7mes. a hlboky mame stale 🙂 lepsie sa tam spinka než v športovom

karinnka
19. mar 2011

My mame 8 mesiacov a doteraz som mala malu v hlbokom,pretoze 90%casu mi vonku prespala,teraz ked uz je teplejsie supla som ju do sportoveho.Ale poznam mamicky co uz po 4 mesiaci vymenili hlboky na sportak 😉

katren
19. mar 2011

nasa akonahle zacala sediet, v hlbokom nechcela byt.....potrebovala rozhlad, takze od cca. 5-teho mesiaca sme v sportaku...ale kazde babo je ine, no i tak si myslim, ze nie.

traktor
19. mar 2011

zalezi od dietatka..a samozrejme aky kocik si vyberies...niektore maju malu vanicku a takto stare dieta tam uz nema sancu byt..ale su aj kociky, ktore maju priestrannu vanicku ..a maminky si to chvalia, ak maju aj 8 mesacne dieta vo vanicke...za seba poviem, matko bol skoro v sportovom kociku, mame polohovatelny, ..ak bolo treba, dala som fusak, deku, nanoznik - zalezi od pocasia..my sme vanicku vyuzili fakt len ked bol este male miminko...

babatko88
19. mar 2011

my máme 10mesiacov a používame hlboký kočík, samozrejme v ňom už väčšinou hačáme, ale všetko záleží na bábätku a na veľkosti kočíka 😉

tilly
19. mar 2011

nie, je blbost kupovat 8 mesacnemu dietatu hlbokac... jasne, ze sportiak

maznacik007
19. mar 2011

velmi zavisi od samotneho dietatka... predpokladam ze si beriete dietatko do osvojenia... tieto deticky niekedy mozu byt drobnejsie... /nas maly bol v roku velkostne ako 5 mesacne babo/ a taktiez zavisi aj na co bolo zvyknute.... niektore deticky su napr. zvyknute zaspavat v hojdacom kociku... a ukludnuje ich to...

ja by som sa skusila spytat v DD a podla toho zariadila... ale je dost mozne ze ti ten hlboky kocik odporucia... ale ked tak kup si nejaky starsi hupaci... / mozno aj ked len na balkon/ a novy si kup sportak .. taky aky sa da vypolohovat uplne do lahu...

moj napr. ma vyse 2.5 roka a stale mi spava v kociku.. vo fusaku... ale teda uz v sportovom uplne na lezato

pattinka
19. mar 2011

Moja malá keď mala rok a tri mes. !!! 🙂 sme chceli vymeniť hlboký za šport. - ale v nom nie a nie si nájsť miestočko a už vôbec nie bubať ☹ tak podla mna je to na zváženie 😅

lucadra
19. mar 2011

U mna veľmi záleží na počasí a na nálade. Keď je vonku pekne, tak ju dávam do športového kočíka, keď je počasie škaredé, tak do hlbokého kočíka. Ešte som si nezvykla šoferovať športiak jednou rukou a v druhej mať dáždnik. Stále mi koliečko zabehne inde, nemám takú silu to utiahnuť. Takisto ked vidím na malej, že vonku mi bude určite spať, tak ju dám do hlbokého, ak vidím a viem, že nebude spať, tak do športového. Hlboký kočík, pokiaľ je po ruke, tak sa dá využiť. Moja malá ma viac ako desať mesiacov, no vozím ju aj v hlbokom, úplne naležato ju nedávam, väčšinou aj keď zaspinká, tak je tak trošku vyvýšene. Je dobre mať polohovateľný hlboký kočík. Ešte sa tam v pohode zmestí a dokonca ešte má miesto nejakých 15 cm volne. Tak kludne by do roka aj viac sa do hlbokého mi zmestila.
Môj hlboký je viac priestranný, športový mám taký malý, šikovný. Treba sa riadiť asi hlavne typom kočíka. Aj športový môže byť priestranny a dobre polohovateľný a využitelny od narodenia, niektoré hlboké čo som videla, tak sú na pol roka. Tak ozaj len na stavbe kočíka záleží.

K tvojej otázke, myslím, že využiješ, alebo treba pohladať taký športovo hlboký kočík.

lucia.kl
19. mar 2011

my sme od 4 mesiacov v športovom,teda od narodenia ale mali sme pred tým v ňom tie prenosné tašky. dá sa dať na ležato, takže si myslím že hlboký je zbytočná investícia,

jana
19. mar 2011

ja sa tiez pridavam k nazoru, ze zalezi od babatka. My sme hlboky zrusili pred mesiacom. Nie ze by sa donho nezmestil, ale zrazu mi prestal spavat v hlbokom kociku (predtym hocikedy som ho dala hned mi zaspinkal) no a pozeral do prazdna. Tak som vyskusala sportak no a pozera a pozera. Kedze este nesedi, je skor v pololeze, velmi toho nevidi, ale staci mu ked vidi konare stromov a panelaky 😉 . A ked mi nahodou zaspinka tak ho dam hned do lahu, mame taky co sa da dat uplne do lahu.
Cize aj ked je malinky, ma teraz cc 6 kilo sme uz v sportaku, potrebuje pozerat okolo a v hlbokom by sa nudil.
Takze asi zalezi aky sportak mate, myslim si, ze ak je taky, ze sa da dat uplne do lahu , tak by stacil, aj sportak. No a tiez ako je babo zvyknute spavat. Moja mama nam povedala, ze sme si este kocik mali nechat, ze aby som Kubka davala spinkat na balkon. To sa ale neda, pretoze nas drobec zaspal iba ked bol kocik v pohybe, ak som ho dala na balkon tak mi proste nezaspal.
Najlepsie vyskusat, ak by bola moznost, ale ako som pisala, ak by som mala sportak uplne do lahu, tak uz by som si teraz hlboky nekupovala. (este by zavazilo aj rocne obdobie do zimy asi ano, ale teraz ide teplo).

16andrea20
19. mar 2011

Ahoj,
no ja som totalny odporca hlbokych kocarov, nikde sa s nimi neda dostat,, dieta poriadne z neho nevidi von. Sportovy kocar sme pouzivali od 5 mesiacov..mali sme polohovatelny do roviny. Je o moc lahsi a skladnejsi. Keby som mala dieta narodene v lete hlboky kociar by som vobec nepouzivala.. 🙂 pekny den Andrea

atrami
19. mar 2011

Podla mna nie. V tom to veku už detičky sedia, tak by si ho využila len na spinkanie. Bude aj teplo / dúfam 😉 /, tak ho tolko nebude treba. Tak skor športovy.

malinovka333
19. mar 2011

16andrea20 to akože už je aká blbosť že nekupovať hlboký kočík,to akože malé ked sa mi naordí v júli ho mám dat porád do športového?
a odpoved na otázku,podla mna sa to už neoplatí kúpit,mozno by si to vyuzila este mesiac dva ale aj o tom silno pochybujem,8 mesacne moze byt kludne v sportovom

prettybaby
19. mar 2011

my sme hlboky vymenili za sportovy ked mal maly polroka. nevedel uz v hlbokom lezat, stale chcel pozerat von a ta radost, ked sme ho dali do sportaku sa neda opisat, uplne ziaril .)

babulina
19. mar 2011

my by sme asi aj vyuzili, keby nebol taky velky na dlzku, ale syn je typ flegmos a k tomu v kociku vacsinou casu prespi, inak vo vanicke bol do 5mes potom sme presli do sportiaku ale na lezato, od 7mes ked sa vedel sam posadit uz je aj posediacky

burina111
19. mar 2011

tak pri synovi som hlboký kočík používala až do roka, pri dcérke sme už mali iný, moderný a aj oveľa menší a už ako 4 mesačná sa nám do vaničky nezmestila. všetko záleží od veľkosti bábatka a od typu kočíka a tiež od ročného obdobia, lebo aj fusák zaberá svoje 🙂

prasiatko30
19. mar 2011

podla mojich skusenosti - nevyuzijes - u oboch dcer sme pouzivali hlboky kocik asi tak do 4-5m potom v sportovom kociku, ktory sa dal sklopit uplne na lezato - omnoho praktickejsie 😉

cicimon
19. mar 2011

moja bola v hlbokom 9 mesiacov... a dobre ju ochranil v najvacsej zime a kedze mame velky kocik, tak jej v nom nebolo ani tesno... a to sme este velmi vyuzili polohovatelnu vanicku

kaja73
19. mar 2011

Ak ma dieta 8m v zime,tak teoreticky este možno využiješ hlboky kočik.Ak ma 8m v lete,tak určite nie.My sme hlboky použivali 6m a sportovy tiež 6.Momentalne už 3 m do kočika nesadol.Chce chodit len pesi.A tak na kočik sada prach.

pepsyna
19. mar 2011

@malinovka333 nie je to az taka blbost-kamoske sa narodil syncek v maji a mala iba sportovy-taky co sa da otocit aby si videla na babatko a da sa dat do uplneho lahu-a kedze bolo teplo,tak mu tam bolo dobre...
ja som davala malu do sportaku ked mala 4 mesiace-v hlbokom sa mi vzpierala-nechcela tam byt, takze ja by som asi tiez volila sporotvy 😉

bianca
19. mar 2011

jednoznacne nevyuzijes.My sme boli v polohovatelnom sportacku od 6 mes.

katrinka8
19. mar 2011

Dcerka ma 9 mesiacov a este je v hlbokom kociku - s polohovatelnym dnom 😉 Dcerka bola dost velka pri narodeni, preto som sa obavala, ze v polroku pojde do sportaka - obavala preto, ze to vychadzalo akurat na december - cize na zimu. Ale nastastie pekne vydrzala celu zimu v hlbokom aj s fusakom. Po tychto, dufam ze poslednych, ochladeniach sa vsak chystame prejst do sportaka. Velmi som vsak ocenila, ze sme preckali zimu v hlbokom kociku a zaroven si uvedomujem, ze tam vydrzala len preto, ze 1) ma polohovatelne dno, cize tam moze sediet a vidi a 2) nema ako z neho vyskakovat, kedze ju pridrza fusak a poriadne zababusenie 😀

ivetkab.
19. mar 2011

Určite nie ... akože ... vopcháš tam dieťa, ale bezpečnejšie je dať takéto veľké dieťatko do športového kočíka, pretože Ti z neho nevyskočí ... 🙂)

njonja
19. mar 2011

Urcite nie. Da sa dat aj sportak na lezato a mas to... Hlboky kocik urcite nevyuzijes...

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pia22
23. mar 2011

Nas od 7. mesiacov vyliezal z hlbokeho ako nic a zdal sa mi aj velka a tazka opacha, tak sme sa ho s radostou zbavili a behali v polohovatelnom golfaci🙂

petraw
23. mar 2011

a traz máš aký kočík???? čítam, že malá má skoro pol rôčka ak máš hlboký aj teraz tak ju tam voz do kedy sa jej tam bude úáčiť ale bacha neskôr aby ti odtiaľ nevypadla a už uvidíš sama či treba kúpiť šporťák a kedy 😉
moja skúsenosť : mám 2 deti a obr sme dávali so športového od pol roka 😉 nemali problém a hlavne je to oveľa menšie a pohodlnejšie 🙂