Vozí sa 3 ročné dieťa v kočíku?

lienka434
21. jún 2011

Pytam sa len pre zaujimavost,pretoze si chcem kupit sportovy golfac a neviem, ak by prislo druhe baby ci je to vhodna investicia?Dakujem za napisanie 😉

katy1979
21. jún 2011

mate len rok tak golface snad vyuzijete. a ci sa vozia 2.5rocne deti v kociku je asi velmi individualne. prvy sa vozil do dvoch.

dominka11
21. jún 2011

ahoj, moj ma 2.5 roka a kočík už rok nepoužívame. Kamaratka ma 3-ročnu dceru a stale ju vozí. Takže je to individualne. Zavisi od dietata, či sa rado vozí alebo je akčnejšie a rado beha...

traktor
22. jún 2011

matko mal 2 rôcky a golfac mame..ak ideme na dlhsie do mesta, tak ho beriem, pretoze matko este cez den spinka a po rukach nosit spiace dieta nie je nic moc...inak chodi peso..

libka1
22. jún 2011

nasa ma cez 3 a rada sa povozi, standardne ho nevyuzivame, ale na vylete, dovolenke, atd. sa vzdy zide 😉

sjuzocka
22. jún 2011

Suhlasim s @traktor, nas bude mat 3 roky a standardne fici na odrazadle alebo pesi, ale rozhodne nevydrzi byt na nohach cely den takze ked viem ze budeme vonku dlho, alebo ze sa niekam potrebujem dostat rychlo a ako vieme dieta sa vie motaaaat na jednom mieste 🙂) - tak rozhodne beriem kocik golfac alebo pripinam skejt na normalny kocik. Nejaku dobu mi cez den uz nespaval a teraz zase zacal spavat. ked sa mi to stalo prvy krat po velmi dlhej dobe vonku, ze som videla ze uz odkvecava, na to ani skejt nestacil, musela som mensieho vybrat z kocika a starsieho tam dat a starsi tam spal napraskany ako sardinka a mladsi bol na rukach, teraz uz bravam manducu aby bol mladsi pripadne na mne 🙂 ja golface rozhodne odporucam, spolu s nejakym nositkom je to idealna kombinacia na cesty aj pre dve deti. podla potreby ich v kociku striedas, raz je jeden v nositku , druhy v kociku, das zase mensieho do kocika a väcsi chodi.... je to fajn vec.Jo, kamaratkin si rad odpocinie na chvilu v kociku (take len golfove palice a na tom sedatko) a to ma uz 4 roky. Zalezi aj na tom ake dlhe trasy chces s dietatom zdolavat. Odpocinut sa da aj na lavicke, na zmrzline.... ale ked ti v jednej chvili dieta zahlasi ze nechce uz chodit a nemas nic po ruke tak amen tma, dost zaberak...

sjuzocka
22. jún 2011

este cosi. kocik je fajn nielen na pripadne odvezenie dietata ked nevladze, ale aj na odvezenie veci (formicky do piesku, nakup, veci na prezlecenie..) 🙂

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
syslica
22. jún 2011

@lienka434 Ja som za jednoduchý golfáč, mladší syslík už mal 3 roky, krátke vzdialenosti zvláda v pohode pešo, lenže my denne nabeháme kilometre + presuny MHD a na to jeho nôžky nestačia. Dlho som to riešila babyvakom, ale proti tomu už protestuje moja chrbtica... náš transportný kočiarik je zn. Bébe Go (mimochodom SOI ho kedysi označila za nebezpečný výrobok 😝 , ale my ho používame už cca.5,5 roka, gumy má úplne zodraté, a je super). Najviac oceňujem, že je ľahký, ale má aj striešku a sieťový košík, popruh, ktorým sa dá poskladaný zavesiť na plece, sama bez pomoci ho naložím do autobusu... a keby ste náhodou zbadali mamu niesť dieťa v kočíku po schodoch do podchodu na Patrónke (BA), tak to som určite ja 😀

lienka434
autor
22. jún 2011

Dakujem holky za prispevky,my mame tento golfac babypoint mark q,je lahky som spokojna ale zacala sa mi drhat uplne hlupa vec,takze neviem ako dalej s reklamaciou-musim to poriesit a jedna nevyhoda kociaru je maly kosik:( chcela by som si vsak kupit Gesslein f4 buggy-nieco take,no planujeme aj druhe baby a pravdebobne az bude mat dcerka tri tak chcem aby maly bol na svete🙂takze neviem ako ich budem vozit...Diky

exupery
22. jún 2011

U nas v baraku je jedna suseda,mala ma hadam uz cez 4roky a stale ju rozvaza v golfaci,ako nic v zlom,ale to je uz trochu brutal....a potom,ze mame lenive deti ☹

dobromila
22. jún 2011

záleží od dieťaťa. Môj starší je tak pohodlný a nervný zároveň, že som väčšinou volila jednoduchšie riešenie a ušetrenie si nervov - teda kočík. Keby to bolo na ňom, tak sa vozí doteraz a to má o týždeň 4 roky.
A druhý 2,5 ročný sa tiež rád odvezie, dlhšie trasy bez kočíka u nás v tomto veku sú nemysliteľné - aj kvôli spánku.

babulka123
29. feb 2012

my mame kocik a teda momentalne som rada ze ho este mam, prerabaju nam barak a tak vrtaju a vrtaju .. takze aby spala aspon troska cez obed, hodim do kocika a spi. vcera dala 1.5 hod.. neskutocne si uziva vozenie v kociku { teda raz za cas... inak chodime stale peso} ale ked je chora alebo ked sa potrebujem niekam rychlo dostat je to stale na nezaplatenie..

adetka
29. feb 2012

Mirka sa na golfaci, kory sa dal sklopit vozila do 3,5 roka... neskor slusil na sedenie pri pozerani rozpravok (velmi spratny kus nabytku 🙂 ) - pripadne som ju rano na nom previezla z postielky do obyvacky....

babulka123
1. mar 2012

no a dnes znova.. spat doma ani za svet .. tak sup s nou do kocika a hodinka stvrt.. som rada , bolo krasne, a aspon nebola vecer az taka protivnaaaa

katrinka8
1. mar 2012

Nasa dcerka ma 20 mesiacov, kratke vzdialenosti zvlada pesi, kocik sme nemali od Vianoc - chodila peso alebo na sankach, nechcelo sa mi trepat sportak, tak sa ucila chodit pesi 😀 Golface sme kupili, ked mala cca rok, ale na zimu sme ich odlozili. Ak cez vikend zide vsetok sneh, asi ich uz vytiahneme. Napr. do mesta by mi urcite nezasla, pripadne tam este ano, ale spat... a ked clovek potrebuje vybavit nieco.. U nas je "za" aj to, ze napr. v MHD osoba sprevadzajuca dieta v detskom kociku cestuje zadarmo - teda aj "osoba", aj dieta, aj kocik - proste MHD zadarmo 😉

elys
1. mar 2012

Baby, nerobte si z toho hlavu, ako exau-pair vam mozem povedat, ze Anglicania vyvazaju deti v golfacoch este ako 5-rocne, takze s kludom 3-rocne vozte, pokial im nozky nestacia. Stale nie sme na tom tak zle ako v UK...

stastnevydatam
1. mar 2012

nasa 19 mesacna uz v kociku neposedi.. ale kamaratkin 3 rocny tam presedi aj cely den.. je to asi velmi individualne...

mery.maja
1. mar 2012

Nas ma 3 roky a kocik golfky pouzivame na dlhsie trate bezne ked niekam ideme.... 😉

lenka03
3. mar 2012

mala ma 2,5 roka a golfky stale potrebujeme - popoludni zaspi v kociku 5 minut od prekrocenia prahu, vo vnutri ani za svet. Taktiez ich stale vozime v aute, kedze v aute tiez rada zaspava tak ju len prelozime a nemusime ju budit.
Ak nie je cas spanku tak ju do kocika nedostaneme...

katrinka8
1. sep 2012

My pouzivame golfky stale (dcerka ma uz 27 mesiacov takmer), prejde pesi vela, zvlada aj jednoduche tury, ALE v nasom meste funguje MHD tak, ze osoba sprevadzajuca detsky kocik s dietatom sa vezie zdarma (dietatko, samozrejme tiez, kocik tiez) - z tohto dovodu kocik pouzivame a pouzivat este budeme 😀 Inak by sme uz zvladali pesi.

bianca
1. sep 2012

kazde dieta je ine.Nasa napriklad nesedela v kociku od 2 rokov a i pred tym len zriedkavo.Od kedy chodi tak hodi,teda bezi.

cikyta
1. sep 2012

@lienka434 my sme "nekočíkový" od 9 mesiacov 😒

beruska.zuzanka
1. sep 2012

Ahojte, Em sa prestala voziť nejako po druhom roku, je decembrová, takže ako pominuly snehy a nešli sme na koniec sveta chodila peši, na dlhšie trasy chodí tak od 28m. zhruba, teda aj autobusmi a tak, aj na dovolenku sme šli bez kočíka a pohoda 🙂

feb13
1. sep 2012

No moj sedel v kociku cca. do 14 mes. Potom uz len vynimocne, na dlhsie cesty. Teraz v nom tlaci braceka. 😀 Mame vekovy rozdiel 17 mesiacov, miesto golfaca sme mu kupili stupatko na kocik, takze ked sa mu nechce slapat alebo sa ponahlam alebo nechcem aby mi utekal tak len nastupi a idemeee 😀 hodnotim to ako velmi dobru investiciu.

moon1979
1. sep 2012

@lienka434
nas kocik zapadá prachom odkedy krpec dovrsil 1,5 roka 🙂

halienka
1. sep 2012

No my sme mali skoro ročnú pauzu v kočíkovaní, od cca roku ako začala chodiť asi do 2 rokov nechcela kočík ani vidieť, ak som nutne potrebovala rýchlo s ňou niekam prejsť bolo to utrpenie, išla mi stále vyskočiť z toho kočíka, musela som jej stále vymýšľať niečo čo ju tam ako tak udrží. Po 2 rokoch už prestalo byť behanie také dôležité a zase sa začala vyvážať, dokonca si sama povie že chce ísť kočíkom 😀 3 roky bude mať v novembri, tak uvidíme dokedy u nás golfky vydržia 🙂