Tip na kočík do 450 €

makovv
20. jan 2013

Ahojte, máte nejaký tip na kočík do 450 €? Rozmýšľam nad nejakým od Taka, keďže nemám žiadne pozitívne info o iných značkách v tejto cenovej relácii. Poradíte?

p3tuliatko
20. jan 2013

Ahojky, ja mam kočik od Camarelo Q12 a som snim na 120% spokojná, a kúpila som ho za 350e a trojkonbináciu... Má nafukovacie kolieska, všetky štyri (novšia veria od Camarelo má aj pekné elektróny) a lahko veľmi lahko sa sním manipuluje. Iný by som veru už nechcela 🙂

gubcikova
20. jan 2013

my máme RIKO.cena 3kombinácie 275

akireakire
20. jan 2013

ahoj, ja som mala tiež camarelo Q12, bola som spokojná, takisto trojkombináciu za 349

katren
20. jan 2013

Coletto 😉

peta268
20. jan 2013

Espiro Atlantic, velmi som s nim spokojna...cca 320e, 3-kombinacia

liuba84
20. jan 2013

ahoj ja mám camarelo colorado za 345€ 3-kombinaciu s nánozníkmi na kazdú časť, pláštenkou a sieťkou a taškou... má veľkú vaničku, kolesá pekne prejdu aj v snehu, zatial som spokojná 🙂

bebiss
20. jan 2013

ahoj, ja som tuto otázku tiež dosť dlho riešila... rozmýšľala som nad Camarelom, ale po prečítaní recenzíí a skúseností mamičiek aj tu na MK som si to rozmyslela... A potom, keď som ho videla aj "naživo" u kamošiek, tak som dobre urobila (dizajn má pekný, ale to vypracovanie...) Ja som si nakoniec vybrala značku Dorjan a som s ním maximálne spokojná! Má veľkú vaničku, do ktorej ešte stále vpracem môjho 8 kg 5 mesačného syna (aj s fusakom), je kvalitne spracovaný, výborne sa s ním manipuluje, a cena je tiež prijateľná (podľa typu trojkombinácia okolo 400 eur)...

kiakocikovsvet
20. jan 2013

@makovv DorJan pomer kvality a cený výborný

mimisk
21. jan 2013

@makovv tako captiva cena aj s autosedačkou 339,- alebo baby heaven 390,- , alebo monodi 370,-vsetko s autoseadčkou

zamilovana
21. jan 2013

do camarela by som nešla, hrozný športák, čo kamaratka, tak to sa nan stazuje, aj po nete nie sú zrovna najlepšie recenzie, preto sa aj dosť predáva na bazároch... dorjan, ma strašne uzičky a dlhý športák, treba ho vidieť, a premyslieť si, či to je to pravé pre teba, veľa báb využije vaničku lebo je priestranná a ked majú ísť do športáku tak kočík predajú a kupia samostatný športový, lebo fakt je dizajnovo dosť nepremyslený... čo ma napadá a odporúčam je Atlantic espiro, majú aj iné druhy od espira, tie sú fakt fajn, treba ich popozerať, byť tebou idem tým smerom 🙂 príjemné nakupovanie.
@makovv

ela2710
21. jan 2013

@makovv my mame tiez Camarelo Q12 evolution - a sme spokojní, malá ma 8 kg a v pohode sa este zmesti do hlbokej casti, este tam ma vela miesta a pri tom je aj dost dlha - a tiez je tam vo fusaku, podla ma dost vysoko od zeme spodny kosik, takze sa mi vobec nespini od snehu, mame 3-kombinaciu, napr. mne na nom vyhovovala cena, dizajn, ale aj to, ze sa da sportova cast otocit ku mne aj odo mna 🙂

ela2710
21. jan 2013

@zamilovana a naco konkrtene sa stazuje na sportovej casti? ja som isla s Tomaskom v sportovej do obchodu, lebo sa mi s nim manipuluje lepsie ako s jeho samostatnym sportovym a bol uplne v pohode...

zamilovana
21. jan 2013

@ela2710 či už dizajnovo, zle položené madlo na kočíku, krátka chrbtová opierka... ale je to subjektívny názor, každému vyhovuje niečo iné. 🙂

miska_zv
21. jan 2013

Pracovala som v obchode s kočíkmi,a ja by som nešla do žiadneho poľského kočíka.... Sú strašne ťažké...a po jednom dieťatku su rozhegane....

lilla244
21. jan 2013

Myslím,že aj Britax alebo baby jogger už kupiš v tejto cene

ela2710
21. jan 2013

@zamilovana madlo sa da prisposobit...ale je to kazdeho osobny nazor, ako pises - kazdemu vyhovuje nieco ine 🙂

ela2710
21. jan 2013

@liuba84 to sa aj mne pacilo hned od zaciatku. velke kolesa, s ktorymi sa da ist von za kazdeho pocasia

miska_zv
21. jan 2013

@lilla244 Aj moj názor

marianka0101
21. jan 2013

@makovv z bazaru concord fusion, prípadne jané... ja som mala poľský kočík, v-max baby smile. síce komplet nový okolo 350€ stál, ale otras. Ťažký, kolesá nafúkať hotová maturita - ono tam totiž nie sú klasické kolesá ako máš na bicykloch, ono je to taká čudná duša, neviem to vysvetliť, ale nie klasická a keď nemáš dobre nafúkané tie kolesá, tak ovládať takýto kočík je o život. Síce majú super veľké vaničky, ale ty viac potrebuješ veľkú športovú časť a pri týchto kočíkoch je väčšinou tá časť malinká. Napríklad môj malý sa narodil v septembri a o rok v zime sa mi tam nevmestil s fusakom a aj čo sa týka zadnej opierky, tak tá mu bola krátka, že keď sedel,strieška sa nedala používať, lebo by sa mu tam nevmestila hlava. Takže iba na ležato. Nakoniec sme zimu s ročným dieťaťom prežili viac-menej v golfáči.
Teraz mám fusion a je to neporovnateľne lepšie, úplne super kočík, ľahunko sa ovláda, nemá síce nafukovacie kolesá, ale ide perfektne aj po tomto snehu, čo nám v BA napadal, je ľahunký a mám veľké bábo. Má 3 mesiace, 8,5kg 68cm a v pohode sa vmestí ešte do vaničky. Dokonca do športovej časti som skúšala dať aj staršieho syna, čo má 3 roky 102cm a 17kg a pekne sa mi do športovej časti vmestil a aj na ležato, normálne by sa tam vyspal a iba asi 5 cm z nôh mu trčalo z kočíka. Takže ja by som jednoznačne volila kvalitný kočík, aj keď radšej používaný. Treba si ísť pozrieť kočík osobne, aby nebol nejaký rozheganý a radšej teda použitý ako nový poľský. Ten kto mal iba poľský ti možno napíše, že je super, ale keď nevie s iným porovnať, tak je to o ničom. Ja som dosť náročná, preto som hľadala pre druhé bábo iný kočík, lebo v našom V-Maxe by som už teraz prišla o nervy

zamilovana
21. jan 2013

Určite treba dávať pozor hlavne na športovú čast, vaničku máš máš okolo pol roka, ale športák kludne aj dva roky, takže, aby bola dlhá chrbtová opierka, vačšina polských kočíkov ma extremné krátke opierky, a ročnému dieťatu už trčí hlava,a striešku nezavreš, o vyspatí sa ani nehovorím, síce sú tie opierky široké a priestranné ale enormne krátke, Na toto je fakt vymakaný ten concord, aj ked mne by tie kolesá jednoduch nevyhovovali, ale čo sa pohodlia tyka na sedenia je jednička.

grejci1
21. jan 2013

Zopa calibro 🙂 uuuuužasnýýý

brumka
21. jan 2013

mi mame trojkombinaciu hilux anmar vtedy stal 420€ ale som pozeral ze novy aj za 300-350€ sa da kupit, je to velka krava ale na zimu do terenu je super, hlavne pohodlie pre dieta

zuzi1409
21. jan 2013

my máme X-Lander, 433 € dvoj-kombinácia

lenulice
21. jan 2013

Já bych do této cenové relace brala X-Lander X-Move 🙂

makovv
autor
21. jan 2013

Ja potrebujem hlavne kočík - tank, ktorým sa prebrodím našimi zle upravovanými a rozbitými chodníkmi. Takže poriadne kolesá sú podmienka. Ďalej, aby sa mi zmestil do kufra krátkej Fabie I a na šírku aj do výťahu (kamoška má dema x-lander a museli sme ho vliecť až na 3. poschodie ručne keď prišla na návštevu).

makovv
autor
21. jan 2013

@kiakocikovsvet Počula som, že u Dorjanov je problém s kolieskami, vraj často majú defekty, nemáte s tým nejaké skúsenosti?

kiakocikovsvet
21. jan 2013

predávame niekoľko značiek a môžem povedať, že najmenej defektov opravujeme pri DorJane, každé nafukovacie koleso môže dostať defekt, záleží aj na tom po akom teréne jazdite, ten istý problém je na bicykli, napíšte tel. kontakt a vysvetlíme viac

suzzi_
21. jan 2013

Ahoj, bola tu pisana kritika na Baby Smile V-Max, a ja som ti ho chcela prave odporucit 🙂. Samozrejme, kazde babo ma ine poziadavky, no neda mi podelit sa so svojou pozitivnou skusenostou. Nasim potrebam posluzil perfektne a kupila by som ho znova keby som mala mat druhe babo. Je vyssi nez napr. Takko ci Bexa, co som uvitala kedze s mm sme obaja vysoki. Velka vanicka, co bolo super kedze dcerka je od mala vysoka a navyse sa sama posadila neskoro, vanicku sme vyuzili az do 10,5mesiaca (tu by sa hodilo keby sa sportova cast dala sklopit uplne nalezato, co sa bohuzial nedalo). Vaha kocika mi prisla ako u inych znaciek v tejto cenovej kategorii, navyse byvame v panelaku kde nemusim kocik trepat hore/dole schodmi ku vchodu, tak som nehladala super lahky kocik. Ak si dobre pametam tak X-Lander je dokonca tazsi. Dcerka je vysoka, decembrova a v roku sme sa do sportovej casti aj s fusakom pomestili. Je pravda ze sportova cast ti urcite nevydrzi do 3rokov dietata, dovolim si povedat ze max do 2rokov. My sme ju aktivne vyuzili do cca 18mes a potom uz dcerka odmietala byt v kociku (odmietala aj striesku), takze odvtedy takmer vsade chodime pesi. Okolo 20mes jej zacala byt sportova cast kratka, no ako pisem pouzivali sme iba vynimocne, bez striesky sa vosla v pohode. Takze preto mi to neprekazalo. Tiez si vsimaj sirku sportovej casti, niektore kociky ich maju dost uzku. Pacilo sa mi ze rucka na kociku sa dala sklopit smerom nadol, ked sa dcerka ucila chodit tak rada tlacila "velky" kocik za rucku. Kolesa su velke nafukovacie (mm nikdy nespomenul problem s nafukovanim, ked su makksie tak citit ze sa ide tazsie, ale nie je to ziaden horor, a nafukovanie kolies patri k beznej urdzbe), prejdes v pohode po snehu i mokrom snehu, ci tazsom terene. Myslim ze kocik s nafukovacimi kolesami bude vzdy tazsi nez kocik s plastovymi. Nam sa kocik nerozkyval ani neskripal, a von sme chodili vela, aj po tazkom terene. Konstrukcia sa sklapala lahko. Tiez som dlho vyberala, pozerala recenzie, ono kazdemu vyhovuje nieco ine, takze o kazdom kociku najdes nejake negativa, napokon som sla do predajne a tam som si aj vybrala co sa mi najviac pozdavalo. Drzim palce pri vybere, a nech ti ten "pravy" posluzi k spokojnosti.

makovv
autor
21. jan 2013

@suzzi_ dakujem za nazor, urcite sa v obchode mrknem ockom aj po Baby Smile V-Maxe 😉 ..clovek by chcel najradsej vsetko - velku vanicku, velky sportiak, dobre skladatelny, poriadne kolesa, lahko manipulovatelny atd....viem, ze ziaden nie je dokonaly a mame aj cenovy limit, tak dufam, ze nieco dobre v nom zozenieme.

mimisk
21. jan 2013

@makovv pozerám že ste z myjavy mám predajnú v holiči kde máme vystavené kočíky zn. Tako