V čom vozíte ročné dieťa?

arianna25
15. jún 2020

Mile mamicky, poradte prosim, ja by som chcela este synceka kocikovat a kupit nieco sportove do travnateho terenu, kedze sme vela v prirode, ale priatel uz by chcel dat kociarik prec a vodit za rucky nasho synceka.
Drobec ma takmer 15 mesiacov, samostatne este nechodi. Este som premyslala nad bicyklom trojkolkou s ruckou.
Mame doma kocik od narodenia so sportovou castou, to je len tu okolo domu, a do mesta alebo na sidlisko mam golfovy, lenze s tymto sa neda pohybovat v prirode. Ako to riesite vy? A do akeho veku vozite dieta v kociku?
Podla mna aj vacsie dieta na rychly presun, vylety, ap.

tosomja
15. jún 2020

Tak ho voz v tom športovom z kombinovaného. 15m dieťa ešte spí , tak určite kočík. Jedine, že ho priateľ bude nosiť na rukách 🙈

renatka1985
15. jún 2020

@arianna25 nas ma 20m a stale mame v aute sportiak maly, keby si potreboval pospat, alebo na tzv rychly presun. 90% casu prejde po svojich, ale predsa.
do prirody odporucam detsky turisticky nosic.

arianna25
autor
15. jún 2020

@tosomja tak na tom kombi je vidiet ze ma nieco za sebou 😄

kate_cs
15. jún 2020

Môj má 1,5 roka a chodí od roka, no aj tak používam aj športový kočík. Za ruku ho zas ja vôbec nevodím a ani som to nikdy nerobila.
Mame takú tú klasickú tatrovku pre deti, v nej ho vozim keď ideme po dedine, na ihrisko, či do obchodu. On si sadne do vlečky a ja ťahám. Alebo chodí pešo.
Ak sme v meste, tak len s kočíkom. Ak prídeme na nejaké ihrisko, parku, vtedy ho vypustím. V prírode ide po nohách a mám vždy so sebou aj nosič (Rischino) a keď nevládze, odnesiem na chrbte.

arianna25
autor
15. jún 2020

@renatka1985 a aky mas sportiak? Ja som kupila esre v zime golfac taky celorocny so sportovou ruckou koli tomu ze sa sklada na uzko a vsade vojde. Mala som nosic ergobaby ale predala som lebo drobec je tazky 13 kilovy.

arianna25
autor
15. jún 2020

@kate_cs tatrovku mame tiez 😊 tu si vezmem ked pojdem tak na ihrisko ap ako pises 😊

arianna25
autor
15. jún 2020

Ja si myslim ze by nam trebalo kupit aj nejaky sportovy kocik ale priatel nechce lebo ze syncek je uz velky na kocik ale podla mna by mu trebalo kupit nejaky dobry sportovy furik

renatka1985
15. jún 2020

@arianna25 my mame kinderkraft pilot - vyslovene vhodny len na prilezitostne pouzitie a na rovny teren, isto nie do prirody.
nemyslela som ergonosic, ale turisticky nosic - deti to miluju: https://www.adamsport.eu/detsky-turisticky-nosi...

arianna25
autor
15. jún 2020

@renatka1985 idem pozriet link lebo neviem aky je rozdiel meszi turistickym a klasickym

renatka1985
15. jún 2020

@arianna25 cim dlhsie ho budes vozit tym menej bude mat motivacie sa pohybovo rozvijat. Vozit dieta v kociku je pohodlne pre rodicov nie pre dieta. Dieta ma chodit samo, ak vladze, vzdy. A ty ako rodic to musis vydrzat ze sa ide pomalsie popripade celkom inym smerom ako chces.
suhlasim s manzelom, ja by som v 15m do kocika uz neinvestovala

arianna25
autor
15. jún 2020

@renatka1985 dakujem za link aj za radu, neviem, mozno ja som taka natesena ked kocikujem a potom len pozeram vselijake furiky 😁

renatka1985
15. jún 2020

@arianna25 uplne chapem, aj ja rada kocikujem :D

siska53
15. jún 2020

@arianna25 my sme mali Inglesinu Magnum.. trn bol skvely..a k tomu uz len buginu, staru.. obycko.. s obomi sa dalo ist do terenu.. a ked sme sli na tury, bral sa nosic

mogaa
15. jún 2020

@arianna25 nový kočík by som už teraz nekupovala, malý ti začne každým dňom chodiť a to skôr na leto nosič alebo využite kočík ktorý máte...cez zimu aj tak do prírody nebudete chodiť a o rok keď bude mať 2,5roka už kočík nebude potrebovať....ale ak je ten čo máte v takom naozaj zlom stave, tak kočík z bazára...Naša má necelé 2,5roka a teda v kočíku už nechodí - buď pešo alebo na odrážadle, v kočíku by ani nevydržala, nechcela tam byťono záleží koľko to plánuješ využívať a na ako dlho....ak len na leto, jeseň - je dobrá aj tá trojkolka čo tlačíš a v tej ti možno bude aj o rok, ale tá je skôr len na leto, možno ešte v septembri keď bude teplo, rovnako ti v tom nebude spať(ak teda kočík plánuješ využívať aj neskôr na spánok vonku v meste.....

siska53
15. jún 2020

@renatka1985 zavisi od dieťaťa.. jedno uz po roku v kociku byt nechcelo, lebo v 11m.uz chodilo.. druhe zacalo chodit az v 18.m. a to sme aj o dost dlhsie vozili v kociku, kedze slabsi svalovy tonus a tak dlho nevydrzalo chodit..takze tam do 3rokov sa veselo vozilo.. ale.. uz daavno behá ostošesť, ma 8r. A nevidno, ze by sa dlhsie vyvazala..

schoki
15. jún 2020

Ahoj.Hovoris,ze maly este nechodi.Ono to bude trvat,nez sa s nim bude dat ist na dlhsiu prechadzku.Pravdepodobne travis s dietatom viac casu ako muz.Tak lepsie vies ci este vyuzijes,alebo nie.
Ja som drobcovy kupovala este kocik ked mal 2 roky a 9 mesiacov.Bolo pred zimou a do stareho sa mi s fusakom nezmestil.Kocik nebol pouzivany denne,ale napriklad ist na nakup by bola bez kocika 3 az 4 hodinova zalezitost, a to nehovorim o tom,ze by som musela niest nakup v rukach.Tiez ked so musela ist do mesta na cely den a drobec este poobede spaval,tak si to bez kocika neviem predstavit.Ty poznas najlepsie svoje dieta a vies aky je vas denny program.Podla toho by som sa rozhodla.Ja by som sa bez kocika dostala asi kilometer od domu 😉🙈.Este dodam,ze drobec rad spaval poobede vonku.Posledny krat sme pouzili kocik ked mal 3 a pol roka.A nebol lenive dieta,v 3 uz vedel jazdit na bicykli.Za mna mozem odporucit Joie lit.4 air -nieco medzi buginou a sportovym.Presiel aj polne a lesne cesty a aj sneh.Alebo aj Britax B-motiom 4 plus.Ten je super pre velke a tazke deti.Kludne pozri aj pozite.

arianna25
autor
15. jún 2020

Priatelovi sa velmi nepacilo ze som kupila golfovy kocik, kedze my aj byvame v takom terennom prostredi, ale ten golfik mam v aute ked niekam idem, lebo sa vsade zmesti. Sportovy kocik by sa mi zisiel, ale rozhodla som sa nakoniec pre golf lebo sportiak zaberie cely kufor.
A teraz mam problem, lebo do novorodeneckeho sa hanbim dat drobca ked je uz ten kocik vyblednuty. Vyuzivam ho na 110% ale tu ma "nikto nevidi"

lealeuska
15. jún 2020

Pri malej som mala kocik do 4r. Samozrejme nesedela v nom denne, ale presne na presun na dovolenky atd..Maly ma 2.5r a tiez do 4r necham kocik. Ked aj niekde sme ma sa kde vyspat. A najlepsi za mna aj do prirody lahky a skladny za mna co som mala cca asi aj 30 kocikov je greentom

schoki
15. jún 2020

@arianna25 do prirody by mi bolo jedno ako vyzera kocik.My sme mali dokopi 5 kocikov.Najhlupejsie bolo kupit golfac-ale poucila som sa.
2 sme mali z druhej ruky.Aj jeden len na tury asi 12 rocny a bol super.Hartan,trojkolesovy z rucnou brzdou.A nevadilo mi ked bol drobec ako prasiatko ho tam dat.z prirody sme este neprisli cisty😉😂
Kludne pouzivaj ten z kombinacie,pokial splna jazdne vlasnosti do prirody.

arianna25
autor
15. jún 2020

Pozeram lociky co mi pisete a najradsej by som kupila nieco z toho presne do prirody, vedela by som si predstavit. Drahy mi uz asi nedovoli kupit. Ja by som malemu dopriala nech sa mu dobre furika.

arianna25
autor
15. jún 2020

@schoki ten ma bomba jazdne vlastnosti 😄 len hebedo velke a vyzera ako by som v nom pofirikala 5 deti po sebe 😄

arianna25
autor
15. jún 2020

Mam teraz caretero sonata a ten som zlozila aj s tenkym fusakom spolu sup do kufra super len nemozme do prirody lebo nie je to terenak ☺️

arianna25
autor
15. jún 2020

Drobec mi donedavna spal cez den iba v kociku, zima, leto, stale. Az teraz vie uz spinkat v izbe.

gabika128
15. jún 2020

@arianna25 môj malý má 1 rok aj 2mesiace a kúpila som pegperego športový kočík. (book cross). Plus mame doma golfový kočík na dovolenky a všade kde sa mi nechce trepať ten terénny kočík. Chodí už sám, ale neviem si predstaviť život bez kočíka,však to aj na nákup, do mesta, na výlet, hocikde ťahám kočík. Malý v ňom super spí. Minimálne do 2,5 rokov a možno aj viac využijeme. Super je podľa mňa aj ten britax 🙂

asia83
15. jún 2020

@arianna25 Kočík. Iba. Do troch rokov, potom všetko možné, od nôh cez odrážadlo, motorka, kolobežka, bicykel atď. Tak to bolo s malou, plánujem to tak aj so synom.

zdencaaaa
15. jún 2020

15 mesacne dietatko kocik este potrebuje. Golfky su na rychle presuny. Ja odporucam Britax B motion. Odvozila som v nom aj trojrocnu na dovolenke. Ty si mamaina dietatka ty vies najlepsie aky ma syncek organizacne den, priatela nepocuvaj, prd vie, aj moj muz prd vedel a nakoniec bol rad ked som kocik vytiahla v ZOO alebo na dlhom vylete

arianna25
autor
15. jún 2020

Tak este sa porotpravam s mojim priatelom. On si mysli ze uz tak nevyuzijeme ale pravda je, ze on to tak nevidi ako ja, ale tak po chlapsky 😀 a tak mu mozem potvrdit ze este sa vyuzije kociarik.
Aj bicyklik s ruckou by som chcela, ale asi fakt len ked je teplo.

arianna25
autor
15. jún 2020

Ja chcem dat prec ten kombi a namiesto neho mat doma sportiak a v aute golfik. Ale on to nechape. Ved aj doma by sa sportiak zlozil a oprel a nie hebedo co zavadzia. Ako mu mam vysvetlit? 🤔

zdencaaaa
15. jún 2020

@arianna25 ja ta chapem, tiez som trojkombi predavala, hlboka cast bola brutalna na tu nedam ani teraz dopustit ale sportova uz nie. Ja som si doma dupla. Dcerka sportiak potrebovala a bolo. Skus sa najskor "zbavit" stareho kocika, predaj ho a ked tak za predane kup z bazara druhy. Ja som vystriedala asi 40 kocikov, sama neviem ale muz ich ma zratane :D :D :D

ckatka
15. jún 2020

Pre mňa bol kočík veeeelky pomocník ešte aj do troch rokov. Malý na obed spáva, takze keby nemám kočík...nemôžem ísť na celý deň z domu. Do lesa a na turistiku sme nosili Zumbuccu. Do mesta takisto kociarom...ad 1 keď je dieťa unavené...supnem ho tam a nemusím ho prehovárať a nezmeskam vlak...ad 2 odveziem si nákup....ad 3, teraz cez koronu som dala kočiar, cez to igelit a bol.pokoj. Aj v mhd aj v obchode. Nemusela som riešiť čoho sa chytil alebo kto naňho kychol.

A komu sa zdá, že kočíkové dieťa má potom menej pohybu....opak je pravdou...aspoň v našom prípade. Živé striebro fyzicky zdatne...ďaleko šikovnejší než rovesnici...ale takisto keď potrebujem...posedí hodinu v kočíku a ja si môžem vybavovať co potrebujem.